İçeriğe geç

Kundalini Reiki ile Korku Dönüşüm Çalışması

Spread the love
  • 2 sene önce
  • 6Dakika
  • 1496Kelime
  • 441

Kundalini Reiki ile Korku Dönüşüm Çalışması

Dünyanın düalite planında her birimizi çeşitli şekillerde içinde tutan boyut korku boyutu. Bizler korkudan özgürleşerek sevgi boyutuna yolculuk yapıyoruz. Korku boyutu yaşamımızdan ayrılmamak için bize çeşitli senaryolar yaratabiliyor. Sahip olduğumuz korkuların farkında olamayabiliyoruz.

Korkularımız soyut ve somut olarak iki farklı formda olabiliyor. Her ikisi üzerine içinize dönüp kendinize bakın neler sizde bulunuyor.

Somut Korkular:  tek bir hayvan ya da birkaç hayvan korkusu

Soyut Korkular: yalnız kalma, karanlık, yalnızlık, ölüm, kaybetme, terk edilme, başarısızlık, parasız kalma, Allah… korkusu gibi çok geniş yelpazede olan ve korkunun daha derin alanına sahip olan durumlar.

Korkudan Özgürleşme 

Korkudan özgürleşmede ilk adım korkuya sahip olduğunuzu kabul etmek. “Sahip olduğum ve özgürleşmem gereken korkuları kabullenmemi engelleyen ilahi olmayan her şeyin şifalanması” Kundalini Reiki 1 Uyumlaması: Reiki / Kundalini Reiki 2 Uyumlaması: Kundalini Reiki / Kundalini Reiki 3 Uyumlaması: Pırlanta Reiki

Sahip olduğumuz korkuları kabullendiğiniz için alanınızda bulunan ve sorumluluk aldığınız için temizlenmesi gerekenleri şu çalışma ile temizleyebilirsiniz.  “Korku duygumun pozitif olan sevgi duygusuna dönüşmesini engelleyen her şeyin şifalanması” Kundalini Reiki 1 Uyumlaması: Reiki / Kundalini Reiki 2 Uyumlaması: Kundalini Reiki / Kundalini Reiki 3 Uyumlaması: Pırlanta Reiki

Bu çalışmaları tamamladıktan sonra bir kaç gün bekleyin. Sonra kendinizi gözlemleyin sahip olduğunuz korkuları hatırlayın, özellikle somut bir korkunuz varsa onunla yüzleşin. Kedi korkunuz olduğunu varsayalım. Sahibi olan sakin karakterli bir kedi ile aynı ortama girin. Kendinizi herhangi bir şey yapmaya zorlamayın. Sadece gözlemleyin, kendinizi hazır hissediyorsanız dokunabilirsiniz. Sonra kalan konu için çalışma yapın. Soyut korkularınız için de kendinize hayal oluşturun ve bu hayalde neler hissettiğinize bakın.

Kendinizi test ettikten sonra ilk olarak hayatınızı kısıtlayan korkularınıza çalışın. “…. korkumun şifalanması” Kundalini Reiki 1 Uyumlaması: Reiki / Kundalini Reiki 2 Uyumlaması: Kundalini Reiki / Kundalini Reiki 3 Uyumlaması: Pırlanta Reiki

Çalışmalardan sonra yaşamınızı gözlemleyerek korkularınız için çalışmayı o durumdan özgürleşinceye ya da hayvan korkunuz sevgiye dönüşünceye kadar devam edin.

Kendi Korku Dönüşüm Yolculuğum

Yıllarca özellikle kedi ve köpeklerle ilgili çok fazla korkuya sahip olarak uzunca bir süre hayatımı sürdürdüm. Bu konularla ilgili ilk çalışmalar aldığımda kedi korkum için Cavit Çağ’ın Sonsuz Şifa internet sitesinde karşılaştığım E.F.T (Emotional Freedom Techniques/Duygusal Özgürleşme Tekniği) ile çok fazla çalışma yaptım. Hayal ettiğimde kediyi kucağıma aldığımı hayal edip mutlu oluyordum. Ancak fiziksel olarak kedi ile karşılaştığımda korktuğumu ve aynı ortamda kalamadığımı fark ettim. Köpek korkum içinde bir workshop çalışmasında Cavit Çağ kendisi çalışma yapmıştı. Yazıyı yazarken köpek korkusuna bir başka çalışma yapılmadığını fark ettim. Sokak köpekleri önceki gibi yolumu çevirecek kadar beni rahatsız etmiyordu.

Sonra Fıstık eve gelince aynı ortamda kafeste olduğu zaman çok mutluyduk. Ama kafesten çıkardığımda tedirginliğim devam ediyordu. Fıstık’la oynarak ve her tedirgin olduğum durumda çalışarak korku dönüşümü üzerine çalıştım. Şükürler olsun artık evdeki ve sokaktaki hayvanlarla huzurlu bir ilişkimiz var.

Burada çalışmayı kundalini reiki ile verme nedenim; uyumlamayı aldıktan sonra korku ile ilgili kişilerde çalışma yaptığımda diğer yaptığım tüm çalışmalardan çok daha kısa sürede sonuç aldım.

Korku çalışmasında şu konunun farkında olun, hayvanlarla olan korkunuz dönüşünce her hayvana sarılmanız gerektiğini düşünmeyin. Hayvanlar kendileri için tehdit olan bir davranışı ona yaptığınızda o zaman kendini korurken size zarar verebilir. Kedi kucağınızda otururken bacaklarınız arasından kaydığını hissettiğinde düşmemek için tırnaklarını çıkarıp size tutunmaya çalışacaktır. Ya da sevdiğinizde kendini kısıtlanmış hisseden her hayvan size karşı kedini savunacaktır. Onlarında bir karakteri var ve onların yaşam hakkına saygı duyarak sevin. Fıstıktan izin almadan öptüğümde beni gagalabiliyor. Haklı çünkü onun haklarına saygı duymadan ben onu öpüyorum.

Doğada yaşayan hayvanların sahip olduğu iç güdüleri bilerek onlara yaklaşmanız akıllıca bir davranış olur. Hem kendi yaşamınıza hem de onun yaşamına saygı duyun.

Hayvanlar Bizim Korktuğumuzu Nasıl Hissediyor

İnsan korktuğu zaman böbrek üstü bezlerinden adrenalin hormonu salgılıyor. Bu da ter yoluyla vücuttan dışarı çıkıyor. Eğer koku duyunuz gelişmişse bu kokuyu sizde hissedebilirsiniz. Bizlerde ne kadar gelişmiş olursak olalım biyolojik olarak hayvanlar alemi içerisinde olan bir türüz. Bu da karşılıklı olarak içgüdüsel iletişime geçtiğimiz zaman oluyor. İçgüdüler canlının herhangi bir tehlike anında hayatta kalması için savaş ya da kaç programı ile çalışmasını sağlar. Kendinizi sakinleştirdiğinizde ve her hangi bir tehlike olmadığını bedenine söylediğinde o zaman beyin adrenalin salınımını durdurur. Artık karşınızdaki hayvanda kendi hayatı için sizi tehdit olarak görmez.

Kedilerle ilgili araştırma yaptığınızda onların ruhsal şifacı olduğuna rastlayacağınız yazılar bulabilirsiniz. Böyle bir şifacı kedi ile aynı ortamdaysanız o kedi sizin alanınızda bulunan negatif enerjiyi temizlemek için sizin etrafınızda dolaşır. Burada onun amacı size zarar vermek değil sizi şifalandırmaktır.

Bunları biliyor olsanız da ilk başta korkuyu yönetemeyip içgüdüsel tepkiler verebilirsiniz bunların hepsi sizin kendinizi hayatta tutma tepkileriniz. Evcil hayvan sahibi olan bir arkadaşınız varsa ve o size ısrar ediyorsa bir şey olmayacağına ama siz korkuya sahipseniz onunla uzlaşma ortamı oluşturmak için şunu söyleyin “şu an beden kimyamı korku konusunda dengelemeyi öğrenemedim. Onun için ben bunu öğrenene kadar lütfen anlayışlı ol. Bende hayvanları sevmek ve onlarla keyifli zaman geçirmek istiyorum bunun için bana zaman tanı. Sen benimle sadece sevgini paylaşırsan bu süreç benim için daha keyifli olur. Anlayışın ve desteğin için teşekkür ederim.”

Hayatımda her iki durumu deneyimlemiş olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Hem hayvan korkusu olan hem de aşırı hayvan sevgisi olan kişiyle empati yapabiliyorum. Hayvan korkusu olan insanlara şunu söylemek istiyorum “inanın hayvanlara dokunduğunuz anda onlarla paylaştığınız duygular çok ama çok güzel. Bu taraf daha eğlenceli.”

Özellikle bir dönem sokak köpekleri ile yaşadığım süreçler kabus gibiydi. Bir de o dönemlerde fabrikalarda çalışıyorum ve sürekli sahipli sahipsiz ortalıkta dolaşan köpekler vardı. Antrepoda çalıştığım zamanlarda birlikte çalıştığım iş arkadaşım o gün işe gelmediyse ben yemekhaneye gidemiyordum. Yemekhane çıkışında olan dört beş köpekle ve oradaki insanların tepkisiyle uğraşmaktansa yemek yememeyi tercih ediyordum. Artık korkum sevgiye dönüştükten sonra köpeklerin insana yanaşmasının sevilmek, açlığının giderilmesi ya da seni korumak için eşlik etmek olduğunu fark ettim. Geçiş yolumda yatan her köpeğin yanından geçerken eski halimi hatırlayıp kendime gülüyorum.

Ben bunları uygulayamam derseniz iki tanede meditasyon kaydım var. Gece yatarken “özgürleşmem gereken soyut ve somut korkulardan özgürleşmemi engelleyen her şeyin kolayca şifalanmasına izin veriyorum” niyetini yapıp, kalbinizin istediği meditasyonu dinleyerek uyuyabilirsiniz.

Bu çalışmalardan sonra uyandığınızda huzurlu değilseniz, meditatif halde ya da günlük hayatınızı devam ettirirken aşağıdaki meditasyonu yapabilirsiniz

Siz izin verirseniz her türlü korku hayatınızdan ayrılır. Sevgi her zaman korkudan güçlüdür.

15.10.2018