İçeriğe geç

El Ele Birlik Yolu

  • 5 yıl önce
  • 3Dakika
  • 631Kelime
  • 137Görüntülenme

El Ele Birlik Yolu

Birlik yoluna erişmek için hepimiz çeşitli ruhsal planları yaşamımızda dahil edip dünyaya geldik.

İngilizce ile dualite içinde dualite oyununu çözmek için çok şahane bir ruhsal plan yapmışım. Yaşamımda okulda İngilizce öğrenememek için kolay olanı çok zorlaştırıp kendime güzel güzel bahaneler yarattım.

İş hayatının içine girince İngilizce öğrenmek bir zorunluluk haline geliyor. Bu zorunluluk dönemleri için kendi içimde çok çabaladım. Bana yetecek kadarı yaşamıma dahil etmiştim.

İş hayatından ayrıldıktan sonra İngilizce tamamen geride kaldı. Özgüven çalışmalarımı tamamladıktan sonra yabancı dil bilmiyor olmak benim için artı ya da eksi bir durum ifade etmiyor. Hayallerim arasında bana ruhsal olarak öğretilenleri dünya insanlarına öğretmek var, bunun için de “ben yapamıyorsam bu işi çok iyi yapan insanlar var” diyerek her şeyi evrene teslim ettim.

Ruhsal dili dünya dillerine dönüştürmek için biz zaten ruhsal boyutta bir program yapmışız. Tabi ki dünya planı gereği bunu unuttuk. Ama melekler zamanını beklemişler. Melekler Gamze ve benim buluşmamız için planı devreye almışlar. İngilizce öğretmeni Gamze ve ben Melek uyumlaması için bir araya geldik. Sonra görüşmelerimiz sıklaştı. En sonunda aldığım mesajların Gamze tarafından İngilizceye çevrilmesi ile ilgili adımları attık. Artık mesajlar dünyada ulaşması gereken İngilizce bilen insanlara ulaşacak.

Bugün ilk çeviri mesajını paylaşırken birlik hissini çok derinden hissettim. İngilizce bilen çoğu insan İngilizce bilmeyen biri ile karşılaştığında statü farkını genelde hissederim. Gamze İngilizce öğretmeni olmasına rağmen bana bu hissi hiç vermedi. Bu his bana gelmediği için de biz onunla ortak alana gelebildik. 

Ben yaşamımda gönüllü olarak yapılan işlerde insanlardan kolay kolay yardım isteyemem. Yardım teklifi karşı taraftan da gelse tam rahat olamam. İlk kez bu kadar rahat ve huzurlu olduğumu fark ettim.

Bugün yaşadığım deneyim bana şunu fark ettirdi; kendim sahip olduklarımla tam ve mükemmelim. Eğer yaşam yolculuğumda yeni bir alan açılacaksa ben zaten o alandaki tüm ihtiyaçlarımı programlamışımdır. Geriye kalan ilahi zaman için sisteme güvenmek.

“Bu konu için almam gereken tüm sorumluluğu yüzde yüz alıyorum. Benim yapmam gerekenleri yapmayı kabul ediyorum. Bana destek olacak herkesin yardımını da kabul ediyorum” inancı ile yolda olduğum için her şey olması gereken zamanda oluyor.

Akılda Tutulması Gerekenler

Ben her zaman kendimin en iyi potansiyelini gerçekleştirmek için yoldayım.

Şu an sahip olduğum yetenekler ve eşyalar tam ihtiyacım olanlar.

Eğer yeni bir şeye ihtiyacım olursa o tam zamanında yaşamımda var olur.

Ben ve diğer insanlar hepimiz çok değerliyiz, şu an tam ve mükemmeliz.

Bir olabilmek için kendi sorumluluğumu yerine getiririm.

Yardım almam gereken zamanlarda yardım etmesi gereken kişi ile dengeli yardım ilişkisi içinde oluruz.

Yardım etmem gereken zamanlarda sadece yardım etmem gerektiği kadar karşı tarafla dengeli yardım ilişkisi içinde oluruz.

İlahi plana, ilahi sisteme ve ilahi zamana güvenmem gereken zamanlarda güvenmeyi bilirim.

Özgür irade ile seçim yapma ve varoluşa teslim etme dengesini içsel olarak bilirim. 

İngilizce’ye Merhaba Alanları

İngilizce kanal mesajlarını paylaşıldığı blogu takip etmek isterseniz; buradan ulaşabilirsiniz.

İngilizce öğreniminizi farklı bir şekilde ilerletmek isterseniz de Instagram’dan Gamze Hocayı buradan takip edebilirsiniz.

28.04.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: