İçeriğe geç

Dağların Yaşam Öğretmenliği

  • 3 yıl önce
  • 3Dakika
  • 684Kelime
  • 82Görüntülenme

Dağların Yaşam Öğretmenliği

Dağların, yüce öğretmenler olduğunu bugün anladım. Her dağın kendine özgü bilgeliği var. İlmek ilmek size o bilgeliği işliyorlar. O işlenen bilgeliği açığa çıkarmak ise kişiye bağlı. Bilgeliğe ulaşmak için zirvenin gücünü ve enerjisini taşıyabilecek güçte ve dengede olunca dağ o bilgeliğin açığa çıkmasına izin veriyor.

Benim öğretmenim Erciyes Dağıydı. Dünyasal bakış açısıyla baktığımızda 10 yaşındayken babamın tayini Develi/Kayseri’ye çıktı ve ben tüm okullarımı Develi’de bitirdim.

Evrensel plan açısından baktığımızda Erciyes bana öğretmenlik görevini ben doğmadan kabul etmişti. Beni eğitmesi gereken zamanda beni ve ailemi çağırdı. Bu çağrı sonrasında dünyasal şartların oluşması için çarklar dönmeye başladı. Babamın söylediğine göre 12.12 tarihinde biz soğuğun kollarında Erciyes Dağı’nın eteklerinde kendimizi bulduk. 8 yıl boyunca Dünyasal sonsuzluk enerjisi süresince her an bilgeliğini akıttı. Tabi bu süreçlerde bu durumun kesinlikle farkında olmadan büyüdüm.

Dağların öğretmen olduğunu dağcılık yapan arkadaşımla sohbetlerimizden sonra fark ettim. Hatta korkulardan arınma meditasyonu için dağlar bize destek oldular. Dünyadaki dağların her birinin farklı varlık sebebi olduğunun açılımları ortaya çıktı. Erciyes Dağı’nın bilgeliği de yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başladı. Dağlar sadece coğrafi bir yeryüzü şekli olmayıp, çok kutsal görevleri olan yeryüzünün bilgeleriydi.

Dünyaya gelen enerjiler dağlar aracılığıyla insanlara akmaya başlıyor. Onlar enerjiyi absorblayıp insanın bedenin alabileceği enerji yoğunluğuna dönüştürüyorlar. Dağların zirvesinden gelen kaynak sularının içme suyu olmasının farkında olmadığımız nedenlerinden biri de bu.

Yaşamınızın bir dönemi dağlara yakın yerleşim merkezlerinde geçtiyse ya da o yaşam merkezlerinde doğduysanız sizde sizdeki bilgeliği ve size özgü armağanlarını ortaya çıkarın. Size öğretmenlik yaptığı için o dağa teşekkür edin. Eğer kendinizi hazır hissediyorsanız; artık hazır olduğunuzu ona hatırlatın. Farkındalığınızın artması yavaş yavaş gerçekleşir. Birden bire bütün bilginin açığa çıkması dengenizi bozabilir. Sabırlı olun ve o yüce öğretmenin sizi bilgeleştirmesine izin verin. Bilgelik sizi ruhsal olgunluğa taşır. Kendi içinizde sakladığınız mücevherleri ortaya çıkarır. Bu bilgeliğin açığa çıkmasını engelleyen en büyük engel sahip olduğunuz hırslar. Hırslardan arınmadan hiç bir bilgeliğe ulaşamazsınız.

İnzava için insanların dağa çıkma nedenleri de bundan kaynaklanıyor. Dağların kimseye toleransı yok. O bilgeliği insanın en çok ışık saçan kalp merkezine saklıyorlar. Kendi ışığını bulanlar zamanı geldiğinde bilgeliğe ulaşıyorlar. O zaman da dağın kalbinde gizli. Dağ, kişi gerçekten hazır olduğunda o bilgiyi görünür kılıyor.

Erciyes Dağı’na, kendime, bu bilgiyi anlamama aracılık eden hayatımdaki herkese, Dünyaya, Gaia’ya ve tüm ruhsal varlıklara çok teşekkür ediyorum. Yaratıcı’ya bu mükemmel plana beni dahil ettiği için minnettarım.

Başmelek Azakriel’le Korkulardan Arınma Meditasyonunu yapmak isterseniz

07.01.2019