• 3 sene önce
  • 4Dakika
  • 857Kelime
  • 102
Ruhsal yolculukta her yolun kendi gereklilikleri var

 

Niyetlerimiz ve Tekamül Yolumuz

Seçtiğimiz tekamül yolu niyetlerimizin oluş şeklini de etkiliyor. Varoluşta hepimiz tüm tekamül yollarını yeniden birleyinceye kadar farklı farklı tekamül yollarında ilerleyeceğiz. Benim bu ruhsal yolculukta yol göstermeye iznim olan insanlar pozitif ya da aydınlık yolda yürümeyi seçmişler oluyor. Onun dışında ruhsal tekamül yolculuğu bu iki yol dışında seçmiş olanların yaşam planına dahil olamıyorum. Bu sistemin bizi koruma şekli ve bu çalışma şekline de hayranım.

2-3 gün önce dünyasal niyetlerimin gerçekleşmesi için rehberlik alıyordum. Bu rehberlik esnasında “ben sadece kendi hayatımı ön plana alacak şekilde herhangi bir konun için niyet çalışması yapabilir miyim?” sorusunu sordum. “Hayır, tekamül yolunu değiştirmelisin” cevabı geldi. Sonra bunun açılımları oldu.

Sadece kendim için yaratım yapmak istediğimde negatif tekamül yoluna geçmem gerektiğini algıladım. Negatif tekamül yolu sadece kendine hizmet ederken diğer yaratılmışların hepsini yok sayan bir eğilimde oluyor. Çünkü bu tekamül yolunun yasaları bu yönde. Evrensel boyutta bizim özgür irade yasalarımızla yaptığımız seçimler yargılanmıyor. Sadece o yoldaki var olan yasalar yaşamımıza dahil oluyor.

Zihinsel düzeyde şu an bildiğim şekilde tekamül yolu ile ilgili bilgiye sahip değilken niyet çalışması yaptığımda niyetimin içine şu an dünya üzerinde benim yaptığım niyeti yapan ama enerji çalışması hakkında bilgiye sahip olmayanlar için de benim niyet enerjim çalışsın diye düşünmüştüm. O zaman niyetim çok hızlı gerçekleşmişti. O zaman nedenini anlamamıştım. Sadece yaptığım şey pozitif tekamül yolunun gerektirdiği gibi diğer insanlara da alan açmıştım.

İlahi yasaların ya da tekamül yollarının hepsinin yasalarını zihinsel olarak bilmiyorum. Zihinsel düzeyde bilmeyi de tercih etmiyorum. Çünkü zihnen bilmeden ilahi yasalara göre niyet etmek mümkün ve bu çok daha eğlenceli.

Aydınlık tekamül yoluna geçtikten sonra kendim için yaptığım çalışmalarda seçim yapmam gereken noktalarda seçim yapıyorum, gerçekleşmesi gereken zamanı ilahi zamana uyumluyorum. Bu durum ile ilgili o niyetimin gerçek olup olmaması beni üzmüyor. Sistemin her şeyin en mükemmel anını planladığını biliyorum. İlla olsun, şu zaman olsun ya da ruhsal varlıklar benimle çalışmıyor düşüncelerinin hiç biri zihnimde ortaya çıkmıyor.

Kendi yaşamıma çalışma yaptığım süreden daha uzun süreyi insanlık ve dünya için ayırıyorum. Çalışma yaptığım bir konu ile ilgili bir haber duyduğumda kendi hayatımdaki niyetimin gerçekleşmesinden daha çok seviniyorum. Hatta bir ara bu konuda kendime dürüst davranıyor muyum diye uzun uzun düşündüm. İnsanlığın yaşamındaki pozitif bir gelişimin kendi yaşamımdakinden daha büyük sevinç yaratmasında dürüst olduğumu fark edip rahatladım.

İnsanlık için yaptığım çalışmalarda ilahi yasalara göre herkesin alanında ilahi olarak hak ettiği şekilde o insanın frekansına uygun olarak enerji çalışsın” niyetini yapmak her şeyi bilmeden ilahi plan ile uyumlu çalışma yapma şeklim. Bu niyet hem Yaratıcı’nın yarattığı sistemi sorgulatmıyor hem de diğer insanlara yardım etmem gereken şekilde onlara yardım etmemi sağlıyor.

Dünya, hayvanlar ve bitkiler için yaptığım çalışmalarda da “ilahi yasalara göre izinli olduğum şekilde enerji aksın” niyetini yapıyorum.

Kendi tekamül yolu seçiminizi yeniden gözden geçirin. Hayat için istekleriniz seçmiş olduğunuz tekamül yoluna uygun mu bunu kontrol edin. Eğer uygun değilse yaşamda iki ileri bir geri gidersiniz. Burada iki seçeneğiniz var ya tekamül yolunuzu değiştirmek ya da isteklerinizi değiştirmek. 

Bir kaç örnek verecek olursak;

Ben hem pozitif tekamül yolunda olayım hem de bana tapan bir eşim sevgilim olsun demek ilahi yasalara uygun değil. Çünkü isteğin enerjisi negatif tekamül yolunun enerjisinde bulunuyor. 

Ben hem pozitif tekamül yolunda olayım hem de sadece kendi konforum için zengin olayım parayı kimseyle paylaşmayayım demek de uygun değil. Sadece benim olsun yine negatif tekamül yolunun enerjisinde bulunuyor.

Daha önce yazdığım buraya tıklayarak okuyacağınız yazı pozitif ve aydınlık tekamül yolu ile ilgili olarak netleşmenize aracılık edebilir.

Niyetinizin yolunuzla uyumlu olduğu güzel bir yaşam sizinle olsun

12.02.2020

 
🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰

You may also like