İçeriğe geç

Birliğe Kendi Yolculuğum

  • 2 yıl önce
  • 3Dakika
  • 760Kelime
  • 309Görüntülenme

Birliğe Kendi Yolculuğum

Her birimiz kendi kalbimizin onayladığı ve ruhsal görevlerimiz doğrultusunda kendi birlik yolumuzda ilerliyoruz.

Kendimde açığa çıkan bilgileri kalbime sorup sonra da “Allah’ım bu senin ilahi gerçeğinse bunu bana fark ettir” niyeti sonrasında şekillendiriyorum. Bu yolculuğa insan olarak çıktım. Fark ettiğim ruhsal planlarıma göre kendi yolumu belirliyorum. Önceden sadece kendim için seçimler yapıp yol alıyordum. Artık benimle birlikte yolculuk yapacak insanlar olduğu için hem onların özgür iradesine göre hem de benim içsel hissettiğim gerçekliğe göre yol alıyorum. Kendimin ve benim sözlerime değer veren insanların benden kaynaklı olumsuz bir alana kaymaması için yaptığım eksikleri tamamlaması için de hep kendimi Allah’a teslim ediyorum.

Grup çalışmaları hem bana hem de katılımcılara şifa oluyor. Son yaptığımız çalışmada açılan bir alanda seçtiğim yolun nasıl olduğunu fark ettim. Sizlerin özgür iradesine saygısızlık yapmamak için kendi yolumu sizlere ana hatlarını bildirmem gerektiğini hissettim.

Ruhsal boyut çok basit ve tek düze değil. Bir birinin içine geçmiş mükemmel bir örgü şeklinde ilerliyor. Burada sadece süreci basitleştirmek adına bu anlatımla başladım. Birlik yolunda yolculuğa başlamak için ruhun altı ana tekamül yolundan birini seçmesi gerekiyor. Bu seçimi yaptıktan sonra o yolculuğa ait tek bir yol yok. Her tekamül yolu da kendi içinde alt yollara ayrılıyor. Bu yollarda ustalaşan her ruh kendi yolculuğunu kendine özgü gerçekleştirmeye başlıyor. Zaman zaman usta ruh kendi yolculuğundan vazgeçip bir ruha ya da gruba yol göstermek için onlarla yoldaşlık edebiliyor. 

Ben hangi aşamadayım neredeyim bunu hiç bilmiyorum. Sadece yolculuğum süresince kendime sorduğum bir kaç soru var.

  • Kalbimde Allah AŞKı hala duruyor mu?
  • Hala aydınlık yolda mıyım?
  • Ruhsal görevimi yerine getiriyor muyum?
  • Enerjim ve alanım olabildiğince saf mı?

Bu sorulara evet diyebiliyorsam hala kendi seçimimle uyumlu ilerlediğimi fark ediyorum.

Bu zamana kadar ortaya çıkan ruhsal görevlerim arasında bu yolculukta benimle yolculuk yapmayı seçen insanlara Allah’ın varlığını ve sevgisini hatırlatmak, kendi içindeki her parçayı kabullenip onu dönüştürmeyi hatırlatmak.

Benim yolculuk alanımda; kurban bilincine tutunmak, isyan etmek, reddetmek bulunmuyor.

Benim yolculuk alanımda; Allah’ın o an hayatımızda tezahür ettirdiği gerçeklik her neyse onun mutlaka bir sebebi olduğu için yaşamımızda var olduğunu bilmesek bile kabullenme idrakini talep etmek, bu süreci kolaylaştırması için Allah’tan talepte bulunmak, yaşadıklarımızın ve yaptıklarımızın tek sorumlusunun kendimiz olduğunu fark etmek, yaşadığımıza rıza göstermek, yaşadığımızı sükûnetle kabul etmek, bu deneyimi yaşarken nefs ya da egonun bizi dengesizleştirmesini minimuma indirgemek, kul olduğumuzun her an bilincinde olmak, bu süreci sabır ve idrakle geçirmek, bu yaşadıklarımızın sebebi bizden kaynaklanıyorsa af ve bağışlanma dilemek, ego ya da nefse hizmet eden eylem ve davranışlardan özgürleşmek, kendimize dürüst olmak, Allah’ın sevgi, şefkat ve merhametine nail olmak için kendini bilmek bulunuyor.

25.02.2020 tarihi itibariyle yaşamına nadiren de olsa alkol almayı tercih edenlerle enerjisel olarak artık uyumlu olmadığım bilgisi iletildi. O tarihten itibaren artık alkolü yaşamında özgür irade ile tutanlarla çalışma yapamıyorum.

Benim yolculuk alanımda bulunanlar sizin zihinsel bilginiz ve içsel bilişinizle uyuşmuyorsa birbirimize karma yaratmamak için bu yolculukta sizinle uyuşan insanları bulun ya da artık kendi yolunuzda kendinizin rehber olması gerekiyorsa kendi rehberiniz kendiniz olun.

Allah her zaman bizimle, onun için hiç kimse tek başına değil.

Her birimizin yolu açık olsun. Hepimiz birlik alanında zamanı geldiğinde buluşacağız.

18.10.2019