İçeriğe geç

Sorumluluk Alma ve Verme Meditasyonu

  • 3 yıl önce
  • 2Dakika
  • 346Kelime
  • 257Görüntülenme

Sorumluluk Alma ve Verme Meditasyonu

Sorumluluklarımızı dengesizleşti. Bunu iki şekilde gerçekleştirdik.

Birincisi: Farkında olarak ya da olmayarak etrafımızdaki insanlara, canlılara veya dünyaya kendi sorumluluklarımızı attık.

İkincisi: Yine farkında olarak ya da olmayarak etrafımızdaki insanların, canlıların ve dünyanın sorumluluğunu sırtlandık.

Her ikisi de bizi ve karşı tarafı kilitledi. Hem kendimize hem de karşı tarafa hediye verip her şeyi ve herkesi eşit bir görelim.

Kendi sorumluluğumu alıyorum.

“Sevgili …. (sizin sorumluluğunu taşıdığını düşündüğünüz kişi, hayvan, bitki veya dünya) farkında olarak ya da olmayarak sana verdiğim yükü senden geri alıyorum bu yükü sevgiye teslim ediyorum. Bu zamana kadar benim yükümü aldığın için teşekkür ederim, artık kendi sorumluluğumu alıyorum. Bu yükü sana verdiğim için lütfen beni affet. Şimdi her ikimizde de açılan boşluk sevgi ile doluyor.”

Senin sorumluluğunu sana teslim ediyorum.

“Sevgili …. (sizin sorumluluğunu aldığınızı düşündüğünüz kişi, hayvan, bitki veya dünya) farkında olarak ya da olmayarak senden aldığımı yükü sana teslim ediyorum. Bu zamana kadar seni güçsüz gördüğüm yükünü senden alıp gelişimine engel olduğum için lütfen beni affet. Sorumluluğunu sana teslim ediyorum. Dilersen bu yükü şimdi sevgiye teslim edebiliriz. Şimdi her ikimizde de açılan boşluk sevgi ile doluyor.”

Dilediğiniz zaman bu görev değişimini gerçekleştirebilirsiniz.

 

12.05.2017

 

Etiketler: