İçeriğe geç

Film Terapi – Kutsal Evlilik

 • 3 yıl önce
 • 6Dakika
 • 1442Kelime
 • 286Görüntülenme

Film Terapi – Kutsal Evlilik

Serafim Melekleri ile yaptığımız Düalite Dengesi çalışması ile bir çok boyut şifalanınca uzun zamandan beri sizlere yazmayı zihnen düşündüğüm yazı bir çok insanın desteği ile ortaya çıktı.

Filmlerin hepsini arındırılacak alanlar için izliyorum. Bu izlediklerimden bazılarını size aktarıyorum. İzledikten sonra kesin bunu yazmalıyım dediğim 2017 İtalyan yapımı Karı Koca (Moglie e Marito) filmini bir türlü yazıya dökemiyordum. Bugün izlediğim 2002 ABD Alman ortak yapımı olan Sonsuz Aşk (Dragonfly) filmine kadar nedenini anlamamıştım. Bu iki film birbirinin enerjisel boyutta tamamlayıcısı ve derin şifa bağı olan alanlarmış.

Karı Koca Filminden Bana Gelenler 

Karı Koca filminde kadın başarılı bir televizyon sunucusu adam ise kendi projesini geliştirmek için çok çaba sarf eden henüz olması gereken yere ulaşamamış bir beyin cerrahı. Çift işlerine odaklanmaktan evlilikleri bitme noktasına geliyor. Beyin cerrahının üzerinde çalıştığı makine de bir şeyi kendi üzerlerinde denerken her ikisinin bilinci yer değiştirip kadının bedeninde erkeğin bilinci; erkeğin bedeninde de kadının bilinci ortaya çıkıyor. Her ikisi bir diğerinin hayatını yaşamaya ve diğerini anlamaya başlıyor.

Özellikle bitmek üzere olan ilişki ya da evliliklerde çiftler bu filmi birlikte izleyip sonra kendi evliliklerinde karşı taraftan beklentisini karşılamadığı noktaları saf sevgi ile konuşmaya başladıklarında her şey şifalanacaktır. Şifa ile kast ettiğim olması gereken her neyse kişileri özgürleştirip geriye bakmamalarını sağlayacaktır. Bu şifa sonucu, ilişkide yeniden canlanmada olabilir ya da gerçekten bitmiş ise saygı ile bitmesi de olabilir. Eğer evlilik içinde çocuklar da varsa o zaman yapılan bu şifalanma çocukların da gelecek ilişki alanını saflaştırmış olur.

Evlilik kurumuna yüklenmiş çok fazla içinde ilahi gerçeklikte AŞK olmayan tanım var. Bir evlilikte AŞK yoksa; o evlilik bana göre karşılıklı menfaate dayalı kurumsal bir iş anlaşması olmuş oluyor. Elbette hem kendinizi hem de eşinizi düşünmelisiniz; burada ilişkinin temelindeki bireylerin niyeti önemli. Kendinizin ve eşinizin niyetine bakın. safsızlık varsa kendi alanınızı saflaştırın ve evliliğinizi kutsayın.

Sonsuz Aşk Filminden Bana Gelenler

İdeallerinin peşinden giden kadın doktorun ölümü ile başlayan yine doktor olan kocanın ölümü anlamlandırmaya çalışması ve ölümün ona bıraktığı armağanı bulması adına ilişkiye geri dönüşler yapan spiritüel ögelerle desteklenmiş bir film. Benim bildiğim ve inandığım; birçok insanın ölümün ve ölüm deneyiminin aslında onların zihnindeki gibi bir son olmadığını aktaran bir film olmuş.

Bu filmi izlerken bir arkadaşımdan gelen mesajla kendi ruhsal aile alanımla ilgili de bol bol çalışmalar yaptım. Kendimi şifalandıran ve bana yaşamımımdaki konuları tekrar tekrar hatırlatan alanlar açtı.

Fiziksel düzeyde bu filmi tek başıma izlesem de enerjisel düzeyde sayısını bilmediğim bağlantıda insanla izlediğimi filmden sonraki süreçte anladım.

Bu Filmleri İzlerken Kendi Şifanız 

Filmi elbette dilediğiniz gibi özgürce kalbinize sorarak şifalandırmanız en güzeli. Bu bölümde yazıyı okurken eee biz kendimizi nasıl şifalandıralım sorusunu soranlar için yazıyorum. Bu çalışma evlilik alanını şifalandıracak. Bu şifa için illa evli olmanıza elbette gerek yok. AŞK içinde olmayan evlilikler, bitmek üzere olan ilişkiler ve şu an istese de evlenemeyen ya da evlilikten kaçınanların yani kısaca herkesin kendini şifalandırabileceği bir alan barındırıyor. Filmi izlemeniz eğer her şeyi görmeli ve bilmeliyim diyen zihnin kendini şifaya açması için gerekli. Benim zihnim kanıta ihtiyaç duymuyor diyorsanız filmleri izlemeden de kendinizi şifalandırabilirsiniz.

“AŞK boyutunun benimle uyumlu görevlileri şu an lütfen var oluştaki kendi AŞK alanımı şifalandırmam için benimle olun. Bu zamana kadar kendi varlığımla ilgili AŞK boyutuna ve evlilik kurumuna dair yaptığım her şeyin sorumluluğunu alıyorum. Bu sorumluluğum gereği bana destek olmanız adına sizi alanıma davet ediyorum” niyetini filmi izlemeden yapın. Filmi izlerken sizin kalbinize dokunan ya da zihninizde beliren sizin ilişkiniz ya da evlilikle ilgili dış alandan aldığınız ve yüzeye çıkan tüm bilgiler için “seni AŞK şifasına teslim ediyorum” niyetini yapın. Özellikle evliliğe olan bakış açılarınızla dürüstçe yüzleşin. Filmle birlikte ortaya çıkan konu başlıklarını yazayım bunlar size örnek olsun ki evlilikle ilgili sizdeki en derin alanı görüp şifalandırın

 • Geleceğimi güvenceye almak için evleneyim
 • Eşim sadece bana hizmet edip beni mutlu etsin
 • Ben sürekli eşime hizmet edip sadece onu mutlu edeyim
 • Sahip olduklarımdan dolayı eksiğim onun için alttan alayım
 • Ben çok üstün bir insanım hayatıma giriyorsa sadece bana değer versin
 • Ben istediğimi yapabilirim ama eşim yapamaz
 • Kariyerim her zaman evliliğimin önündedir
 • Çocuk sahibi olmak için evleneyim, eşim geri planda kalsın
 • Evlilik gelenekselci bir yaklaşım modern insan birlikte yaşar
 • Evli çiftleri görüyorum aslında kimse mutlu değil, evlilik böyle bir şeyse evlenmeyeyim
 • Evlenip ayrıldım zaten yeniden evlenip tekrar mutsuz olmama gerek yok
 • Artık evliliklerin bir çoğu boşanma ile sonuçlanıyor, onun için evlenmeme gerek yok
 • Evlenip kendi sorumluluğumu başkasına yükleyebilirim
 • Evlenip diğer insanların sorumluluğunu almak istemiyorum
 • Evlenirsem ya eşim beni aldatırsa
 • Evlenirsem özgürlüğüm elimden alınır
 • Evlendiğim kadını ya da erkeği avucumun içine almalıyım

Bakın bakalım bunların hangisi sizde var. Tabi bu yazılanlar sadece üçüncü boyut düzlemindeki konular. AŞK ve evliliğin çok boyutlu ve derin alanı ise enerji boyutunda hiç farkında olmadığımız alanlarda varlık sürdürüyor. Bu üçüncü boyut alanlarını şifalandırdıkça enerjisel düzeyde bilmeniz gereken ya da şifalandırmanız gereken alanlar da siz şifa niyetiyle izlediğinizde size özel derin şifa alanları açacaktır.

Kendi evliliğiniz, ilişkiniz ya da başkalarının ilişki ve evlilikleri ile ilgili her türlü yargılamanız içinde enerjilerle ya da ho’oponopono ile çalışmalar yapıp AŞKa yönlendirdiğiniz her şeyi arındırın. Bu arınmayı lütfen saf niyetle yapın. Aşk benim olsun niyeti ile yapmayın. Eğer böyle bir alanınız varsa her şeyden önce onu arındırın. Bencilce aşk isteği ile değil; ben merkezinde AŞK, sevgi ve saygı temelinde saf niyetle kurulacak bir evlilik için çalışmalarınızı yapın.

Bu zamana kadar ilişki yaşadığınız insanları kendi egonuzu tatmin etmek için onun egosuna zarar verdiyseniz hepsi için tek tek şifalanma yapın. Sizde ilişkilerinizde buna maruz kaldınızsa o insanları affedin.

Gerçek AŞK boyutunda AŞK yaşamak eskiden olduğu gibi değil. İlişki içindeki her insanın gerçekten AŞK kadar saf olması gerekiyor ki o gerçeklik içinde var olabilsin. Çiftlerden herhangi birinin hissettiği saf AŞK çiftler arasında güven ve sevgi varsa o evliliği kutsal evlilik boyutuna taşır.

Toplumda yer edinmek adına evlenmeyin; saf AŞKla evliliği kutsayarak evlenin ki o AŞK sizi dünyasal ve ruhsal doyuma taşısın.

AŞK boyutu görevlileri saf AŞKla dileyen ve hak eden herkesi AŞKla saflaştırsın.

Arzu edenler Youtube AŞK çalışmalarına buraya tıklayarak ulaşabilirler.

Aşk ve ilişkilerle ilgili daha önceden yazdığım tüm yazılara da buraya tıklayarak ulaşabilirler.

03.02.2020