İçeriğe geç

Spiritüel Ego

  • 2 yıl önce
  • 3Dakika
  • 660Kelime
  • 481Görüntülenme

Spiritüel Ego

İki hafta önce Birlik Yolculuğu canlı yayınında ego ile açılan alanı spiritüel ego ile kapatmıştık. O günden beri bu alanın arınması ve netleşmesi için bol bol niyette bulundum. Bugün kendim için yaptığım bir ruhsal bağlantıda “Yaşadıklarımın hepsinin ilahi planın mükemmelliğinin bir parçası olduğunu bilmeme rağmen neden bazen umutsuzluğa düşüyorum?” sorusunu sorduktan sonra açığa çıkan bilgilerden sonra bu umutsuzluğun benim nefsimin gerçekliği olmadığını; edindiğim ruhsal bilgilerle alanıma dahil olmuş spiritüel ego inançlarından kaynaklandığını fark ettim. Bu farkındalıkla birlikte günlerdir yazamadım yazıyı yazma zamanı geldi.

Spiritüel ego, madde alemi dışındaki konularla ilgili tüm bilgileri edinen Kaos boyutundan var olmuş insanın ‘ben her şeyi bilirim’ halini deneyimlediği ego programı. Enerjisel düzeyde tekamülsüz alana en hızlı geçiş yapacak ego parçası.

Bu konuyu tanımlamakta zorlanma nedenim; uyanışım gerçekleştikten sonra sahip olduğum ego parçamın kendiliğinden aktif olan nefs parçamla bütünleşmesinden kaynaklanıyormuş. Egoyu uyanış sonrası deneyimlemediğim için spiritüel ego ben de hiç oluşmamış. Kendi yolculuğumda nefsime haksızlık etmişim. Ben onu ego sanarak ilerlemişim 🙂 Nefsime “ben ego değilim, ne halin varsa gör” diyerek beni terslemediği ve direnç oluşturmadığı için de teşekkür ediyorum. 

Spiritüel ego bende aktif olmamış olsa da enerjisel olarak bilgi alanıma girmiş. Bilgi aldığım insanlarda spiritüel egosu aktif olanlardan gelen bilginin içinde çok fazla inançla alanıma dahil olmuş. İkinci ve en büyük geçiş yaptığı alan da ayna nörönlarım olmuş. Maşallah çok tatlıyım. Zor ne varsa alanıma dahil etmede üstüme yok 🙂 

Sizin de benim gibi maşallahınız varsa zaman zaman aşağıdaki sorularla alanınızı kontrol edebilirsiniz.

  • Benim spiritüel egom aktif mi?
  • Ayna nörönlarımda spiritüel ego programları var mı?
  • Zihnimde spiritüel ego inançları var mı?
  • Zihinsel bedenimde spiritüel ego programları var mı?
  • Alanımda spiritüel ego düşünce kancaları var mı?

Spiritüel egonuz aktifse ondan özgürleşmek için benim meditasyonlarımdan herhangi biri buna aracılık edemez. Çünkü spiritüel egonuz benim aracılığımla açığa çıkmış meditasyonlara kafa tutar 🙂 Kendi dönüşüm yolculuğunuzda aklınıza en yatan yöntem neyse o yöntemle değişim çalışmaları yapmanızın en kolay özgürleşme aracı olacağını algılıyorum.

Yukarıda yazdığım dört sorunun arınması için “Şu an alanımda bulunan spiritüel ego programlarının, spiritüel ego inançlarının ve spiritüel ego düşünce kancalarının alanımdan arınmasını özgür irademle seçiyorum.” niyetini yapıp aşağıdaki meditasyonu dinleyebilirsiniz.

Kullandığınız enerji uyumlamaları varsa her biri için tek tek olacak şekilde enerjisel arınma da yapabilirsiniz.

Dışarıdan bilgi arayışınız devam ettiği sürece kendi bilgi alış periyodunuza göre çalışmaları tekrarlamanız yeni gelen bilgi alanındaki akışın programını arındırmış olur. Bilgi alırken koruma oluşturmak uygun olmadığı için bir koruma niyeti yazamıyorum.

24.04.2022

 

 

Etiketler: