İçeriğe geç

Birlik Yolculuğu

Spread the love
  • 3 sene önce
  • 3Dakika
  • 873Kelime
  • 72Görüntülenme

Birlik Yolculuğu 

Yıllar yıllar önce bu hayatın her şeyi deneyimlemeye yetemeyecek kadar kısa olduğunu idrak edip; kendi içimde şöyle bir seçim yapmıştım “her şeyi ben yapmak zorunda değilim. Başka insanların deneyimi ile de o anı yaşayabilirim.” Bu seçimim sonrasında hayatıma dahil olan her insan, izlediğim her film/oyun/dizi aracılığıyla yaşam yelpazeme birçok deneyim eklemeye başlamıştım. Bir yıl benim için üç ya da daha fazla zamanın yaşanmasıydı. Bu şekilde hayatımı çeşitlendiren herkesle ben birlik yolculuğu yaptığımı kalben hissediyorum. Bu yolculuğu yaptığım birçok insanın benim varlığımdan bile haberi yok. Çok az bir kısmı ile birlikte bu yolculuğu yapıyoruz. 

Birlik yolculuğu yapacağım insanlarla fiziksel olarak yol karşılaşmamız gerekiyorsa; ortak deneyim alanı aslında önce enerjisel boyutta açılıyor. Cenk’le olan deneyim alanı da ben Cenk’i tanımadan yıllar önce bir meditasyonumda enerjisel olarak Himalaya Dağlarında bir yerdeydim. O an bana çok farklı bir kapı açılmıştı. Sonra fiziksel olarak orada olsam acaba neler olurdu sorusunu sordum. İşte o soru benim yolumu bir dağcı ile kesiştirdi. Sosyal medyanın bence güzel olan tarafı hayatınızda ortak fiziksel bir araya gelme ihtimaliniz olmayan insanlarla bizi buluşturması. Cenk kendi Youtube kanalını açtığında iletişime geçmişti. Kibarlık olsun diye kimsenin hesabını da Youtube kanalını da takip etmiyorum. Tabi o zamanlar yıllar önce meditasyonda dilediğim niyeti unutup, kanalı incelemeye başladım. Videoları izlerken, izlediğim her dağın bana hikayesini anlattığını dinleyip, çok mutlu olmuştum. Bu kadar mutlu olmamın sebebi benim dağlara tırmanmamın pek mümkün olmamasıydı.  

Dağların da enerjisel olarak eril ve dişil olduğunun hikayesini ilk bana Olympos Dağı anlatmıştı. 

Cenk’in ruhsal konularla hiç alakası olmasa da sorduğum ona göre abuk subuk olacak birçok soruya da kibarca cevap veriyordu. 

Onun videolarını izledikçe ve sitesindeki yazıları okudukça dağlar bana kendi mükemmel bilgeliğini açtılar. Bu bilgelik ile bağlantılı olarak ilk korkulardan özgürleşme meditasyonu ile ben size dağların bana aktardığını aktarmış oldum. Tabi meditasyon esnasında ben yine Himalaya Dağlarına gitmiştim. 

Daha sonra Savalan Dağı tırmanışı videosunu izlerken; çocukluğumdan beri dağların beni eğittiğini idrak etmiştim. 

Her video her seferinde ayrı bir öğreti ve yeni bir bilgi kapısı açıyordu. Fransa Alpleri de kendi içsel bütünleşme armağanımı bana sunmuştu. 

Evden çıkmadan güvenle, biraz da tembellikle dağların açtığı bilgiyi bazen süreci uzun da olsa anlıyordum. Tüm izlediğim videolardaki dağlara hikayeleri ve armağanları için çok teşekkür ediyorum. İnsan olarak severiz ama hep bir konu da en çok sevdiğimiz ya da en çok aşık olduğumuz şey vardır. Aladağlar’ın Demirkazık zirvesi de benim dağlar içinde aşık olduğum dağ. Nasıl ki beşeri AŞK mantıkla anlaşılamazsa benim Demirkazık Dağı’na aşık olmam da mantıkla anlaşılabilecek bir şey değil. Siz izleyin bakalım siz neler hissedeceksiniz. 

Aladağlar’ın başka bir zirvesi olan Emler Zirvesi de bana insanoğlu olarak ne kadar koşturduğumuzu, koştururken ruhumuzun azametini unuttuğumuzu fark ettirdi. Sabit olarak bilgeliğinin azametini içselleştirmeyi hatırlattı. 

Sizde birlik yolculuğunu yaşamınıza dahil etmek istiyorsanız; kalbinizi açın ve kalbinizin size olan deneyim armağanını hayatınıza katın. Hayat bu dünyadaki her şeyi deneyimleyecek kadar uzun değil ya da hepimiz aynı fırsatlara ve yeteneklere sahip değiliz. Kendi yeteneklerimizi fark edip, onurlandırdığımız da başka insanların yeteneğini de onurlandırırız. İşte bu onurlandırma birlik yolculuğunun kapısını bize açıyor. 

26.01.2021