İçeriğe geç

Niyetlerimiz ve Tekâmül Yolumuz

  • 2 yıl önce
  • 4Dakika
  • 895Kelime
  • 266Görüntülenme

Niyetlerimiz ve Tekâmül Yolumuz

Seçtiğimiz tekâmül yolu niyetlerimizin oluş şeklini de etkiliyor. Varoluşta hepimiz tüm tekâmül yollarını yeniden birleyinceye kadar farklı farklı tekâmül yollarında ilerleyeceğiz. Benim bu ruhsal yolculukta yol göstermeye iznim olan insanlar pozitif ya da aydınlık yolda yürümeyi seçmişler oluyor. Onun dışında ruhsal tekâmül yolculuğu bu iki yol dışında seçmiş olanların yaşam planına dahil olamıyorum. Bu sistemin bizi koruma şekli ve bu çalışma şekline de hayranım.

İki üç gün önce dünyasal niyetlerimin gerçekleşmesi için rehberlik alıyordum. Bu rehberlik esnasında “ben sadece kendi hayatımı ön plana alacak şekilde herhangi bir konun için niyet çalışması yapabilir miyim?” sorusunu sordum. “Hayır, tekâmül yolunu değiştirmelisin” cevabı geldi. Sonra bunun açılımları oldu.

Sadece kendim için yaratım yapmak istediğimde negatif tekâmül yoluna geçmem gerektiğini algıladım. Negatif tekâmül yolu sadece kendine hizmet ederken diğer yaratılmışların hepsini yok sayan bir eğilimde oluyor. Çünkü bu tekâmül yolunun yasaları bu yönde. Evrensel boyutta bizim özgür irade yasalarımızla yaptığımız seçimler yargılanmıyor. Sadece o yoldaki var olan yasalar yaşamımıza dahil oluyor.

Zihinsel düzeyde şu an bildiğim şekilde tekâmül yolu ile ilgili bilgiye sahip değilken niyet çalışması yaptığımda niyetimin içine şu an dünya üzerinde benim yaptığım niyeti yapan ama enerji çalışması hakkında bilgiye sahip olmayanlar için de benim niyet enerjim çalışsın diye düşünmüştüm. O zaman niyetim çok hızlı gerçekleşmişti. O zaman nedenini anlamamıştım. Sadece yaptığım şey pozitif tekâmül yolunun gerektirdiği gibi diğer insanlara da alan açmıştım.

İlahi yasaların ya da tekâmül yollarının hepsinin yasalarını zihinsel olarak bilmiyorum. Zihinsel düzeyde bilmeyi de tercih etmiyorum. Çünkü zihnen bilmeden ilahi yasalara göre niyet etmek mümkün ve bu çok daha eğlenceli.

Aydınlık tekâmül yoluna geçtikten sonra kendim için yaptığım çalışmalarda seçim yapmam gereken noktalarda seçim yapıyorum, gerçekleşmesi gereken zamanı ilahi zamana uyumluyorum. Bu durum ile ilgili o niyetimin gerçek olup olmaması beni üzmüyor. Sistemin her şeyin en mükemmel anını planladığını biliyorum. İlla olsun, şu zaman olsun ya da ruhsal varlıklar benimle çalışmıyor düşüncelerinin hiç biri zihnimde ortaya çıkmıyor.

Kendi yaşamıma çalışma yaptığım süreden daha uzun süreyi insanlık ve dünya için ayırıyorum. Çalışma yaptığım bir konu ile ilgili bir haber duyduğumda kendi hayatımdaki niyetimin gerçekleşmesinden daha çok seviniyorum. Hatta bir ara bu konuda kendime dürüst davranıyor muyum diye uzun uzun düşündüm. İnsanlığın yaşamındaki pozitif bir gelişimin kendi yaşamımdakinden daha büyük sevinç yaratmasında dürüst olduğumu fark edip rahatladım.

İnsanlık için yaptığım çalışmalarda ilahi yasalara göre herkesin alanında ilahi olarak hak ettiği şekilde o insanın frekansına uygun olarak enerji çalışsın” niyetini yapmak her şeyi bilmeden ilahi plan ile uyumlu çalışma yapma şeklim. Bu niyet hem Yaratıcı’nın yarattığı sistemi sorgulatmıyor hem de diğer insanlara yardım etmem gereken şekilde onlara yardım etmemi sağlıyor.

Dünya, hayvanlar ve bitkiler için yaptığım çalışmalarda da “ilahi yasalara göre izinli olduğum şekilde enerji aksın” niyetini yapıyorum.

Kendi tekâmül yolu seçiminizi yeniden gözden geçirin. Hayat için istekleriniz seçmiş olduğunuz tekâmül yoluna uygun mu bunu kontrol edin. Eğer uygun değilse yaşamda iki ileri bir geri gidersiniz. Burada iki seçeneğiniz var ya tekâmül yolunuzu değiştirmek ya da isteklerinizi değiştirmek. 

Bir kaç örnek verecek olursak;

Ben hem pozitif tekâmül yolunda olayım hem de bana tapan bir eşim sevgilim olsun demek ilahi yasalara uygun değil. Çünkü isteğin enerjisi negatif tekâmül yolunun enerjisinde bulunuyor. 

Ben hem pozitif tekâmül yolunda olayım hem de sadece kendi konforum için zengin olayım parayı kimseyle paylaşmayayım demek de uygun değil. Sadece benim olsun yine negatif tekâmül yolunun enerjisinde bulunuyor.

Daha önce yazdığım buraya tıklayarak okuyacağınız yazı pozitif ve aydınlık tekâmül yolu ile ilgili olarak netleşmenize aracılık edebilir.

Niyetinizin yolunuzla uyumlu olduğu güzel bir yaşam sizinle olsun

12.02.2020

Etiketler: