İçeriğe geç

Bir Birimiz İçin

  • 4 yıl önce
  • 3Dakika
  • 751Kelime
  • 122Görüntülenme

Bir Birimiz İçin

Varoluşun gerçekliğinin çeşitli parçalarını her birimiz zamanı geldiğinde anlamlandıracağız. Bu anlamlandırma bu yaşam da olabileceği gibi başka yaşamlarda da olabilir. İlahi zaman insan tarafımızın her an her koşulda bilebileceği bir gerçeklik değil…

Bu dünyaya gelip kendimizi sorgulamaya başladığımız sürecin içindeysek kendi var oluşumuzu anlamlandırırken, dünya da yaşayan diğer insanlar için de kurtarıcı rolüne girmeden yapabileceklerimizi ilahi yasalara göre yapabiliriz. Bu şekilde yol almak Türk kültüründe var olan imece usulünün uyanış ve aydınlanmaya uyarlanmış hali olur.

Bir grup çalışmasında Işık Bilgelerinin verdiği mesaj içindeki bir bölümdeki ifade ettikleri benim kendi yaşantımda ilerlememin ilahi yasalarla uyumunu fark ettirmişti. Aktardıkları ışık bilgelerinin evrendeki her bilgiyi bilme hallerinin olmayıp, herhangi bir görev alanında grupta bulunanların birbirini tamamladığını; önemli olanın bilgi değil o görevi birlikte tamamlamanın olduğu bilişiydi.

Eğer aydınlanma yolunu tek başımıza yani negatif tekamül yolunda yürümezsek; o zaman bizde insanlık olarak ruhsal olarak bizden frekansı yüksek olan üst boyut varlıkları gibi bilme değil olma hali içinde bizde var olan her şeyi birbirimizle paylaşarak yol alırız.

İnsan olma yolculuğu yaşamımızın sonuna kadar her birimiz için çeşitli mertebelerde devam edecek. Bu yolculukta hem kendimizi dönüştürerek hem de dönüşmek isteyen insanların dönüşümüne yol göstererek ilerlemeyi seçebiliriz.

21 Aralık kış gündönümünün enerjisini insanlığın yükselişini kolaylaştırması için çalışma yapan bir çok insan olduğunu hissettim. Bu sürece ben ve arkadaşlarım da kalbimizden gelen ilahi izinli olduğumuz desteği verdik. Açılan enerji alanının gücü ile biz farkında olmadığımız tortularımızdan daha çok arındık, daha çok sevgi ve daha çok AŞK ile dolduk, taştık.

Dünyada hem bir olma hem de biz olma deneyimini birlikte deneyimleyebileceğimiz planın bir parçasıyız. Ben dünyada bedenlenmeyi seçen ruhların ruhsal gelişim için çok şanslı olduğunu düşünüyorum, bu düşüncemin doğrulu da Büyük İnsan Potansiyeli kitabındaki 9. Boyut Pleiadeslilerin verdiği mesajla da ruhsal olarak onaylanmıştı. Şu an olduğumuz bilinci yükseltip ruhsal yükselişi daha hızlı gerçekleştirmenin en kolay yolu bir birimiz için yolculuğu kolaylaştırmak olabilir.

Bu kolaylaştırmanın da dünyasal boyutta özgür irade yasası içinde; evrensel boyutta da ilahi olarak hak ediş düzeyinde olmasına dikkat etmek gerekir. 

Özgür irade ile ilgili daha önce yazdığım yazıyı okuyarak içinizdeki özgür irade tanımının netleşmesini sağlayabilirsiniz. Yazının linkine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlahi hak edişi anlamak ve anlamlandırmak için de dilerseniz buraya tıklayarak yazıya ulaşabilirsiniz.

Bir Birimiz İçin Bilincinin Aktivasyonu

Kendi içinizde bir birimiz için bilişinin var olması için şu yazıyı bir kaç kere okuyabilirsiniz.

Sevgili Işık Bilgeleri lütfen şu an benimle olun.

İnsan olarak kendi varoluşum için bu yaşamda bilmem gereken özgür irade yasası ve ilahi yasaların bilgisini benim idrakime uygun olarak ilahi gerçeklikteki tanımını yapın.

Kendi ruhsal yükselişimi kolaylaştırmam için ilahi olarak hak ettiğim kolaylık frekansını yaşamıma uyarlamam için bana rehberlik edin.

Dünyada insan olarak, insanlık planının ilahi gerçekliğine uygun olarak bana bir birimiz için yaşamı kolaylaştırma bilgeliğini hak ettiğim şekilde idrak edecek kadar kolaylaştırarak aktarımını gerçekleştirin.

Bir birimiz için yaşamı kolaylaştırmadaki insan olarak kendi sorumluluğumu yüzde yüz alıyorum.

Bu niyeti yaptıktan bir kaç gün sonra kendi yaşamınızı geçmişe dönük olarak gözden geçirip, bırakmanız gereken davranış kalıplarınızı fark edebilirsiniz.

22.12.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: