İçeriğe geç

Yaşam Yolculuğunda Aşılması Gereken Dağlar

  • 3 yıl önce
  • 4Dakika
  • 1040Kelime
  • 99Görüntülenme

Yaşam Yolculuğunda Aşılması Gereken Dağlar

Her insan yaşam yolculuğunda önce kendi yaşamı için gerekli tepeleri aşması gerekiyor. Bu tepeler bize tırmanacağımız daha büyük dağlar için ön hazırlık oluşturuyor. Her bir tepeyi tırmanırken ve inerken hangi ekipmanları yanımıza almalıyız, rotamızı neye göre belirlemeliyiz bunları öğrendiğimiz deneyi kazandığımız tepelerimiz var.

Bu tepelerin adı; beden, ego, zihin, kalp, ruh, yüksek benlik ve öz ışık benlik.

Coğrafi şekillerin oluşumları farklı. Bu farklılıktan dolayı onlarda ilerlerken hangi ekipmanları kullanmalısınız, hangi mevsimde çıkmalısınız, bir rehberiniz olmalı mı, grupla mı yoksa bireysel tırmanış mı yapmalısınız, hangi rotayı kullanmanız gerekiyor, ne kadar yiyecek almalısınız, ne kadar ağırlığınız olmalı, kondisyonlu musunuz; yaşamak istiyorsanız bunların hepsini çok iyi araştırmanız, riskleri gerçekçi bir biçimde belirlemeniz ve uygun koşulları oluşturmanız gerekiyor.

Bu yazıyı yazmadan önce araştırmalarımda dağcılıkta çoğunlukla çıkış ve iniş rotalarının aynı olduğunu fark ettim. Okuduklarımdan yorumum bu oldu. 

Bu yaşam yolculuğunda çıktığınız rotadan ilerlediğinizde aynı vadiye geleceğiniz için ilerleme şansınız olmayacak. İlerlemek için ilk alıştırma tepenize çıkarken kullandığınız rota inerken kullanacağınız rotadan farklı bir rota olacağı için her ikisinde de farklı risklerle karşı karşıyasınız.

Kendi alıştırma tepelerinizi tamamladıktan sonra hepimizin yaşam deneyimlemesi gereken kaos boyutunun aşılacak sıra dağları ve yürünecek vadileri var.

Bu dağlarda nasıl ilerlemeniz gerektiğini fark etmek için Meru İmkansız Tırmanış belgeselini izleyebilirsiniz.

Bu dağlar; yokluk, oyun, titreşim, korku, ayna, gerçeklik, merhamet, birlik, frekans, enerji, melek, koşulsuz sevgi ve ışık.

Her dağ için doğru ekipman almaz ve bütün ekipmanları ilk anda alırsanız bu yolculuğu tamamlayamazsınız. Bu dağları bir enkarnasyonda geçmemiz çok zor olduğu için son yaşamda hangi dağdaysanız yeni yaşamınızda o dağın eteklerinde yeniden dünyaya ya da yaşam gezegeninize geliyorsunuz.

Dünya planından yolculuğumuza devam edecek olursak; daha önceki deneyimlerinizin bir çoğunu zihniniz hatırlamıyor. Hatırlamak için bulunduğunuz dağ alanındaki size ait 7 tepeye tırmanış ve inişlerinizi yapıyor ve verilerinizi oluşturuyorsunuz. Sıra bulunduğunuz dağın zirvesine çıkmaya ve o zirveden yeniden inmeye geldi.

Burada iki seçeneğiniz var ya hiç tırmanılmamış ve inilmemiş rotalar belirleyebilirsiniz ya da daha önceden tırmanılmış ve inilmiş rotalar belirleyebilirsiniz.

İlk seçenekte hiç bir veriye sahip olmadığınız için bilinmezlik içeren ve  yüksek risk ihtimalli bir yolculuk gerçekleştirirsiniz. Burada ilk ve özgün bir yaşam sürmüş olursunuz. 

İkinci seçenekte farklı seçimler dahilinde kendine göre zorluk ve kolaylığı olan önceden tırmanılmış elinizdeki verilerle yolculuk gerçekleştirirsiniz.

Bu ikinci seçenekte kolaylık istiyorsanız en kolay rotaları programınıza dahil edip eğlenceli ve özgün bir yaşam sürmüş olursunuz. 

Zorluk sizin tutkunuzsa denemiş ve nadir başarılan rotaları programınıza dahil ederek azimli ve özgün bir yaşam sürmüş olursunuz. 

Hepsinde ortak nokta bu yolculuğun özgün olmasıdır. Rotalar ne olursa olsun evren sürekli hareket halinde olduğu için aynı koşullar asla olamayacaktır. Dünyanın size özel deneyimleri sunacağı bir çok armağanınız olacaktır. Bu yolculukta aklınız, mantığınız, duygularınız, hisleriniz, sezgileriniz ve öngörüleriniz her zaman sizinle olmalı. Bunlardan herhangi birini önemsemezseniz o yolculukta ilerleyemezsiniz.

 Bu öğreti bana 2018’in armağanı oldu. 2017 yılı itibariyle daha çok kanallık çalışmaları yapmaya başladım. Bu çalışmalar frekansları çok yüksek çalışmalardı. Sisteme gönderdiğim niyet hep şu şekildeydi “kendini değiştirmek isteyenler beni bulsun.” Evet bu çağrımın karşılığında bir çok insanla karşılaştım. Bu yazının farkındalığı oluşunca ben şunu fark ettim. Ruhsal planında değişim potansiyeli yüksek olan ancak henüz kendi kendine tırmanması gereken tepelerdeki yolculuğunu tamamlayamamış kişileri sırtıma alıp bildiğim kolay rotalardan dağlara götürmeye çalışıyordum.

Bir grup benim gibi ışık hızında dönüşüm istiyor diğer grupta yavaş ve zor dönüşüm istiyordu. Ruhsal plan açısından baktığımızda evet ikisi de aynı hedefe varma niyetindeydi.

Özgür iradeleri ile yeni seçimler yaptıkları için benim dönüşüm alanım ve onların yaşam alanı uyumsuz hale geliyordu.

Sevgi boyutu Aralık ayının son gününde herkesin ve benim özgür irade seçimimle uyumlu yeni bir seçim yapma farkındalığını bana sunmuş oldu.

Çalışmalar ışık hızı dönüşüm grubuna ve yavaş dönüşüm grubuna göre yeniden programlanacak ve enerjiler buna göre yönlenecek. Bu çalışma şekli ile hem gruplardaki kişiler hem de ben daha huzurlu ve mutlu değişim gerçekleştireceğiz.

Dağların bilgeliğinin kapısı

Dönüşüm yolculuğunu tamamlayamayıp yolunu benimle ayıran herkese çok teşekkür ediyorum. Onlar olmasa bu biliş ortaya çıkmayacaktı.

25 Aralık enerjisi harika yoğunlukta bizlere armağanını sunuyor.

25.12.2018

 

Etiketler: