İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Ücretsiz Otojenik Gevşeme – Yoga – Meditasyon Etkinliği

Haziran 25, 2019 @ 08:00 - 17:00

Ücretsiz Otojenik Gevşeme – Yoga – Meditasyon Etkinliği

Tarih: 29.06.2019 16:00 – 19:30

Yer: Maçka Demokrasi Parkı, 34367, Harbiye, Şişli, İstanbul, Türkiye

Otojenik Gevşeme Hakkında
 
Alman psikiyatrist Johannes Heinrich Schultz tarafından geliştirilmiş bir gevşeme tekniğidir. Yatarak, oturarak veya yatarak uygulanan teknik sırasında gevşeme durumunu arttırıcı görselleştirmeler kullanır. Otojenik gevşeme stres ve psikosomatik bozukluklarda yardımcı bir yöntem olarak kullanılabilmektedir.
 
Otojenik gevşeme desteğiyle; iş ve aile problemleri, sınav, iş görüşmesi, toplantı, özel bir sunum ve benzeri stresli durumlar öncesinde, sinir bozuklukları ve psikolojik rahatsızlıklarda iç huzur ve rahatlama/gevşeme elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra istek dışı oluşan düzenli uyuyamama, yüksek veya düşük tansiyon, çeşitli ağrılar, egzama, astım gibi birçok fiziksel rahatsızlıkları yenmede olumlu yönde etkilidir. Bu rahatlamayla konsantrasyonunuzu ve algılama gücünüzü arttırıp; ruhsal/düşünsel, bedensel ve sanatsal yeteneklerinizi yükseltebilirsiniz.
 
Otojenik gevşeme, doktor veya ilaç tedavisi yerine geçmez; ama bundan bağımsız olarak tüm tedavi ve terapilerin yanında destekleyici olarak uygulanabilir. Bilinçli ve kararlı uygulandığı takdirde de ömür boyu psikolojik hijyen sağlar. Hastalık düzeyindeki rahatsızlarda doktor kontrolü mecburidir!!!
 
Otojenik Gevşeme Seansı
Bu çalışmanın yaşamınızdaki yansımaları;
 
🌼Sinir sistemini rahatlat
🌼Ağrılardan kurtul
🌼Kendine güven problemini aş
🌼Korkularından özgürleş
Uygulamacı: ESİN ÖZDOĞAN
 
Hatha Yoga
Ha-Tha Güneş ve Ay anlamına gelir. Birlikte yazıldığında ise “güçlü” anlamını taşır ve vücudu temizlemenin ne büyük bir güç gerektirdiğini sembolize eder. Swatmara Hatha yogayı, vücudu uzun meditasyon seanslarına hazırlayıp kuvvetlendirmek amacıyla yapılacak asanalar (duruşlar) ve pranayamalar (nefes teknikleri) olarak düşünmüştür.
 
Batı dünyasında günümüzde uygulanan ve kısaca yoga olarak bilinen fiziksel egzersizler ve stres azaltıcı nefes alıştırmaları Hatha Yoga’dan ortaya çıkmıştır ve ruhsal ve fiziksel sağlık amacıyla yapılmaktadır.
 
Daha önce yoga yapmış ya da ilk kez yogayı deneyimlemek isteyen herkes katılabilir.
Uygulamacı: ASLI METİN
 
Meditasyon
Dünyasal ve ruhsal daha konforlu yaşamamızı engelleyen bize ait ya da bize ait olmayan özgürleşmemiz gereken her şeyden özgürleşeceğimiz bir çalışma olacak.
Uygulamacı: YASEMİN DERYA METİN
 
ÖNEMLİ: Açık hava etkinliği olacak, otojenik gevşeme ve yoga için matınızı ya da örtünüzü yanınızda getirmeniz gerekiyor.
 
Kayıt yaptırmanıza gerek yok.
 
Etkinlik Mekanı: Her zaman meditasyon yaptığım yer. Daha önce gelmemiş olanlar “Başmelek Metatron lütfen kolayca meditasyon alanını bulmama rehberlik et ve beni etkinlik saatinde o alana yetiştir” niyetini yapıp ilahi sisteme teslim olursanız, kolayca bulursunuz.
 
Maçka Demokrasi Parkının en üst girişinde Taşkışla Caddesi ve Mim Kemal Öke Caddesi köşesindeki ana giriş kapısından girip merdivenlerden aşağı inince hemen sol taraftaki çimenlik alan. Oturmak için minder ya da örtülerinizi yanınızda getirin.
 
Lütfen herkesin zamanına saygı gösterip 16:00’da etkinlik alanında hazır bulunun. Daha önce çalışmaya katılmadığınız için yeri bilmiyorsanız evden daha erken çıkın 🙂
 
Yol Tarifi Videosu: 

Etkinlik Mekanı Haritası için tıklayınız

 

Detaylar

Tarih:
Haziran 25, 2019
Saat:
08:00 - 17:00

Mekan

Maçka Demokrasi Parkı, 34367, Harbiye, Şişli, İstanbul, Türkiye