İçeriğe geç

Biz Olamamak

 • 5 yıl önce
 • 4Dakika
 • 974Kelime
 • 155Görüntülenme

Biz Olamamak

Çok uzun zamandan beri pazara gitmeyi tercih etmiyordum. Bugün pazara gittim. Alanımı korumaya almama ve sürekli enerji temizliği yapmama rağmen dönüşte çok yoğun bir baş ağrısı yaşadım.

Kardeşim Aslı ve ben bildiğimiz tüm yöntemleri ve enerjileri kullanarak çalışma yaptık. Arada ağrı geçiyor arada çok şiddetleniyordu. Bu şiddetli ağrıyı bir kere daha yaşamıştım. Tabi o zaman ne olduğunu anlamamıştım.

Bu akşam hem benim yaşadıklarımdan hem de uzun zamandan beri grup çalışmalarındaki yazışmalardan açığa çıkan alan şu oldu; egomuz hep ben olma isteğinde olarak kendini özel kılma çabasının sonucu insanlık olarak birlik yolunda dengede kalamıyoruz.

Yaratıcı’dan hepimiz belirli rollerde olacağımız yaşamlar istedik. O da bize bu yaşam için gerekli şartları sağladı. Biz onun yardımını istedikçe bize yardım etti; biz yardım istemediğimizde bizi gözleyerek yaşam yolculuğumuzu izledi. Bunu hep yaptı ve hep yapmaya devam edecek.

Her rolün bir sonu var. Dünya gezegenindeki yaşam programı üzerinden devam edelim. Benim size aktarmış olduğum tekamül yolları ve bir de bu yolda olmayan tekamülsüzler var. Artık dünyanın frekansı gereği dünyada tekamülsüz enerjisinin ve karanlık tekamül yolu enerjisinin ayrılma zamanı başladı.

Bu ayrılış neyi gösteriyor. Kryon’un kitaplarında ve mesajlarında zaman zaman değindiği bizim sahip olduğumuz genetik çorbamızdaki tekamülsüzlere ve karanlık tekamül yoluna ait parçaların ya dönüşme ya da ayrılma zamanının geldiğini gösteriyor. Bu ayrılması gereken parçalar bize tutunmaya çalışıp; bizi öfkelendirecek, kızdıracak, bizi huzursuz edecek, yaşamımızda bir çok terslik çıkaracak, ikili ilişkilerde tahammülümüzü zorlayacak deneyimler yaşatacak. Kendinin besleneceği kaynakları yaşamımızda aktif tutmaya devam edecek.

Bu Süreçte Biz Ne Yapmalıyız?

Yapabileceğimiz tek şey bu oyunları etkisiz kılmak için sevgi odağında kalmak. 

 • Hayatımızdaki herkes bizim gelişimimiz ve dönüşümümüz için çok önemli. Hiç kimse bizim hayatımızda şans eseri ya da tesadüfen bulunmuyor. Bizi güçlendirmek, arındırmak ve dönüştürmek için bizimleler.
 •  
 • Kişisel, ruhsal gelişim ya da din aracılığıyla Yaratıcı’ya doğru yol almaya devam ederken kendimizi kibirle diğerlerinden ötekileştirmeden yolculuğa devam etmeliyiz. Bunu her an fark edemeyebiliriz. Fark ettiğimiz anda o durumun içinden çıkmak bile bizim için çok önemli. Fark et, kendini yargılama ve değişime başla. Bu üçlü adım yaşam içinde bizi en hızlı dönüştürecek adımlar.
 •  
 • Biz ya da atalarımız şu an yaşamımızda anlık bile karşılaştığımız insanlara ne yapmış olduğumuzu o insanın hangi karmik dönüşüm için bizim yaşamımıza girdiğini bilmiyoruz. Bilmediğimiz için de haklılık haksızlık oyunundan özgürleşmeliyiz. Sizin yaşamınızdaki senaryoda bir dolandırıcı ve bir dolandırılanın olduğu bir deneyim var. Eğer siz dolandırılan rolünü oynuyorsanız karşı tarafa bu rolü oynadığı için teşekkür etmek daha doğru bir yaklaşım. Ben, beni maddi ve manevi dolandırmış insanlara teşekkür ediyorum ve Allah’a da bana bu deneyimde dolandırılan rolünü oynattığı için şükrediyorum. 
 •  
 • Ruhumuzun ve egomuzun karanlık ve tekamülsüz parçaları bir çoğumuzun var. Bu parçalarımız kendini çok iyi kamufle ediyor. Bu kamuflaja inanmak yerine kendi gerçekliğimizle yüzleşmek ve onu arındırmak bizi daha mutlu eder.
 •  
 • Korku, bizim yaşam dengemizi en çok bozan duygu. Bu da yaşamımızdan arındırmamız gereken alanlarımızdan biri olarak yaşamımızda bulunuyor.

Arınma Çalışmaları

Daha önceden yaptığım meditasyon kayıtlarından ruhunuz için ve egonuz için yapacağınız iki meditasyon bu konuda sizi arınmanız ve farkındalık kazanmanıza destek olacaktır. Her şeyi en iyi kalbiniz bilir. Kalbinizin evet dediği yöntem ve özellikleri yaşam planınıza dahil edebilirsiniz. Alacağınız eğitimler ve uyumlamalar için de şu niyeti yapabilirsiniz; “Allah’ım ışığı, sevgisi ve bilgisi benden yüksek aydınlık tekamül yolundaki ilahi gerçeklikte kamil insan olma yolunda olan öğretmenler ve masterlerla beni buluştur.”

Ruhunuzu Arındırmak İçin

Egonuzu Arındırmak İçin

Biz kendimizi arındırdıkça yaşam derslerimiz de kolaylaşacaktır. Kendi arınmışlığımızı yaşamımızı gözlemleyerek fark ederiz. Ailemizle, çalışma arkadaşlarımızla ya da sosyal yaşantımızdaki insanlarla daha uyumluysak evet kendimizi dönüştürmede büyük bir başarı elde etmişizdir. Yaşadığımız sürece bedenli olarak tekamül etmeye devam edeceğiz bu da bazen iniş çıkışları yaşamımıza dahil olabileceği potansiyelinin var olduğu anlamına geliyor. Siz dengede ve daha pozitif olursanız; eskiden çok büyük kaoslarla yaşadığınız deneyimler, bir kaç saat içinde daha keyifli ve konforlu bir şekilde yaşanıp, öğrenmiş olursunuz.

23.05.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: