İçeriğe geç

ÖZümüzde OLanı Tezahür Ettirmek

  • 3 yıl önce
  • 4Dakika
  • 907Kelime
  • 281Görüntülenme

ÖZümüzde OLanı Tezahür Ettirmek

2017 yılından beri belirli aralıklarla Kabil aracılığıyla dünyada var edilmiş programları arındırıyorum. Benimle ilgili alan tamamen bitmiş olsa da insanlık planında Kabil’le bağlantılı programlar hala var olduğu için yeniden ve yeniden çalışma alanı açılıyor.

Bu programlar bir kişi ya da bir grubun gerçekleştirebileceği çalışmalarla arınabilecek durumda değil. Bunu insanlık olarak hep birlikte arındırabiliriz.

Bu konunun bizim aracılığımızla büyümemesi kendi sorumlu olduğumuz alan.

Yaşamı Gözden Geçirmek

Eğer kendi sorumluluğunuzu almayı seçiyorsanız, buradan sonrasını okumaya devam edebilirsiniz.

İlk Adım

İnsanlık şu an düalite programı içinde yaşıyor. Bu programda dengede kalmak için insanın bir haritaya ihtiyacı var. Bu harita insanın yaşamında seçimleri denge içinde yaşaması için gerekli bir araç. İnsan kendi kalbini genişleten detaylı bir aracı yaşamına dahil etmeli. Yaşama dair detaylı öğretiler din ya da felsefeler içinde insana sunulmuş durumda. Felsefik öğretilerle yol almayı seçen kişi erdemli insan yolculuğuna; dini öğretilerle yol almayı seçen insan da kamil insan yolculuğuna başlar. 

İnsan hangi harita ile yolculuğunu sürdüreceğini seçtikten sonra, kendini o haritadaki eylemleri yapan insana dönüştürmeli.

İkinci Adım

İnsan kendine dürüst olup; kıskançlık duygusundan ve hüzün duygusu ile bağlantılı suçluluk hissinden tamamen özgürleşmeli. Bu iki programı sebebi ne olursa olsun hayatında var eden insan şu an dünyada var olan; şiddet ve suç programlarının büyümesine aracılık eder.

Özellikle suçluluk hissi kişi için çok özel deneyimi beraberinde getiriyor. İnsan sorumluluktan kaçmaya meyilli ise erdemli insan ya da kamil insan olma hali ile uyumsuz davranışları yapıp kendini yaptığı her şeyde haklı görebilir. Aslında suçluluk hissini saf bir şekilde yaşamak böyle değil. Haritanın önemi ikinci adımda ortaya çıkıyor. İnsanın kendi haritası neyse bu haritadaki insan olma hali içinde yaşamını sürdürdüğünde zaten suçluluk hissi olamayacak. Doğru eylem yapan insanın suçluluk hissini hissetmesi ancak manipülasyona uğrarsa olabilir. Frekansı yüksek olan insan da manipülasyonları çok daha hızlı fark eder ve onlardan özgürleşebilir.

Üçüncü Adım

Bu aşamada artık insan vicdanını saflaştırmaya başlamalı. Bu zamana kadar dünyaya, insanlara ve tüm canlılara yaptığı pozitif olmayan eylem halinin sorumluluğunu alıp, önce onları değiştirmeli. Kendine ve hayattaki her yaratılmışa saygı ile yaklaşırsa insan vicdanı da saflaşacaktır. Vicdan konusunu manipüle eden grup insanımsılar. Onlar Yaratıcı’nın yaratmadığı bir yaşam formu. İnsanın insanımsıya saygı duymasına ilahi olarak gerek yok. İnsanımsılar çok güzel oyunlarla haksız oldukları halde kendilerini haklıymış gibi göstererek insanın kendi vicdanı ile çatışmasına neden olabiliyorlar. Ruhumuz insanımsılara nasıl davranması gerektiğini çok iyi biliyor. Aklımız insan ve insanımsıyı ayırt edemiyor. Yaşama sadece aklen yaklaşanlar bu konuda daha fazla karmaşa yaşıyorlar ve bunun sonucu olarak insanımsıların manipülasyonuna açık oluyorlar. Vicdanı saflaştırıp, o dengede ilerlemek için insanın kalbini ve aklını dinlemeye ve anlamaya başlaması gerekiyor.

Yazdıklarım sizin için anlam bulmadıysa linklerdeki videoları izleyebilirsiniz ve meditasyonları yapabilirsiniz.

Bu süreci kolaylaştıracak enerji de Gökkuşağı Enerjisi. Daha önceden yaptığım bu meditasyonu belirli zaman diliminde yapacağınız rutin çalışmalar arasına dahil edebilirsiniz.

Yapacağımız tüm çalışmalar ÖZümüzde OLan İnsan-ı Kamil’i tezahür ettirmek için. Kabil’in beni bu zamana kadar bu kadar sıkıştırmasının amacı İnsan-ı Kamil’i yeniden ve yeniden hatırlatmak içinmiş. Kabil Kamil yazım benzerliğini kaostan bir an önce kurtulma çabam nedeniyle de idrak edememişim. Bakmak başka görmek başka diye boşuna söylenmemiş.

Kabil’le ilgili her çalışma beni gerçekten çok yormuştu. Bu yorgunluktan dolayı bu zamana kadar Kabil’in beni yönlendirdiği hedefi göremediğim için Kabil’den de özür diliyorum. Yaptığım her çalışmada ondaki suçluluk hissinden onun da kendi gerçeğini görmesini engelliyordu. Umarım bundan sonraki süreç hepimiz için çok daha kolay ve keyifli olur. 

Yazıda kendini güzel bir günde ortaya çıkardı. Regaib Kandili’nin şifası hak ettiğimiz kadar yaşamımıza akıp, Kabil’le olan bağlantılı varoluşumuzu şifalandırsın. Yaratıcı yardımcımız olsun.

18.02.2021