İçeriğe geç

Normal mi Sorusunu Soranlara İthafen

Spread the love
  • 5 sene önce
  • 4Dakika
  • 907Kelime
  • 107Görüntülenme

Normal mi Sorusunu Soranlara İthafen

Meditasyonları yapan ya da uzaktan çalışmalara katılanların sorduğu ve içsel olarak beynimin hata verdiği soru “bu yaşadığım normal mi?” Seksenli yıllarda yaşayanlar varsa TRT televizyonunda yayın kesildiğinde ekranda necefli maşrapa olurdu. Benim bu soru esnasında beyin ekranım da da bu necefli maşrapa çıkıyor. Yeni neslin anlayacağı örnek verirsek de internet sayfasındaki 404 not found ekranı çıkıyor.

 Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlükte normal’in kelime anlamına bakalım.

normal, -li    Fr. normal

a. 1. Aşırılığı, eksikliği ve taşkınlığı olmama, ortalama durum. 2. mat. Bir eğrinin bir teğetine değme noktasından çizilen dikme. 3. sf. Kurala uygun, alışılagelen, olağan, düzgülü, aşırılığı olmayan, uygun.

Gördüğünüz gibi çalışmalar içinde yapmış olduğumuz hiç bir söylem ve eylem normal tanımına uymuyor. Normal tanımı dışında olan bir durumda “bu yaşadığım normal mi” sorusuna verilecek bir cevap yok. Çünkü normal tanımı dışında anormal bir eylem gerçekleştiriyoruz.

Normal etiketini hayatınızda taşımak istiyorsanız ruhsal gelişim sizin için adım atmamanız gereken bir bilgelik alanı. Kişisel gelişimde alacağınız öğreti ve eğitimler çalışmalar normal tanımı içinde ama ruhsallığa adım attıysanız orada normal tanımı yok. Sadece deneyim var. Sadece kendinize sorun ‘ben hayatımı normal bir insan olarak mı sürdüreceğim yoksa yaşamımı deneyim zenginliği içinde mi sürdüreceğim, neyi seçiyorum?’ Seçiminizi yapın ve yaşamdan tat alın. Baktınız yaptığınız seçim sizi mutlu etmiyor yeniden seçim yapın. Seçimlerinizin sonunda ortaya çıkan yeni gerçeklikle de yaşama cesaretinde olun. Her seçim bir sonuç getirir bunun bilinci ve sorumluluğuyla seçimlerinizi yapın.

Ruhsal Gelişim Yolunda İlerlemek İsteyenler

Önce enerji alanı ile yaşamınızı uyarlayın. Enerji korumaları ve yöntemleri hakkında kendiniz için uygun yöntemi yapın. Ruhsallık yolu ancak kendi birey sorumluluğunu alanların yürüyebileceği bir yol. Kimse sizin için bir şey yapamaz. Benim uyguladığım çeşitli tekniklerini olduğu yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Sizi hiç bir hoca ya da öğretici siz bir şey yapmazsanız yükseltemez. O yolu açar yürümesi gereken ve o alanda dengede kalmayı siz başarmalısınız. Kendi kendinize yapabileceğiniz çalışmaları da burada bulabilirsiniz.

Ruhsallık alanında tek dikkat etmeniz gereken enerjinin, enerji varlıklarının ve insanların alanından size akan enerjinin tekamül yolu. Ben alnımda bir değişiklik hissettiğimde; uyku hali, baş ağrısı, boşluk hissi hemen şu cümleyi kullanıyorum “enerji alanımda sadece sevgi ve ışık olan pozitif ve aydınlık enerjilerin veya varlıkların benimle olmasına, enerji aktarımı yapmasına iznim var, onun dışındaki enerjilerin ve varlıkların alanımda olmasına iznim YOK” işte o zaman sizin seçiminize uygun olarak bu enerjiler alanınızda bulunuyor. Tekamül yolları ile ilgili bilgi edinmek isterseniz burada bulabilirsiniz.

Ruhsallık bilişi enerji ve frekans ile yol alır. Bedenin sahip olduğu frekans her çalışmada yükseltilir. Her çalışmanın belirli bir frekansı vardır. İlk başlangıçta değişken frekanslı çalışmalar alındığında kişi fiziksel sağlık ve duygu dengesi olarak sorunlar yaşayabilir. Bunu yaşamamak için frekansı yavaş yavaş ve tek frekansla arttırmakta fayda vardır. İlk çalışmayı Tanrı Zeus’la yaptığımızda bütün atomlarımın genişlediğini ve titreşiminin arttığını hem hissedip hem de görmüştüm. Tanrı Zeus’un gözlerinden gelen güç beni dengelemişti. Bu deneyimimden sonra çalışma yaptığım insanların enerjisini sürekli ışık varlıkların dengede tutmasını talep ediyorum. Eğer bu denge sağlanmazsa dünya ile ruhsal boyut dengesi ortadan kalkar.

Kişilerin her ben bu çalışmaya katılmak istiyorum çalışmasına tamam hemen kaydediyorum demememin sebebi sizin frekans dengenizi korumak zorunluluğum. Bu bilişle yapmasaydım çalışmaları meditasyon konusunu hiç bilmeyen birinin bile meditasyon dinledikten sonra büyük çoğunluğun kendini iyi hissetmesinin nedeni bu. Dışarıdan bakıldığında sadece söylenilen söz grubu var gibi bir algının olabiliyor. Ancak her meditasyonun ve çalışmanın gerisinde yönettim bir sürü değişken var. Size kendi gösterdiğinizden daha fazla özen gösteriyorum.

Elbette benim bu kadar hassasiyetle çalışmamı değiştiren büyük bir değişken de var. Eğer kişi egosunun elde etme arzusu ile sürekli olarak talepte bulunursa o zaman kişi zaten benim sezgilerimi önemsemediği için kusura bakmayın artık sizinle çalışmıyorum diyerek ben de özgür irade seçimimi yapıyorum.

Normal tanımların dışında insana saygı göstererek eylemlerde bulunuyorum. Saygı, sevgi ve neşe ile yaşamımızı sürdürelim.  Siz nasıl yaşamak istiyorsunuz?

16.09.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin