• 3 sene önce
  • 3Dakika
  • 799Kelime
  • 47

Uyanın

Bu zamana kadar çok fazla kişisel gelişim kitabı okudum ve video izledim. İçinde boş vaatler olan bilgiler olduğu kadar, ilahi yasalarla uyumlu olan bilgilere de rast geldim. Lütfen edindiğiniz bilgileri biraz sorgulayın. Her bilgi ile “bu bilgi ilahi gerçek mi?” diye sorun. Çarpıtılmış çok fazla bilgi var. Bu bilgilere umutlarınızı teslim etmeyin.

Sizlere sürekli tekamülsüzler diye bir gruptan bahsediyorum. Bu tekamülsüzler dünyadaki her bilginin içine sızmış ve oradaki bilgileri çarpıtmışlar. İnsanların umutlarını kullanıyorlar.

Evrensel bilginin iki kaynağı var. Işık Bilgelik kaynağı, karanlık bilgelik kaynağı. İnsanlık var olmadan önce evrensel sistem bu iki kaynağın bilgisi ile tekamül ediyordu.

Daha sonra tekamül yolculuğunda yeni bir alan var olmaya başladı. Elbette bu var oluşun gelişimi için gerekli bir araç olmasaydı bu alan ilk anda Yaratıcı tarafından yok edilirdi. Tekamülsüzler her tekamül yolcusuna ışığa ya da karanlığa doğru sıçrama yaptıracak bir alan olduğu için var olmasına izin verildi. Bu grup 13 tür olarak evrene yayılmaya başladılar. Evrensel enerji bağ alanı çok güçlü bir grup olduğu için her yaşam formunun var olduğu alandaki her şeye diğer parçalar deneyimlemeden ulaşabiliyorlardı. Işık bilgeliğini ve karanlık bilgeliği çarpıtmaya başladılar. Bu görevleri gittikleri her madde boyutlu gezegende hepsinin ortak göreviydi. Gidilen yaşam gezegenin öğretileri çarpıttılar. Bulundukları gezegenin aydınlık tekamül varlığı arttıkça bunlar güçsüzleşmeye başladılar; güçsüzleştikleri yaşam gezegeninden ayrılıp, aydınlık olan yaşam alanlarına transfer oldular. 

Artık evrensel olarak ışık/karanlık oranı ışığa doğru yükseldiği için tekamülsüzlerin görevi bitti. Şu an evrende bedenlenmiş her form son yaşamını yaşıyor. Kendilerini Yaratıcı’dan üstün gördükleri için sürekli varlıklarını sürdürmek için kendilerine yeni programlar gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

Evrensel plandan şu an bizim yaşadığımız dünya planına dönecek olursak; dünyadan gitmemek için sürekli olarak insana vesvese verip korku ile insanlara tutunmaya çalışıyorlar. Şu an dünyada bulunan bilim, ilim, din ve spiritüellik alanındaki her bilgiyi çarpıtarak kendilerine yaşam alanı oluşturmaya çalışıyorlar. Dünya boyutunda insanı manipüle etmeye çalışıyorlar; rüya boyutunda onunla anlaşmalar yapmaya çalışıyorlar; astral boyutta farklı senaryolar yaratıp kişiyi kandırarak onu ele geçirmeye çalışıyorlar. Bunlar benim öğrendiğim alanlar. Öğrenmediğim alanlarda da muhtemelen başka çalışmalar yapıyorlardır.

Burada iş size düşüyor. Özgür iradenize sahip çıkın; zihninizi uyuşturmayın ve bilgileri ilahi gerçek mi diye sorgulayın; sevgi merkeziniz olan kalbinizi saflaştırarak yaşamınıza daha çok sevgi dahil edin; Yaratıcı’ya inancınızı ve imanınızı güçlendirin. Siz bu alanlarınızı güçlendirdiğinizde ve her şeyi Allah’tan istediğinizde kendi tekamül yolunuzu belirlediğinizde o zaman tekamülsüzler sizin alanınızdan uzaklaşacaklardır. Ancak sizi zaman zaman test etmeye geleceklerdir.

Ruhsallık yolculuğunda, her istediğinize istediğiniz zaman ulaşacağınıza inanırsanız işte o zaman tekamülsüzlerin size yaratacağı oyunlar içinde kaybolursunuz.

Ruhsallık yolculuğunda, var oluşunuzun sonuna kadar arınma ve Yaratıcı’nın sizin hak ettiğinizi hak ettiğiniz zamanda size vereceğine inanırsanız işte o zaman tekamülsüzlerin size ulaşamadığı ışık ya da sevgi boyutunda denge içinde var olursunuz.

Ruhsallık yolculuğunda her zaman mutlu olmayabilirsiniz; çünkü insansınız ve duygularınız var.

Ruhsallık yolculuğunda her istediğinizi istediğiniz zaman elde edemeyebilirsiniz; ilahi gerçeklikteki hak ediş zamanınızda elde edersiniz.

Ruhsallık yolculuğunuzda siz hiç bir şeyi yoktan var edemezsiniz; Yaratıcı’nın size izin verdiği tezahür ettirme alanında Yaratıcı’nın izni ile tezahür ettirirsiniz. 

Lütfen şunu hep hatırlayın; bizler yaratılmışlarız ve evrenin yasalarına göre hak ettiğimizi yaşarız. İnsan olarak bize verilmiş en büyük armağanlar; şükretme ve tövbe etme. Kalben şükrettiğimizde ve tövbe ettiğimizde Yaratıcı tüm zorluklarımızı kolaylığa dönüştürebilir.

18.09.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

You may also like