• 6 ay önce
  • 3Dakika
  • 619Kelime
  • 159

Kutsal Dişilik Aktivasyonu

Bu yazının amacı insan olarak öğrendiğimiz dişilik tanımı ile evrensel boyuttaki dişilik tanımının kadın bedeninde doğru olarak aktive edilmesi öncesi bilinç düzeyinde farkındalık sağlamak.

İnsanlık planında bir çok bilgide olduğu gibi dişilik alanında da doğru olmayan pek çok bilgi mevcut. Dünyamız dişil bir gezegen. Dünyanın bu yükselişi ile birlikte dişil enerji yükseliyor. Dişil enerji tanımı doğru olmayan kadınlarda da enerjisel dengesizlikler ortaya çıkıyor. 

Kadın fizyolojik olarak yumurtlama döngüsü ile ilintili olarak sürekli değişken hormonal döngü içinde. Hormonların ve nörotransmitterlerin değişimi de kadının duygularını ve duygularla bağlantılı olarak hislerini değiştiriyor. Aynı anda farklı duyguları bir arada bulundurulamadığı için duygu değişimi içinde olunuyor. Duygular da düşünceleri ve davranışları şekillendiriyor. Bu doğal döngü.

Bir de doğal olmayan döngü ile dişil enerji karmaşıklaştırılıyor. Toplumsal öğretiler, kadının çevresindeki insanların öğretileri ile dişilik ile ilgili tüm bilgiler başkalarının inançları ile şekillenmiş durumda. Ruh ilahi gerçek dişilik bilgisine sahip, zihin insanlardan öğrendiğine göre bedeni ve egoyu yönlendiriyor. Bedenin üzerinde bir de yukarıda yazdığımız fizyolojik etmenler mevcut. Bu kadar bilgi karmaşası için de en çok yorulan beden oluyor. Öğrenilmiş inançlar değişmediğinde yeni enerji ile gelen saf dişilik bedenin zorlanmasına neden oluyor.

İnsan fiziksel olarak hangi bedende doğmuş olursa olsun. Enerjisel düzeyde tüm bedenlerde eril ve dişil enerji mevcut. Kişinin doğduğu fizyolojik bedenle uyumlu olarak o enerjinin daha aktif olması ilahi olarak uygun olan durum. Bu da ancak enerji çalışmaları denge halinde tutabiliyor.

Yanlış inançlardan biri de dişil hale yapıştırılmış eksik ve enerjisel düzeydeki yanlış olan seksilik bilişi var. Dişil enerjisi dengede olan kadın seks objesi olarak kendi bedenini herkese sergilemez. Beden sergileme hali altta yatan dişiliğe ait eksik ya da eksikliklerin dışa vurum hali.

Dişilik; anaçlığı, enerjisel düzeyde yin hali, saf cinselliği, yaratıcılığı, bereketi, sevgi ve şefkati içinde dengeli bir şekilde barındırır.

Enerjilerle ve insanların yarattığı sistemlerle denge halinde yaşayıp, mutlu ve kendine güvenen kadın olabilmek için paylaşacağım meditasyonu dilediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

Linner Zamanda Ne Zaman Sorusunu Soranlara Enerjisel Uyum Bilgileri

Cuma günü Venüs günü Roma Mitolojisinde Venüs, Yunan Mitolojisi’ndeki Tanrıça Afrodit’i simgeler. Tanrıça Afrodit’e de atfedilmiş doğru yanlış bir çok dişilikle bağlantılı özellik bulunuyor. Cuma günü dişil enerjinin akitif olduğu bir gün. Arzu ederseniz her cuma çalışmayı yapabilirsiniz.

Enerjisel olarak dişil enerjinin yoğun olduğu süreçlerden biri de regl dönemi. Menopoza girmemiş bayanlar regl döneminde de çalışma için uygun bir zaman.

Daha fazla bilgi edinmek isteyenler de dilerseniz buradan eski yazılara ulaşabilirsiniz.

15.08.2019

You may also like