İçeriğe geç

İyilik İllüzyonu

  • 2 yıl önce
  • 4Dakika
  • 960Kelime
  • 105Görüntülenme

İyilik İllüzyonu

İnsanın iyi olma isteği en büyük zaaflarından biri. Bu zaaf da yaşam içinde kurumlar ve insanlar tarafından sürekli manipüle edilmeye çalışılıyor.

Dün üzeri örtülü bir manipülasyonla örtülerek yapılan bir işi fark ettim. İstanbul’da en çok Bakırköy, Mecidiyeköy ve Şirinevler’de elinde bir güzellik merkezinin tanıtım ya da hediye tanıtımı yaptıklarını söyleyen bir grup yarı zamanlı çalışan insanlara rastlıyorum. Bu kişilerle her karşılaştığımda farklı bir davranış biçimi sergiliyorum. Hiç birinde de sağlıklı iletişim gerçekleştiremiyoruz. Bunun sebebinin ne olduğunu ancak dün fark ettim.

Dünkü karşılaşmamızda o güzellik merkezinden bir hizmet almayacağım için ilgilenmediğimi ilettim. Peki bu onun durması için yeterli oldu mu? Tabi ki hayır. Bu defa benim kendimi doğru ifade ettiğimi anladığını belirterek ona para kazandırmam için merkeze gitmemi söyledi. Hayır derken zihnimde o zamana kadar hiç fark etmediğim senaryo görünür oldu. Sonra benimle ilk temasa geçen kişi ve ikinci manipülatör de yanıma girip hem ortaya çıkan senaryoyu detaylandırdılar hem de beni de bir manipülatör yapmaya çalıştılar. Her türlü yaklaşımlarına karşı ve doğru cümlelerle cevap verdikten sonra yanlarından ayrıldım.

Sık sık tekrarladıkları cümle de “bize iyilik yapın” oldu. 

Söylediklerinden bana görünür olanlar. Bu sistemin içindeki işveren ve diğer gelen insanla iletişimde olan çalışan herkes bir başka insanı manipüle etme niyeti ile bir eylem alanı oluşturuyor. Bu en başından fark edilmesi gereken durum.

Onların niyeti ne olursa olsun bu dünyada her insan kendi alanını temiz tutarsa ruhsal olarak dengeli bir yükseliş alanında olur. Olaya benim açımdan bakarak devam edelim. Eğer ben hizmet almamama rağmen o merkezi ziyaret etmiş olsaydım, işvereni dolaylı yoldan dolandırıp kendime iyilik yapacağım bilinçaltı çıkarı ile karmik alan yaratırdım. Tanıtım yapan insanlara iyilik olsun diye içeri girdiğimde parası işveren tarafından ödenen primi tanıtım yapan almış olacaktı. Bu da benim işverenin parasını çalmama neden olacaktı. Daha sonra orada çalışan her insanın zamanını onlara kazanç oluşturma niyetim olmadan harcamış olacaktım. Burada da insanların umutlarını ve zamanını çalmış olacaktım. İnsan akıllı ve seçim yapma özgürlüğü olan bir yaratılmış. İçeri girme seçimini yaparak hem kendime çalma ile ilgili şahane bir deneyim alanı hem de insanlara yalan söyleyerek manipülasyon deneyim alanını yaratmış olacaktım.

Bu işi yapan insanlar kurban bilinci içinde acındırma enerjisi ile yaşam sürüyorlar. Ben onlar için ne yaparsam yapayım onun ruhsal gelişimine ya da insanlık tarafından kişisel gelişimine bir fayda sağlamayacağım. Eğer onların isteğini kabul edersem hem insanlık kolektifindeki acıma enerjisini beslerken hem de egomun yanlış bir yolla kendini önemli hissetmesini sağlamış olacağım. Kaybet kaybet olan bir enerji alanı daha yaratmış olacaktım.

Bu alanı bu defa net görme sebebim bir kaç gün önce dinlediğim illüzyonlardaki illüzyonlardan özgürleşme çalışmaları ses kayıtları ve o kişilerle kaçmayıp yüzleşme seçimimdi. Bu deneyimde her şeyi çözümleyen ve açığa çıkaran da sahip olduğum parçalardan zihnimdi. Onun enerjiyi alıp zihinsel analizi yapması olmasaydı yine eskiden olan karşılaşmalardan biri olacaktı.

Hayatı farkındalık içinde yaşadığımızda her şey çok daha farklı oluyor. Birilerine iyi insan olduğumuzu ispatlama zorunluluğumuz yok. İyi insan olduğumuzu ispat etmeye çalışırken art niyetli insanların hiç farkında olmadan kuklası olabiliriz.

Yazının Benim İçin Arınması

İyi insan olma bilinçaltı çıkarına sahip olduğum için ilahi adalette doğru davranışı yapmamı engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, İndigo.

Manipülatör insanları yaşamıma dahil edip kendimi manipülatör yapma potansiyelime neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, İndigo.

Dünyada yaşayan tüm insanların ilahi adaleti içselleştirmesini engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, İndigo.

11.12.2019