İçeriğe geç

İstiyorum Ama Olmuyor

Spread the love
  • 4 yıl önce
  • 3Dakika
  • 614Kelime
  • 124Görüntülenme

İstiyorum Ama Olmuyor

Kişisel, ruhsal gelişim ya da farkındalık gibi çeşitli tanımlamalar mevcut. Farkındalığımı arttırmak adına eğitimlere gittim, kitaplar okudum çoğunda niyetle ilgili olarak istediğim zaman bizim onu elde edebileceğimiz yazıyor ya da söyleniyor. Ama isteklerim ya eksik oluyor ya oluyor ama bana düşündüğüm zaman ki tatmini vermiyor ya da olmuyor. Eee hani olurdu?

İsteklerin gerçekleşmesi konusunda kendi yaptığım isteklerin neden eksik olduğunu irdelemeye başladım ve aşağıda bulunan durumları fark edebildim. Ben bunları fark ettim ama niyetin işleyiş mekanizması herkes için ayrı belki bu sorunlarla siz hiç karşılaşmayacaksınız ya da herhangi biri size bir yol açacak olabilir. Bu ya da başka bir bilgi zihninizi özgürleştiriyorsa uygun ve doğrudur.

Bana göre dilek ya da niyetimde ilk söylemem gerekenin kolaylıkla ve sağlıkla gerçekleşmesi. Bunu belirtmediğim zaman fırtınanın içinden geçip ya da hastalıklarla dileklerime ulaştıklarım oldu.

Dileklerimin olması için benim çeşitli eylemleri gerçekleştirmiş olmam gerekiyor. Diledim ama hiçbir adım atmıyorsam o niyet gerçekleşmiyor. Çünkü evren hep hareket halinde evrenle senkronize hareket ettiğimde niyetimin frekansına ulaşıyorum.

Zamanı biz bölüp parçaladık evrende bizim yaşadığımız zaman dilimi yok ki? Önce zamandan bağımsız olmam gerektiği evren tarafından öğretildi. Evren bizim için en doğru zamanı ve şartları oluşturuyor. Evrenin zamanı yani İlahi Zamana güvenmeyi öğrenmek gerekiyor.

İstediğim dilek sadece benim nefsime egoma mı hizmet ediyor bir de buna bakmak gerekiyor. Bir başkasına maddi manevi zarar verecek niyetler iyi ki gerçekleşmiyor. Niyetim bir ve bütünün hayrına olacaksa gerçekleşir.

Bu niyetimin karşılığı olarak ben BİR denilen bütünlüğe ne veriyorum? Vereceklerimi belirledim mi? Çünkü Sistem benden evrensel bilince dair ne yapacağıma bakıyor. Eğer ben sevgimi, enerjimi, duamı BİR için vermiyorsam ben de kısıtlı bir miktar alıyorum. Sevgi verdikçe bana artarak geldiğini, ağırlıklarımdan özgürleştirdiğini ve sevginin niyetin kanatları olduğunu anladım.

Eğer niyetimde birinin kötülüğünü, mutsuzluğunu istiyorsam ne yazık ki üzülen taraf ben olurum. Eğer mutlu olmak istiyorsam herkesin mutlu olmasını istemeliyim. Çok şükür ki bu kalıba hiç sahip olmadım. Bu gözlemlerimle fark ettiğim bilgilerden biridir.

Ben ne kadar saf olursam niyetlerim de benim tahmin etmediğim noktaların bile detaylandırılmış güzelliği ile gerçekleşir.

Bu niyetime değer olduğumu düşünüyor muyum? Kendime ne kadar değer ve layık görüyorum. Kalbimin en derinlerine bakıp bu değeri altta yatan her şeyle birlikte analiz ettiğimde, bazen kendi durumumdan daha kötü durumda insanlar olduğu için bunu istemenin aslında hakkım olmadığının sinyallerini evrene yolluyormuşum. Ben bu sinyalleri yollarken evrende elbette niyetimi ilk istediğim şekliyle karşıma çıkarmayacak onda eksiltmeler yapacaktı.

Eğer bir adanmışlığım, farkında olmadan büründüğüm bir kurban bilincine sahipsem bu da hayatıma gelecek güzellikleri ertelememe neden oluyordu.

🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰
Etiketler: