İçeriğe geç

Bu Durumdan Bilinçaltımın Çıkarı mı Var

  • 6 yıl önce
  • 2Dakika
  • 584Kelime
  • 123Görüntülenme

Bu Durumdan Bilinçaltımın Çıkarı mı Var?

Uzaktan çalışmalarda ya da yüz yüze çalışmalarda bilinçaltı belirli durumlarda işin için de söz olmasa bile bazı ortak tepkileri veriyor. Bu tepkiyi vermesinin sebebi bizi mutsuz etmek değil. Bilinçaltımız kendi bildiği şekilde korumaya çalışırken biz günlük yaşantımız içinde mutsuz olabiliyoruz.

Yıllar yıllar önce ne kadar para kazanırsam kazanayım birikim yapamazdım. Para biriktirmeyerek bilinçaltım kendine çıkar sağlıyordu. Benim babam bankacı olarak çalışıyordu. Benim doğduğum yıllarda henüz bankalar bilgisayar sistemi üzerinden çalışmadığı için çalışanlar zaman zaman eve oldukça geç geliyorlardı. Benim babamda böyle çalışıyordu. 9 aylıkken konuşmaya başladığımda ‘baban nerede’ sorusuna ‘manga iş’ (Meali: İş bankası ) cevabını veriyormuşum. Çok bilmiş ben konuşurken bilinçaltımda ‘hayatında ya sevdiğin erkek yanında olur ya da para’ kaydını yapmış. Burada bilinçaltımın çıkarı sevilmek. Sevilmek ihtiyacı giderilmesi için paranın olmaması gerekiyor.

Bu çıkarı bulmadan önce çok da bilinçli kişisel gelişimle ilgili çalışma yapmadığım için. Çok çalışıyorum, normal bir çalışanın iki katı para kazanıyorum ama birikim yapamıyorum. Biriktirdiğim paranın son kuruşuna kadar sürpriz bir gider çıkıyor ve biriken para başka bir yere transfer oluyordu.

Hayatınızda bir şeyleri değiştirmek ya da dönüştürmek için bir sürü çalışma yapıyorsunuz ancak hiç bir şey değişmiyorsa bir de bu bilinçaltı çıkarınızla ilgili vereceğim küçük çalışmayı yapın bakın bakalım hayatınızda bir kıpırtı oluyor mu?

Çalışma 

Çok bunaldığınız ve sıkıştığınız bir durumun içindesiniz ya da yıllardır çalışma yapıyor, çalışma alıyor ama bir türlü ilerleme kaydedemiyorsunuz. “… konusunu yaşamama neden olan tüm bilinçaltı çıkarlarımı iptal ediyorum. Buna bağlı enerjilerin hepsini kaynağa gönderiyorum. Açılan boşluklara beni şifalandıracak kaynağın saf şifasının dolmasını seçiyorum.” Bu niyeti yaptıktan sonra gözlerinizi kapatın zamanınız yoksa minimum 7 derin diyafram nefes alıp verin. Eğer zamanınız varsa yine derin diyafram nefesler alıp vererek bedeninizdeki enerjilerin verdiğiniz nefesle çıkışını; aldığınız nefesle de kaynağın saf şifasının bedeninize dolduğunu hayal edin. Her bir konu için ayrı ayrı hayatınızdaki tüm konular için tekrarlayın.

Kısa Çalışma: Gün içinde sizi mutsuz eden bir sorunla karşılaştınız o zaman sadece “… konusunu yaşamama neden olan tüm bilinçaltı çıkarlarımı iptal ediyorum. Buna bağlı enerjilerin hepsini kaynağa gönderiyorum. Açılan boşluklara beni şifalandıracak kaynağın saf şifasının dolmasını seçiyorum” cümlesini söyleyin. Hayatınızdaki bir çok şey kolayca çözülmeye başlayacaktır.

Bilinçaltı çıkarınızla ilgili çalışma yaptıktan sonra her şey hala aynıysa o zaman bu sizin yaşam dersinizdir. Ruhunuz sizin oradan almanızı istediği öğretiyi siz tam olarak öğrenene kadar bu yaşadıklarınızı yaşamaya devam edersiniz.

16.09.2018

Spritüel Rehber Yasemin Derya Metin