İçeriğe geç

Kavramlar ve Enerjiler

  • 3 yıl önce
  • 4Dakika
  • 1045Kelime
  • 226Görüntülenme

Kavramlar ve Enerjiler

Hangi dilde olursa olsun isimlendirilen canlı, cansız nesne ya da kavramlar enerjisel bir bilinç olarak doğuyor. Bu enerjisel bilinç dünyada kullanılan dillerde karşılıklar oluşturulduğunda birbirine tıpkı insan beynindeki nöronlar gibi birbirine bağ oluşturarak kollektif bilinçte yerini alıyor.

Kavramlar kullanıldığında bu kavramı kullanan kişinin düşünce, duygu ve hislerinin enerjisi de o kavramın bilinç alanına gidiyor. Bu kavramsal bilinç insanlık tarafından kullanılmaya devam ettikçe belirli bir zaman sonra, bu kavramlara enerjisel varlıklar tıpkı bize yaptıkları gibi onlara rehberlik ediyor. Bu zamanın ne kadar olduğunu ya da bu oluşum için nelerin gerekli olduğunu bilmiyorum. 

Her kavram benzer titreşim ya da frekanstaki insanlarla bağ kurmaya başlıyor. Bu bağ sonucu aynı ideolojiye inan insanlar gruplaşmaya başlıyorlar. İnsanlardan kavramlara; kavramlardan insanlara enerji alışverişi başlıyor. Kavramın ve insanın enerjisi pozitifse büyüyen ve gelişen bağ pozitif; kavramın ve insanın enerjisi negatifse büyüyen ve gelişen bağ negatif oluyor.

Bu bilgiye ulaşmam alkol alanı ile oldu. 25.02.2020 tarihinde artık alkol kullanan insanlarla ücretli çalışma yapmamalısın ve hayatında alkol kullanmayı tercih eden arkadaşlarınla da görüşmemelisin mesajını aldım. Benim açımdan sorgu ya da suale girilecek bir durum değildi. Etkileşimde olduğum insanlara bunu aktarmam gerekiyordu. Deneyimlediğim, anladığım ya da algıladığım kadarıyla aktarım yaptım. Kimisi anladı kimisi anlamadı kimisi ile de aktarım esnasında açılımlar oldu.

Bu kavramlarla ilgili durum ortaya çıkmaya başladığında benim sebepsiz yere tepkisel olarak kaçtığım ve kaçındığım şeylerin neler olduğunu anlamlandırmaya başladım ondan sonra da “aaa bundanmış demek ki” diye kendi içimde şaşırıp şaşırdıkça rahatlamaya başladım.

Bu şaşırıp rahatladığım konulardan biri de futbol ve rekabetin çok olduğu spor müsabakalarıydı. Ortaokul, lise döneminde okullar arası maçları gidip keyifle izlerdim, herhangi bir Türk takımının yurt dışı maçlarını ya da milli takım maçlarını heyecanla ve keyifle izlerdim. Yaklaşık son on yıldan beri kısık sesli bile olsa futbol maçının televizyonda açık olduğu mekanlardan kaçarak uzaklaşmaya başlamıştım. Bu davranışımdan dolayı kendimi de yargıladım tabii ki. 

En sonunda ben futbol kavramından ya da oyunculardan kaçmadığımı; kaçtığım şeyin holigan ve fanatiklerin ortaya çıkardığı ve futbol kavramını besleyen negatif enerjiler olduğunu anladım. Anlayınca da içsel olarak rahatladım. Sadece bu durum değil elbette hayatta eskiden ılımlı olduğum şimdi tahammül edemediğim her şeyin kavramların alanındaki enerjilerden kaynaklandığını fark etmiş oldum. Sorunlu bir insan değil enerjilere aşırı hassaslaştığımı fark ettim. Tabi ki bu da dengelenmesi gereken bir farkındalık alanı. Ben böyleyim diyerek dönüşmeden yaşamak benim yaşam tarzımla uyuşmuyor. Yaşam devam ediyor ve yaşam devam ettiği için de dönüşüm devam ediyor.

Görünenin arkasındaki görünmeye enerjiler çok daha farklı oluyor. Göremediğimiz için anlamlandıramıyoruz, anlamlandıramadığımız için mantık çerçevesinde bir açıklama yapamıyoruz. Açıklama yapamadığımız için huzur bulamıyoruz.

Görünmeyen alan mantıkla değil ancak sezgilerle anlaşılıyor. Sezgi de mantığın pek kabullendiği veriler sunmuyor. İki olgu birbirini kabul edip veri alışverişi sağlıklı hale geldiğinde çözüme ulaşılıyor.

Tabi bu sürecin bu kadar kolaylaşması okuduğum sosyoloji bölümündeki mantık dersi ile işbirliği yaptıktan sonra oldu. Mantığım sezgilerimle daha ılımlı bir ilişkiye girdiği için bu yazı ortaya çıktı.

İnsan olarak sahip olduğum her şey benim için çok değerli ve her bir alanım bana başka bir bilgelik sunuyor. Şimdi bilgeliğimiz bilgiyi ışığa dönüştürsün.

Kullandığımız Kavramları Ho’oponopono İle Arındırma

“Bu zamana kadar herhangi bir dilde kullandığım kavramları sahip olduğum negatif enerji ile besleme sorumluluğumu yüzde yüz alıyorum. Kavramları negatif enerjilerle beslememe neden olan farkında olduğum ya da olmadığım tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, İndigo.”

“Kollektif bilinçteki kavramların dünyanın yeni enerjisi ile uyumlanmasını engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, İndigo.”

“Kavramlar ilk ortaya çıktığı anda yüklediğim tüm negatif alanın sorumluluğunu yüzde yüz alıyorum. İlk anın pozitif enerjilerle yenilenmesini engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, İndigo.”

Bilincimiz ve kullandığımız kavramların enerjisi ne kadar saf olursa bizde o kadar dengede oluruz.

20.03.2020