İçeriğe geç

Gerçekten Pozitif misin

Spread the love
  • 5 sene önce
  • 3Dakika
  • 612Kelime
  • 67Görüntülenme
@Cenk Ertekin

Gerçekten Pozitif misin

2019 yılı ruhsal sorumluluğu alana gerçekten o sorumlulukların karşılığını yaşatacağı bir yıl olacak.

Aralık ayından beri hem bende ortaya çıkan açılımlar hem de aktardığım kanal mesajları bunu bize hatırlatıyor. Paylaştığım yazıların altına yaptığınız yorumlar ne yazık ki konuyu tam anlamadığınızı gösteriyor.

En basitinden söylediğinin evet kelimesi bile size ruhsal sorumluluk getiriyor. Okuduğunuz her yazıyı dikkatli bir şekilde okuyun ve ondan sonra gerçekten o yazıdakileri yerine getirecek irade ve kararlılığa sahipseniz altına yorum yapın.

Bilgi sorumluluğu beraberinde getirir. Bu konularla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olmayan insanların her hangi bir sorumluluğu yok. Ancak bu konularla ilgili az çok bilgiye sahip her insan düşüncesine ve sözlerine dikkat etsin.

Evrensel yasalar düşüncelerimizin ve sözlerimizin gerçeklik olacağını bize hatırlatıyor. Hayatınızda her şey yolundayken olumlu davranışta bulunup en ufak kaosta söylediğiniz sözlerin zıddı davranışları sergiliyor ve bunu fark edip arındırmıyorsanız o zaman davranışlarınızla ortaya koyduğunuz enerji yaşam gerçekliğiniz olacak.

Koşullar ne olursa olsun tepkilerinizi sevgi odağında mı veriyorsunuz yoksa enerjisel olarak öfke mi kusuyorsunuz? Bunu gözlemleyin lütfen. Kimseye değil ama kendinize dürüst olun. İnsan olgunlaşmak için bu dünyaya negatif alanlar da alıp geldi. İşte bu alanları dönüştürmek için dürüstlük en önemli anahtar.

Pozitifmiş gibi yapmayın, pozitiflik oyunu oynamayın. Mış gibi yaparak ya da oyun oynayarak dünyasal sistem içindeki insanları kandırabilirsiniz. Evrensel boyutu kandıramazsınız. Çocuğunuz, arkadaşınız, aileniz sizi çileden çıkardığında nasıl davranıyorsunuz? Bu alanı fark eder ve davranış biçimlerinizi değiştirirseniz. Pozitif yaşamaya başlarsınız.

Bu durumlarda olumsuz çok şiddetli tepkiler verip; onun dışındaki zamanlarda güler yüzlü ve sempatik oluyorsanız, bunu da ben pozitif bir insanım diye tanımlıyorsanız işte burada yanılıyorsunuz. Dıştan sakin gözüküp içte fırtınalar kopması da pozitif olduğunuz anlamına gelmez.

Kendinize insan olma izni vererek davranışlarınızın farkında olup, davranışlarınızı olumlu yapmaya kendinizi yöneltirseniz pozitif olma yolunda ilerlersiniz.

İş hayatında öfke benim dönüştürmem gereken dersim oldu. Kendimi tekrar tekrar ifade etmeme rağmen insanlar beni anlamadığında kendimi savunmak için ortaya çıkabiliyor. İnsanlar nasıl davranırsa davransın o enerjiyi yaymak benim hoşuma gitmiyor. Bunun için sürekli gerçekten dönüşmek isteyen ve pozitif iletişim dilini anlayan insanlarla bir araya gelmeyi talep ediyorum. Bazen zorunlu görevler olabiliyor. Bu anları ben anlıyorum, ancak çalışma alanlar genelde anlamıyor. Bunun içinde mutlaka orta yol bulunacaktır.

Yarın gerçekleşecek yeni ay ve güneş tutulmasında kendinizi inceleyin gerçekten dışa karşı nasıl bir insansınız. Pozitif misiniz yoksa pozitif rolü mü oynuyorsunuz? 2019 yılı içinde ne olmayı seçerseniz sistem bununla ilgili sizleri deneyime tabi tutacak.

Bilinçaltınıza saklanmış gerçeklerinizi görmede umarım bu yazı size yardımcı olur. Sizden çok sizi düşündüğümden emin olabilirsiniz. Mutlu bir yaşam gerçekliği oluşturmanız için haddimce sizlere hatırlatmalar yapıyorum.

Sizi seviyorum, seçimlerinize saygı duyuyorum.

05.01.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: