İçeriğe geç

Düşünmemeyi Seçmek

  • 3 yıl önce
  • 5Dakika
  • 1259Kelime
  • 153Görüntülenme

Düşünmemeyi Seçmek

İnsan olarak yaratılmış halimizde var olan her parçanın bulunmasının mutlaka bir amacı var. Bu amacı idrak etmek yerine onu susturmak ya da yok etmek bana doğal bir süreç olarak gelmiyor.

Beynimiz vücudumuzdaki her organ gibi mükemmel. Beynimizin de sahip olduğu bir çok özellik var. Düşünmek de beynimizin bir özelliği ve bu özellik de insanı hayvandan ayıran önemli yeteneklerden biri.

Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlükteki insan tanımına hep birlikte bakalım.

insan
Arapça insān

1. isim Toplum hâlinde bir kültür çevresinde yaşayan, düşünme ve konuşma yeteneği olan, evreni bütün olarak kavrayabilen, bulguları sonucunda değiştirebilen ve biçimlendirebilen canlı.

2. isim Âdemoğlu, âdem evladı.

3. sıfat, mecaz Huy ve ahlak yönünden üstün nitelikli (kimse).

Bu yazıda sizlere birinci anlamı hatırlatacağım. İnsanı insan yapan değerden bir insan neden vazgeçmek ister bu benim özellikle ruhsal yolculuğa başladığımdan beri anlamakta güçlük çektiğim bir konu. Ruhsal yolculuk diye özellikle belirtme sebebim; bir insanın dünyada kariyer edinmesi için düşünmek en çok önemsenen değer. Sıradan bir iş yapmak istemiyorsa bir insan düşünme yeteneğini kullanarak iş hayatında bu zamana kadar yapılmamış projeleri var etmeye çalışır. Madde aleminde insan için değerli olan bu yetenek mana aleminde gerçekten insan için tehlikeli bir yetenek midir?

Ben böyle olmadığını düşünüyorum. Mana aleminde yol almak için de insanın düşünme yeteneğine ihtiyacı var. IQ değeri (Intelligence Quotient/Zeka Katsayısı) ve EQ (Emotional Quotient/Duygusal Zeka) ayrımın farkında olamadığı için ruhsal yolculuğa çıkan insan belki de düşünmemeyi bir erdem sayabiliyor. 

Madde aleminde insanın kariyer edinmesi için IQ seviyesi ve EQ seviyesinin yüksek olması onun diğer insanlar içinden daha hızlı yükselmesine aracı olabiliyor. IQ seviyesi yüksek olmayan bir insanın da iş hayatında yüksek kariyer basamaklarını çıkması elbette mümkün. Tek fark şu olmuş oluyor. IQ seviyesi yüksek olan insan matematiksel ve mantıksal bir projeyi tamamlarken daha kısa sürede bunu yapabiliyor, IQ seviyesi normal olan insan aynı proje için daha çok zaman ayırması gerekiyor.

Mana aleminde ruhsal olarak hızlı yükseliş için de insanın EQ seviyesinin yüksek olması onu daha hızlı tekamül etmesine aracılık olabiliyor.

Yani dünyasal olarak ya da ruhsal olarak insan yükselmek istiyorsa düşünme yeteneğini geliştirmeli. Düşünmemeyi seçen insan her iki alanda da durur.

Düşünmenin İçeriği

İnsanın bana göre insan olma yolculuğunda yapması gereken seçim düşünmemek değil; pozitif düşünmeyi seçmek olmalı. İnsan, düşüncesini disipline edip onu hem kendisi hem insanlık hem de dünya için faydalı bir hale dönüştürebilir. Gayret gösterilen her şeyin dönüşmesi muhtemeldir. Sadece dönüşüm her insan için farklı zamanlarda gerçekleşir. Bu zamanın ortaya çıkma sürecinde gayret göstermeye devam etmek bir edem olabilir.

Kendinizi Fark Etme

Lütfen kendinize aşağıdaki soruları sorun;

  • Hayatımın her hangi bir anında düşünmemeyi seçtim mi?
  • Düşünmezsem kendimi nasıl geliştirebilirim?
  • Aydınlanma için gerçekten düşünmemek gerektiğine inanıyor muyum?

Bu soruların kendinizi hayat içinde ne kadar sıkıştırmış olduğunuzu fark etmenize aracı olacağını hissettiğim için yazdım.

Şimdi kendi kendinize yapacağınız başka bir uygulama için iki soru daha;

  • Aklım benim için ne ifade ediyor?
  • Kalbim benim için ne ifade ediyor?

Bu soruların cevaplarını anında bulmanız için sizlere sormadım. Sadece insan benliğinizi sorgulamanın kapısından sizi geçiren sorular. Cevaplar sizin için en ilahi zamanda ortaya çıkacaktır.

Bu soruların cevapları içinizde ortaya çıktığı zaman kendi gerçekliğinizi anlamlandırmak için sadece düşünün. Eğer gerçekten kendi gerçekliğinizi idrak etmeye kararlıysanız o zaman düşünme eylemi sizi kalp kapınızdan geçirip sizin kendi varoluşunuzun gerçekliğine taşır. O zaman aklen bilir, kalben hissedersiniz. Şüpheler sizinle olamaz ve teslimiyetin huzuru ile madde ve mana aleminde yaşamınızı sürersiniz.

Düşünme ile İlgili Arınma

Işık Bilgeleri lütfen şimdi hak ettiğim ilahi arınma için benim alanıma dahil olun. Bu zamana kadar diğer insanlardan öğrendiğim düşünmenin ruhsallıkla bağlantılı olmadığına dair tüm çarpıtılmış bilgileri size teslim ediyorum.

İnsan olarak sahip olduğum zihin parçamla ilgili bu yaşamda insan olarak bilmem gereken ilahi gerçek bilgileri lütfen benim zihin frekansıma uygun olarak bana tanımlayın.

Zekamın kendi gerçekliğini fark etmeyi ve onun gerçekliğini kabullenmeyi seçiyorum. Bu zamana kadar zekamla ilgili kendi kendime oynadığım ya da insanların bana uyguladığı tüm oyunları bitirmeyi ve bunlarla bağlantılı her şeyi size teslim etmeyi özgür irademle seçiyorum.

Yaratılış olarak ben daha zeki insanları takdir etmeyi; ben daha düşük zeka seviyesine sahip insanları da onurlandırmayı seçiyorum. Bu dünyadaki tüm insanların zeka programına saygı duymayı seçiyorum. Herkesin de benim zeka programıma saygı duymasını talep ediyorum.

Bilerek ya da bilmeyerek her kimin zekası ile alay ettiysem bunu yaptığım bütün insanlardan özür diliyorum. Lütfen bu özrümü onlara iletmem için bana yardım edin.

Benim zekamla alay etmiş herkesi de bağışlamayı seçiyorum.

Dünyasal ve ruhsal olarak kendimi zihnim parçamla birlikte yüceltmeyi seçiyorum. Kendimi bölüp, ayrıştırma oyununu bitiriyorum. Sahip olduğum her parçamın çok değerli olduğunu ve bir amacı olduğunu biliyorum.

Şu andan itibaren insanlığımla kendi içimde çatışma yaratacak; çarpıtılmış bilgileri alanıma taşıyacak herkesten ilahi korunma talep ediyorum.

Dünyasal işlerimi kolayca anlamak, kendime, insanlığa ve dünyaya daha faydalı işler ortaya çıkarmayı seçiyorum.

Pozitif düşüncelerle yaşam sürme bilişinin alanımda aktif olmasını talep ediyorum.

Ruhsal boyuttan kendi yaşamıma ya da dünyada yaşayan diğer insanlara aktarmam gereken ışık bilgileri varsa bunları da algılayarak kolayca aktarmayı seçiyorum.

Zihnimin insan olarak benimle bir ve bütün olma sürecinde lütfen ilahi olarak bana rehberlik edin.

Bu arınmayı bir kere okuduğunuzda enerji alanınızda çalışmaya başlar. Belirli bir süre okumanız gerektiğini düşünüyorsanız ya da hissediyorsanız o da sizin için uygun olan durumdur.

Güzel güzel düşünüp; iyiyi güzeli dünyada tezahür ettirdiğimiz güzel günlerimiz bizimle olsun.

23.02.2021