İçeriğe geç

Yaşamımızı Sıkıştıran Duygu Kıskançlık

  • 6 yıl önce
  • 3Dakika
  • 793Kelime
  • 173Görüntülenme

Yaşamımızı Sıkıştıran Duygu Kıskançlık

Kıskançlık kendini türlü türlü ifade edecek bir yol buluyor. Herkesin başkalarının enerjisinden etkilenerek de olsa kıskançlık duygusu içinde olduğu yaşam içinde mutlaka bir an olmuştur. Benim kendi hayatımda kıskançlığı hissettiğim durum lise son sınıfta dershaneye gidiyorduk ve iki grup halinde bilgi yarışması yapılmıştı. Bizim grup kaybettiğinde ben ağladığımı ve karşı tarafın başarısına mutlu olmadığımı hatırlıyorum. Bu benim yaşamımla uyumsuz olan bir durumdu. Yıllarca bunu anlamlandıramadan yaşadım. Kıskancımda ben mi farkında değilim diye küçüklüğümü hep aileme sordum. Kardeşime hiç kıskançlık göstermediğimi söylemişlerdi. Bu konularla ilgili bilgi edinmeye başladığımda empat olan insanların ortamdaki duygu ve hisleri kendine çektiğini ve o duygu kendininmiş gibi davranışsal tepki verdiğini öğrendiğimde o yaşadığım kıskançlığın nedenini bizim grupta duygularını yöneten kişilerin enerjisinin duygu yönetemeyen benim alanıma gelip enerjinin benim aracılığımla ortaya çıktığını anlamıştım.

Bu deneyimle ilgili olarak kıskançlık duygusunun insanı mutsuz eden ve sürekli içten yiyip bitiren bir duygu olduğunu deneyimlemiştim.

Yaş ilerledikçe insanın duygu ve deneyimleri değişiyor. Aşk arkadaşların birbiri ile ilgili konuştuğu bir konu haline geliyor. Burada da “seven insan kıskanır” bunu dünya planına kim sunduysa büyük bir çoğunluğun benimsediği yeni bir inançla karşılaşmıştım. Sevdiğim arkadaşlarımı ya da aşık olduğum kişiyi kıskanamıyordum. Bunu da eksiklik mi diye sorguluyordum  Çok şükür eksiklik olmadığını hatta bu duygunun olmamasının armağan olduğunu fark ettim.

Bir de sevgilisini veya eşini sevdiği güvendiği arkadaşından kıskananlarla ilgili deneyimler yaşadım;  kıskançlığın en sarsan alt üst eden alanı buydu benim deneyimlerim içinde.

İş hayatına atıldığımda yaşını başını almış insanların dost ya da arkadaşlarını hala başka insanlardan kıskanan ve onu paylaşmak istemeyen insanlarla karşılaştığımda da benim için tanımsız olan bir alandı. Sohbet etmek ya da birlikte bir yerlere gitmek paylaşmak için olmalı. Ortak yaşam felsefesinde olan insanlarla bir araya gelmek kadar eğlenceli bir durum yok.

Yaptığım iş nedeniyle yaşamıma dahil olan grup çalışmalarında gruptaki bir diğeri ile daha çok ilgilendim gerekçesi ile ortaya çıkan kıskançlıklar var. Bunlar direkt dile dökülmeyip enerji boyutunda beni çekiştiren bir alan.

Yazarken bile içim daraldı  Sevgi ve aşkın içinde kıskançlık bulunamaz. Sevgi ve aşk pozitif kıskançlık ise negatiftir. Tertemiz içme suyunuzun içine kanalizasyon suyu doldurmayın.

Bu zamana kadar öğrendiğiniz, bildiğiniz kıskançlıkla ilgili tüm her şeyi artık kaynağa gönderebilirsiniz. Kıskançlık pozitif tekamül yolunda ya da aydınlık tekamül yolunda olan bir insana hizmet etmiyor. Evrensel plandaki gerçeklik bu. Ama siz evrensel bilgi yerine illüzyon bilgi ile ilerlemek isterseniz elbette size saygı duyarım.

Kıskançlık Özgürleşmek İsteyenlere

Başmelek Cebrail lütfen alanıma gel.

Evrensel gerçeklikteki sevgi ile ilgili bilmem gereken tüm bilgileri bana tanımla. İlahi gerçekten sapmış bendeki sevgi ile ilgili bilgileri ilahi gerçek bilgi ile değiştir.

Evrensel gerçeklikteki aşk ile ilgili bilmem gereken tüm bilgileri bana tanımla. İlahi gerçekten sapmış bendeki aşk ile ilgili bilgileri ilahi gerçek bilgi ile değiştir.

Evrensel gerçeklikteki yaşam ile ilgili bilmem gereken tüm bilgileri bana tanımla. İlahi gerçekten sapmış bendeki yaşam ile ilgili bilgileri ilahi gerçek bilgi ile değiştir.

Sahip olduğum yeni bilinçte özgürleşmem gereken kıskançlık duygusu ve boyutu ile ilgili her şeyden beni özgürleştir. Kıskançlıkla ilgili alanımdaki her şeyi kaynağa götür ve açılan boşluklara kaynağın benim frekansıma uygun en saf şifasını akıt. Tüm rehberliğin için teşekkür ederim.

Bu yazıyı okuduktan sonra isterseniz meditasyon yapabilirsiniz. Meditasyon tüm hücrelerinizin gevşemesine ve şifalanmasına aracılık eder.