İçeriğe geç

Afrika Kıtası ve İnsanlık

  • 4 yıl önce
  • 4Dakika
  • 882Kelime
  • 161Görüntülenme

Afrika Kıtası ve İnsanlık

Bu yazı aslında başka bir niyetin, yaratımın değişmiş hali. 2010 yılından itibaren Türkiye’de bir dernek kurma hayalim vardı. Bu hayalin içinde daha çok ortaokul grubunda olan çocuklara ve ailelerine ulaşıp, çocukların ruhsal gelişimini yaşam yolculuklarının başında dahil etmelerine aracılık etmekti.

Aslında bunun benim ruhsal görevim olmadığını yaklaşık bir ay önce öğrendim. Benim ruhsal görevim dünyaya ve insanlara maddi manevi el uzatmakmış. Böyle olunca dünyada var olan dernek ve vakıfların benim hayalini kurduğum organizasyonu çoktan kurduğunu fark etmiş oldum. İşte bu farkındalık sonrası yazıda sizlere tanıtacağım üç güzel yürekle tanıştım.

Afrika Kıtası Neden Önemli?

2016 yılından beri içsel bir çağrı ile Afrika kıtasına çeşitli enerji çalışmaları yapıyorum. Çocukluğumdan beri yaşananlar 30 yıldan daha uzun zaman geçmesine rağmen hale değişmemiş. Elbette onlara göre bazı şeyler değişmiştir. Ancak şu an temel ihtiyaç olan su ve elektriğe sahip olmayan Afrika kıtasında bir çok insan var.

İnsanlığın düzelmesi için belki de tüm dünya Afrika kıtasına el uzatmalı. 30 Ekim 2019 yılında yayınlanan bir habere göre

Yeni bir araştırma, modern insanın atalarının Afrika’daki Zambezi Nehri’nin güneyindeki Botsvana topraklarından çıkıp diğer bölgelere yayılmış olabileceğini iddia ediyor.

İnsanı yaşam döngüsünün fiziksel gerçekliğini önemsemeyen ve enerji konuları ile ilgilenen birinin kendi yaşamında şifalandırması gereken konunun ilk an olduğunu bilir. İnsanlığın genetik dünyaya yayılımı Afrika ise bizlerinde bu dünyada daha konforlu yaşamak için Afrika kıtasının yaşamını enerjisel ve fiziksel olarak şifalandırmalıyız.

Maddi Destekte Bulunabileceğiniz Ya Da Gönüllü Olabileceğiniz Sivil Toplum Kuruluşları

Afrika kıtasına kendi çapımda ilk desteği Unicef aracılığıyla yapıyordum. Sonra bir arkadaşıma bu yıl doğum günü hediyesi ararken Unicef’in Hayat Veren Hediyeleri ile Karşılaştım ve ondan sonra Afrika ile etkileşim sürecim değişti. Daha önce hiç duymadığım yüreği büyük üç insanla da sosyal medya aracılığıyla etkileşime geçtim. 

Bu organizasyonlarla henüz karşılaşmadıysanız maddi olarak el uzatmak isterseniz diye sizlerle güzel insanlar tarafından oluşturulmuş organizasyonları da benim onlarla karşılaşma sırama göre aktaracağım. Yaptıkları işleri uzun uzun anlatmayacağım.

Tüm dünyada çalışmalar yapan Unicef’in Türkiye temsilciliğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye merkezli Şimdi Derneği kurucusu Sezi Kalkavan’ın hikayesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. İletişime geçmek isterseniz de Instagram profiline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tanzanya Arusha kentinde kurulmuş olan Warioba Child Compassion yetimhanesinin kurucuları Rioba Thomas Boke ve eşi Josephine James’e buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. İletişim için İngilizce bilme zorunluluğunuz yok. Siz Türkçe yazsanız da sizinle iletişime geçebilecekleri bilgisini aldım. Facebook sosyal medya profiline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Instagram profilini de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bağışlarınızı Paypal, swift veya Western Union aracılığıyla yapabilirsiniz. Western Union’da swift işlemine göre daha az işlem masrafı ödüyorsunuz.

Türkiye merkezli İdea Universal Derneği kurucusu Hayri Dağlı da çoğunluğu Afrika’da olmak üzere temiz su, elektrik ve sürdürülebilir tarım çalışmalarını yürütüyor. Hayri Dağlı’nın hikayesini ondan dinlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Universal Derneğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kredi kartınızla 1 TL’den başlayan ödemelerle destek olabilirsiniz. 

Bu insanlarla etkileşime geçmeme vesile olan bu durumun farkında olan ya da olmayan; benim bile farkında olmadığım bir çok insan var. Enerjisel olarak, fikirleriyle ve paylaşımlarıyla bu insanlarla benim yolumu kesiştiren herkese çok teşekkür ediyorum. Fiziksel olarak konun en içinde olan Beril, Şermin, Özlem ve Göknil’e ayrıca teşekkür ediyorum. Benim uzaktan desteğim bu etkileşimlerle somut hale geldi.

Dünyadaki tüm insanları kardeşi olarak görüp el uzatan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Elimizdeki küçük birikimleri birleştirdiğimiz de tüm insanlık olarak çok daha konforlu yaşayacağız.

Gönüllü olmak için kurumlarla iletişime geçebileceğiniz gibi; evinizden kalbinizin evet dediği sivil toplum kuruluşlarının sosyal medya hesaplarını takip edip; gönderilerini paylaşmanız bile yardım edecek insanların bir araya gelmesine aracılık ediyor.

07.05.2020

 
🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰

Etiketler: