İçeriğe geç

Mucizenin Gerçekleşmesi

  • 5 ay önce
  • 4Dakika
  • 1102Kelime
  • 100Görüntülenme

Mucizenin Gerçekleşmesi

Mucize kelimesini hayatımda çok kullanırım ve yaşamımda mucizelerin olması için de hem niyet eder hem de dua ederim. Hayatım boyunca yaşamımın korunmasına vesile olacak mucizeler de yaşadım, kaza ya da bela olmadan hiç beklemediğim deneyimleri de yaşadım.

Yakın zamana kadar mucizenin hakikatinden bir haber yaşamıştım. Ben zihinsel düzeyde konuya vakıf olmamam bu deneyimi yaşamama engel değilmiş. Mucizenin geri planı ile ilgili açılan bu minik alan Allah’a tekrar tekrar şükretmeme vesile oldu. Beni ve yarattığı kulları ne kadar çok sevdiğini gösterdi. Ayrıca insanlık olarak zaman zaman unuttuğumuz peygamberlerin de dini inancı çok güçlü olmasa da her insana zamanı gelince destek olduğunu fark ettim. Bu farkındalık henüz yeterince peygamberlere şükran duyamamış olsam da insanlık olarak ismi bilinen bilinmeyen tüm peygamberlerin dünyaya gelişine şükretmemin kapısını bana açtı.

İnsan olarak mucize yaratmak haddimiz olmasa da Allah, peygamberleri aracılığıyla bizlere mucize yaşatıyor. Benim bu alanı görmeme Muhyiddin İbnü’l-Arabî’nin Yıldızların Mevki kitabındaki Lisan Feleği bölümündeki aşağıdaki paragraf vesile oldu.

Olağanüstü olayların Velîlerden sudur etmesi meselesinde ulemâ arasında ihtilaf vardır… Kimi Allah Rasûlû Aleyhisselâm’ın mucizelerini Velîler için keramet olduğunu kabul etmiştir. Kimi de bunların tamamını inkâr etmişler, kimi de Nebîler için mucize olabilen her şeyi Veliler için keramet olabileceğine kaildir.

Velîlik makamına erişebilecek bir insan olmasam da hayatımda yaşadıklarımı bu cümleyi okuduktan sonra ve kitabı okumayı bırakınca düşünmeye başladım. Daha sonra şu soruları kendi kendime sormaya başladım. Madem insan olarak keramet bile gerçekleştiremeyecekken niye sürekli mucize kelimesini kullanıyordum, insan olma yolculuğu içinde kibre girip hiç haddim olmayan bir makam da mı olduğum sanrısındaydım, peygamberlerin varlığını reddedip, şeytanî bir bilinç halini farkında olmadan deneyimlediğim için hadsizce “mucize” kelimesini tekrarlıyor ve bir de bunu diğer insanlara hatırlatma gafleti içinde miyim? Bu sorular açığa çıkınca önce haddimi aştığım için tövbe ettim.

Tövbe sonrası tamamen saf niyette olmasam da Allah’a ve peygamberlere karşı sınırı aşmayan bir hal içinde olduğum için mucizenin, güzelin daha da güzel olduğu halini yaşamama Allah’ın izin verdiği cevabına ulaştım. Bu cevaba ulaşmak benim için huzur verici olsa da bu bilgiye eriştiğim için artık mucize kelimesini hayatımda her kullandığımda saf niyette olarak Allah’ın izin verdiğini hayatıma peygamberlerin aktardığının bilinciyle ve şükrüyle yaşayabilmem için Allah’a dua edip, bunun için yardım istedim.

2010 yılından beri çok fazla kişisel gelişim ya da ruhsal gelişim öğretisi içinde olan bilgiyi, sözü ve enerjiyi öğrenmek için çaba sarf ettim. Bu bilgilerde, gerçekten Allah’ın hakikati olan Işıkla donanmış bilgiyi de diğer bilgileri de hayatıma dahil ettim. Bu bilgilerin bir kısmı da ilahi planımda zorunda olmadığım sınavlara tabi tutulmama vesile oldu. Mucize kelimesini kibirle kullandığım anlarda ben de aynı hal içinde olanlar gibi sınava tutuldum. Kibir olmasa da hadsizce kullandığım anlarda da ya Allah’ın merhameti ya da peygamberlerin şefaati ile gerçekten bu mucizeleri yaşadım. Bunu fark edince de Allah’ın sonsuz ve sınırsız sevgisini ve peygamberlerin insan kalbinin gücünün ötesindeki bir sevgi ile biz onlara sırtımızı dönmüş olsak da bizi çok sevdiklerini hissettim.

Sizde mucize kelimesini bundan sonra hayatınızda kullanırken ve deneyimlemeyi isterken ilahi olan bilinç hali ile kullanmak için şu niyeti yapabilirsiniz. “Allah’ım senin katının sonsuzluğunu bir nebze de olsun peygamberlerine deneyimlettiğin mucizenin hak edişimde olan zuhuruna hak ettiğim anlarda peygamberlerin aracılığınla zuhuruna izin ver. Mucize kelimesini bu zamana kadar her ne zaman ve nerede kullandıysam ve bundan sonra kullanırsam kul olduğumun bilinci ile senin sevgini deneyimlememin bir göstergesi olarak kabul et. Yaşamama izin verdiğin mucizeleri kibirden uzak Senin yarattığın kul olduğumun bilinci ile deneyimleyebilmem için bana yardım et. Âmin.”

Bu niyet aracılığıyla ben de daha önceki yazılarıma ve sözlerime bu niyetin enerjisini aktarmak için Allah’tan izin istedim.

Ben nasıl ki daha önce eğitim aldığım ya da çalışmasına katıldığım insanlarla olan etkileşimim sonucu ışık olmayan deneyimler yaşadığım anlarda kendi imansızlığım, inançsızlığım ve sebebini benim bilmediğim Allah’ın bildiği hikmetler nedeniyle, Allah izin verdiği için yaşadıysam; benim söylediğim ya da yazdığım mucize kelimesi ile ilgili benden kaynaklı birisi ışık olmayan deneyim yaşadıysa, o deneyim de yine Allah izin verdiği için olmuştur. Bunu her ne kadar Allah izin verdiği için benden başka insanlar benim vesilemle öyle bir deneyim yaşadığını bilsem de ben yine de bunun bana ait sorumluluğunu alıp, kendi sorumlu olduğum mucize kelimesi ile ilgili yaşanmış olan zorluklarının kolaylaşması için Allah’ın izin verdiği Allah’a ve peygamberlere hürmet edenlere bu yazıya ve izinli olduğum yazılarıma ve yayınlarıma şifa enerjisini de yükleyip, benim ötemdeki her şeyi Allah’a teslim ediyorum.

31.01.2024

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_
Etiketler: