İçeriğe geç

Sadece Sen Var Edebilirsin

  • 3 yıl önce
  • 2Dakika
  • 454Kelime
  • 174Görüntülenme

Sadece Sen Var Edebilirsin

Hayat, diziler ve filmler hep bize bir şeyler öğretiyor. Bu akşam Doctor Who dizisinin sıradaki bölümünü izlerken zihnim “bu bölümü neden izliyorsun” derken; kalbim “izle” dedi. Sizlere kalbinizi dinleyin derken benim kalbimi duymazdan gelmem çok riyakarca olurdu. 

Ben de iki bölüm süren ve ana konusu şeytan olan iki bölümü de izledim. Bölümler bittikten sonra izlediğim sahnelerden ürperdim. Yine zihnim “izlememeliydin” dedi.

Endişe hissim ortaya çıkmıştı. Arınmalar yaptım sonra da kendime “şu an neden endişe içindeyim” diye sordum. Şeytanın beni neden etkilediğini anlamaya çalışıyordum. İç sesim çok güzel cevap verdi.

Şeytanla ilgili herhangi bir durum seni ancak imansızsan etkiler. Nasıl ki ışığın yokluğu karanlıksa; imanın yokluğu da şeytanın varlığıdır. Şeytan sen de olan karanlık ya da negatifi büyütebilir. Sende olmayanı var edemez. Sen var edersin o da sana ait olanı büyütür. Köklendirir, dallandırıp budaklandırır.

İmanı da sana hiç bir hoca, hiç bir din öğretemez. Hiç biri sen de imanı açığa çıkaramaz. Bunu sadece sen yapabilirsin. İçinde var olan imanı bulur ve onu büyütürsün. Varoluşta yalnız olduğun tek zaman imanı ortaya çıkaracağın zamandır. İnsan ya da ruhsal hiç bir ışık varlık senle olmaz. Sende olan her neyse onlar ortada olur. Sen onlardan tamamen arınana kadar şeytan her karanlığını ve negatifini su yüzeyine çıkarır. Yaşamının tam ortasına getirir bırakır. Güzel olan taraf şu ki bunları tek tek dönüştürmek zorunda değilsin. İmanı bulduğun anda onlar yaşamından kaybolurlar. Neden? Çünkü iman varsa şeytan yok; şeytan varsa iman yok.

İmanı bir anda da var edebilirsin; bir çok yaşamı bu yolda da yaşayabilirsin. Her şey sende başlar sende biter.

Bu cevaptan sonra ben, kendi kendime “vayyy” dedim. Açığa çıkan bilgi çok güzeldi. İmanı var edebilmek ise nasıl olacaktı? İşte bu büyük bir soru olarak kaldı. 

Bu zamana kadar deneyimim bilgi açığa çıktıktan sonra sürecin hızlanmasıydı. Kendi içimdeki imanı var edebilecek yeterlilikte olmak için Yüce Yaratıcı’dan yardım diledim.

15.04.2019

Etiketler: