Aslı Metin

1981 yılında Adıyaman/Besni’de doğdu. Babasının görevi nedeniyle Türkiye’nin farklı bölgelerinde ve şehirlerinde yaşadı. Her bölgedeki farklı kültürleri hep merak etti ve araştırdı. İnsanları yaşadığı coğrafyalarda gözlemleyerek araştırmalar yaptı. İnsanların sorunlarına hep destek olmaya çalıştı.

İnönü Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Bölümünden üçüncülükle mezun oldu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden onur öğrencisi olarak  mezun oldu. Özel bir bankanın genel müdürlüğünde çalıştı. Bankadan istifa edip yönetici kadrolarında  Finans, Muhasebe, İnsan Kaynakları departmanlarında çalıştı.

İstatistik, Genel ve Maliyet Muhasebesi , Finansal Yönetim ve İktisat Teorisi, Muhasebe Denetimi Mali Analiz, Stratejik Yönetim, Sermaye Piyasaları, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yönetim Organizasyon eğitimlerine katıldı.

2001 yılında nefesin önemini fark etti. Tıp doktorlarından nefes eğitimleri almaya başladı. Nefes, Nefes Teknikleri, Nefes Terapisi, Holistik Nefes Teknikleri  ve  nefes ile ilgili alanında uzman kişilerden çok fazla eğitimler aldı.

Yine 2001 yılında  Yoga ile tanıştı. Yoga Felsefesi, Anatomi, Fizyoloji, Spor ve Beslenme, Sporcu Sağlığı, Fiziksel Uygunluk,  Yoga Uygulamaları, Yoga Basamakları ve Yararları, Yoga Konsantrasyon, Yoga Duruşları ve Vücut Çalıştırma Sanatı, Yoga Asanalar ve Hiza Uygulamaları, Yoga  Nefes Teknikleri, Yoga Meridyen Terapisi, Yoga Terapi, Yoga  Meditasyona Hazırlık ve Meditasyon Teknikleri, Vinyasa Yoga, Hatha Yoga, Yin Yoga, Mindfulness Yoga, Hamile Yogası, Yoga Alliance, Yoga Uzmanlık, Yoga Antrenörlüğü eğitimlerine katıldı.

2003 yılında Reiki uyumlaması alarak enerjileri de kullanmaya başladı. Usui, Kundalini Reiki Master, Kristal Reiki Master, ShamballaMultı Şifa, Gümüş Mor Alev, Bio Enerji,  Bio Enerji Uygulayıcılığı, Bio Enerji Teknikleri-1 ,Bio Enerji Teknikleri-2, Bio Enerji Analiz, Bio Enerji Plus, Işık DNA eğitimlerine katılarak uyumlamaları aldı.

2011 yılında Yaşam Koçluk eğitimine başlaması ile insanların özelliklerini tanıma merakı artmaya başladı. Temel Farkındalık Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçluğu, Holistik Yaşam Koçluğu, Aile Terapisi ve Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Öğrenci Koçluğu eğitimlerine katıldı.

Bilinçaltına verdiği önemden dolayı; NLP, EFT, Redikall Crystalline Mind, Bilinç Altı Düzenleme Teknikleri, Bilinçaltı Masaj Teknikleri, Bilinçaltı Dili, Accsess Bars,  Theta Healing, Regresyon, Hipnoz eğitimlerini aldı.

İnsan ilişkileri ve iletişimine verdiği önemden dolayı; Temel Psikoloji,  Etkili İletişim ve Duygusal Zeka, Düşüncesel İletişim, İletişim Teknikleri, Diksiyon, Topluluk Önünde Konuşma Hitabet Sanatı, Beden Dili, Duygusal Zeka, Konsantrasyon, Motivasyon, Özgüven, Özdeğerler, Özsaygı, Öfke ve Duygu Yönetimi, Stres, Kaygı, Endişe Yönetimi, Gevşeme Teknikleri, Duygu Bağımlılığı, İlişki Pusulası, Performans Yönetimi, Girişimcilik, Mindfulness, Cinsel işlev bozukluğu, Cinsel Sorunlar konularında kişisel gelişim uzmanları, psikologlar, tv spikerlerinin eğitimlerine katıldı.

İnsanların farklı yönlerini tam algılama isteği  Astroloji, Kişisel Barkod Analizi  ve İnsan Mizaç Tayini eğitimleri almasına neden oldu.

Ruh, zihin, beden şifası/dengesi, Ruhsal Arınma üzerine eğitimlere katıldı.

Pro Plus (İleri Seviye Farkındalık), Pro Gold (Farkındalık Kullanma Sanatı), Pro Premium,  Kalb-i Sufi (Tasavvuf),  Kalbe Yolculuk, Meditasyon Teknikleri, DNA, Akrofonoloji, Numeroloji, Hipnoz-1, Hipnoz-2, Hipnoz-3, İleri Seviye Sarkaç, Geçmiş/ Gelecek Yaşlar Şifa Teknikleri, Bolluk Bereket Bilinçaltı, Bolluk Bereket, Bağ Kesme,  Aura ve Çakralar, Çakra Sistemi, EMF,  Aura Fotoğrafçılığı, Eller, Kulaklar, Tırnaklardaki Sır, Beden Meridyen Merkezleri, Kuantum Kodlama, Çekim Yasası, Öze Dönüş eğitimlerine katıldı.

Kişisel Gelişim Uzmanı olarak  danışmanlıklar ve çeşitli konularda eğitimler vermekte. Yoga Antrenörü ve Eğitmeni olarak yoga seansları ve eğitimleri vermekte. Bilgi merakı ve araştırmacı ruhu ile sürekli yeni eğitimlere katılarak hayatını idame ettirmekte.

Çalışmalar

                 

 

 

 

 

 


Bireysel Seans ve Eğitimler İçin İletişim

Instagram: @aslimetin

Mail: yogaegitimdanismanlik@gmail.com