İçeriğe geç

Sevginin Işığını Yayma Meditasyonu

  • 6 yıl önce
  • 3Dakika
  • 654Kelime
  • 170Görüntülenme

Sevginin Işığını Yayma Meditasyonu

Dün gece 8 8 enerjisinden dolayı çok yoğun çalışmaları bir arada barındırdı. Yaptığımız çalışmalardan birinden sonra çıkan meditasyon çok harikaydı. Ruhsal olarak bunu paylaşmaya iznim olup olmadığını sorduğumda içsel rehberliğime, evet cevabı gelince de sizlere çok büyük coşku ve keyifle aktarıyorum.

Dünya planında var olan sevgi frekans olarak sevgi kaynak frekansının oldukça altında olan bir frekans alanında. Meditatif çalışmaları yapanlar kaynak frekansına olabildiğince yaklaşıyorlar. Dünyadaki sevgi frekansı değiştiğinde tüm insanlık yaşamın rutin akışı içinde daha huzurlu olacağız. Bu frekansı arttırmak için yapabileceğimiz bir çalışma. Bunu hem sadece kendiniz için yapabilirsiniz hem de sevdiklerinizden birinin dönüşümüne aracılık etmek için yapabilirsiniz.

Kendiniz için yaparken

Gözlerinizi kapatın, kalbinize odaklanın pembe ve altın renklerin kalbinizde ortaya çıkmasına izin verin. Bu his ya da görüntü ortaya çıkmıyorsa içinizden “ben sevgi ve ışık varlığıyım” diye tekrarlayın. Bu kelimeleri tekraraladıkça kalbiniz hafifleyip negatif duygu ve hislerin perdesini kaldırmaya başlayacaktır. Pembe ve altın renklerin tüm kalbinizi ve bedeninizi doldurmasına izin verin. Bu esnada nefesinize odaklanıp “ben sevgi ve ışık varlığıyım” kelimelerini tekrarlayın. Tüm bedeninizden tüm enerjisel bedeninize dolmasına izin verin. Her zerrenizin bu enerji ile dolmasına izin verin. enerji yoğunluğunun tüm hücrelerinize dolmasının keyfini ve hazzını yaşadıktan sonra gözlerinizi açabilirsiniz.

Başkaları için yaparken

Sevdikleriniz ya da aileniz değişmek istiyor ama çeşitli inançlarından dolayı bunu gerçekleştiremiyor ya da zihnen ruhsal değişime kapalı ama ruhu bu değişimi istiyor. O zaman bu çalışmayı bu kişi ile yapabilirsiniz.

İlk aşama yukarıdakinin aynısı gözlerinizi açmanız gereken yere kadar tüm adımları tamamlayın. Şimdi karşınızda sevdiğiniz bu kişiyi hayal edin ya da düşünün. Ona “eğer istersen seninle sevgimin ışığını paylaşmak istiyorum” cümlesini içinizden sorun. Karşı taraf bunu kabul ediyorsa yazacağım adımlarla devam edin. Etmiyorsa gözlerinizi açıp çalışmayı bitirin. Her birimizin tekamül planında çeşitli aşamalar var. Belki bir süre o kişi sevgisizliği ya da sevginin ışığı olmadan yaşamı deneyimlemeyi seçmiştir.

Kişi bu paylaşımı kabul ediyorsa kendi kalbinizden onun kalbine yavaşça ve şefkatle kristal bir biblo elinizdeymiş gibi nazikçe bu pembe ve altın renkli sevginizi akıtın. Onun kalbinin bu enerji ile dolmasını bekleyin bu esnada “hatırla sen sevgi ve ışık varlığısın” cümleleri ile ona hatırlatma yapabilirsiniz. Çalışmanın hiç bir anı zorlama enerjisi olmadan yavaşça olmalı. Enerji aktarımını da sözleri de yumuşak yumuşak yapın. Eğer enerji akışı devam ediyorsa bu enerjinin kalbinden bedenine, bedeninden enerji bedenlerine akmasına izin verin.

Çalışma keyifli devam ediyorsa onun kalbindeki sevgi ışığının sizin kalbinizdeki sevgi ışığını beslemesine de izin verebilirsiniz. Bu defa sizin kalbinizden ona pembe ve altın renkler akarken onun kalbinden de pembe ve altın renklerin sizin kalbinize akmasına izin verin.

Çalışmayı istediğiniz aşamada gözlerinizi açarak bitirebilirsiniz.

Çalışmayı yazarken Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin (K.S.)“Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez” sözleri zihnimde yankılandı. Bizlerde bu çalışma ile ışığımız ile bir diğer kardeşimizin kalbindeki sevgi ışığını yakacağız. Topluluğu aydınlatmak için bireyleri aydınlatacağız.

Sevginiz her an ışığıyla daim olsun.

09.08.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin