İçeriğe geç

Aslında Simya Neymiş

Spread the love
  • 2 yıl önce
  • 2Dakika
  • 516Kelime
  • 85Görüntülenme

Aslında Simya Neymiş

Hayat bizi hiçbir zaman tesadüfi olarak bir yerlere getirmiyor. Ama nedenini algılamamız biraz zaman alıyor. Ben ortaokul ve lise de kimya ile hiç alakam olmamasına rağmen (sadece geçmek için çalıştığım dersti) üniversitede kimya mühendisliğini okudum. Sektöre de girmiş oldum. İlk zamanlar hiçbir şey umurumda değil sadece okuduğum mesleği icra etme çabasındayım. Oldukça da zor şartlarda cebelleştim. Sonra kimya sektörü ile dünyaya verilen tüm zararları görüp büyük bir suçluluk duygusu oldu içimde ve bilinçaltımda mesleği reddediyorum ve iş bulamıyorum ya da bulsam da düzen tutmuyordu doğal olarak

Sonra yeniden kimya sektörüne dönüş yaptım. Ama artık burada olmam gerektiğini yaşadıklarım bana kabul ettirdi. Kaçmayı bıraktım. Kabule geçtikten sonra sistem çözümleri daha kolay ulaşıyor. Çok şükür muhteşem yol arkadaşlarına sahibim bana fark etmediklerimi ettiren. Son nokta simya ve kimyanın içinde var olan gizeme geldi. Ders kitaplarının giriş kısmını ve ek bilgileri okumaya hiç hevesli değildim. Bu nedenle ben kimyanın temelini simyacıların attığını yeni öğrendim.

Gizemden uzak durmalı diye düşündüğüm için hiç simyaya bulaşma niyetinde değildim. “Onların sırlarını çözmeye çalışmak amaaannn” demiştim. “Bu kadar simya gözüme sokuldu biraz daha araştırayım” dedim. Benim ilk araştırma kaynağım olan Vikipedia sayfalarına girdim. Felsefe taşı maddeyi altına çeviriyormuş, pancea da insanı ölümsüz kılan bir sıvıymış. Pancea da bir gizem var bakalım ne zaman çıkacak dedim. Bu iksirlerle karışımlarla olacak bir şey değil belli ama ne acaba diye soru işareti oluştu. Ertesi sabah “aaa evet ya” dedim. Ölümsüzlük iksiri dışarıda değil o bizim içimizde bulunan vücut sıvısı. Yıllarca her şeyi dışımızda aradığımız için ölümsüzlüğün sırrı aşikar olamadı. İçine dönenler bunu buldular ve beden değişimini istedikleri zaman gerçekleştirdiler.

Uzun ve sağlıklı yaşamak istiyorsanız. Yıllardır siz ve diğer insanlar tarafından vücudunuza yüklenen tüm olumsuzlukları olumlu düşünce ve bilinç kalıbına dönüştürün. Her şey bu kadar basit. Bilinçaltınızdaki intihar etme eğilimini fark edip onu yaşama isteğine dönüştürün.

Sevgi ve sağlıcakla kalın her an   

06.11.2013

 
Etiketler: