İçeriğe geç

Bağımlılıklar

  • 11 ay önce
  • 3Dakika
  • 619Kelime
  • 253Görüntülenme

Bağımlılıklar

Sigara dumanı beni çok rahatsız eder. Metrobüste ya da üst geçit merdivenlerinde içenlere bazen sözel bazen zihinsel tepkilerim çok oluyordu. Bu duruma olumsuz düşünce ya da enerji göndermeme neden olan bilinçaltı çıkarlarımı iptal ettikçe aslında sigara, alkol, uyuşturucu veya eylem bağımlılığının yine negatif planın bir oyunu olduğunu fark etmeye başladım. Bu oyunun amacı neydi ve ben bunun dönüşümü için ne yapabilirim soruları ortaya çıkmaya başladı.

Benim görebildiğim eylem ya da madde bağımlılığında amaç kişiyi değersizleştirip ait olduğu var oluş kaynağından koparmak. Madde bağımlılığının ikinci ve daha tehlikeli alanı kişiyi intihar duygusuna atmak. Bağımlılık yapan en hafif ürün olan sigara üzerinden gidelim. Sigarayı bir iki diye içmeye başlayan kişi bedenini öldürme arzusunda olan madde olan en masum nikotin ile bu anlaşmayı imzalıyor. “Okudum Kendimi öldürmeyi kabul ediyorum” diye yazıp altına imza atılıyor. Anlaşma şartları gereği dozaj gittikçe artıyor. Tüm doku ve organlarda yavaş yavaş hasar başlıyor. Kısıtlı olan yaşam süresi yapılan anlaşma gereği daha da kısalıyor.

Peki, bu dünyada yaşayan içmeyen diğer grup ne yapıyor? Benim önceden yaptığım gibi maddelere karşıt olarak içen kişinin daha çok içme arzusunu körüklüyor. Daha hızlı öl diyor. Karşıt olmak hiç bir zaman çözümü ortaya çıkarmaz. Bunun yerine tüm insanlık olarak dünya planında var ettiğimiz bağımlılık oyunundan özgürleşmeliyiz. Bu özgürlük için ho’oponopono cümleleri ile arınmayı başlatabiliriz.

Dünya planında bağımlılıkların olmasına neden olan bana ait tüm sorumluluğu yüzde yüz alıyorum. Dünya planında bağımlılıkların olmasına neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım bu zamana kadar sizi arındırmadığım için özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Dünya planında bağımlılık deneyiminin ortaya çıkmasına neden olan tüm bilinçaltı çıkarlarımı iptal ediyorum ve buna bağlı her şeyi alanımdan varoluşa tekrar dönmemek üzere kaynağa gönderiyorum. Açılan boşluklara koşulsuz sevgi şifası dolmasını seçiyorum.

Enerji ya da arınma cümlesi ile arınmayı başlatalım. Özgür bir dünyada yaşayalım.

15.02.2016

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_