İçeriğe geç

Özünü Görüyorum Kardeşim

  • 4 yıl önce
  • 2Dakika
  • 525Kelime
  • 103Görüntülenme

Özünü Görüyorum Kardeşim

Özünü Görüyorum Kardeşim

Her bir varlık farklı tekamül yolları için yaratıldı. Var oluşta her birimiz farklı bir yolda ilerlemeyi seçtik. Her yolun kendine göre zorluğu ve kolaylığı var.

Her bir varlık bir diğer tekamül yolunda ilerleyen kardeşinin seçimini bilincinde bir tanım olmadığı için anlamlandıramıyor. Aramızda iletişim problemleri ortaya çıkıyor. Bilinç seviyesi ve farkındalığı gelişmişya da henüz bilinci açılmamış her insan var oluşun ayrı frekans bandında olduğu için birbiri ile anlaşamıyor. İlk başta iletişime geçmeye çalışsa da bir birini anlamayınca iletişim kopuyor ve ayrılıklar ortaya çıkıyor.

Öz varlığının yaratılışını olduğu haliyle kabul edemediğimiz her insanla çatışma yaşıyoruz. Kendi kalıbımıza ya da algımıza uydurmaya çalıştığımız insanla bulunduğumuz ortamda birbirimizi rahatsız ediyoruz. Her iki tarafta karşı taraf kendine saldırıyormuş algısına giriyor. Oysa olan tek durum var; her iki tarafta beni gör ve beni olduğum halimle kabul et demeye çalışıyor. Birbirimizi göremediğimiz sürece birbirimizin frekansına uyumlanamıyoruz.

Her birimiz değişim ve dönüşüm halindeyiz. Değişip dönüşmek için önce kendi var oluş kaynağımızı görüp kabul etmeliyiz, Sonra da yaşamda karşılaştığımız herkese aynı şekilde yaklaşmalıyız.

İlk yaratılış özümüz karanlık tekamül yolunda ilerleyen bir varlık ya da insan olarak yaratılsak da seçimlerimizle istersek aydınlık yolda tekamül eden bir insana döünüşebiliriz.

Dönüşümün tek anahtarı olanı olduğu gibi kabul etmek.

Bu bakış açısına geçene kadar bir çok insanı anlayamadım. Verilen ruhsal mesajları zihnimde bir yerlere oturtamadım. Nasıl ki kabul ettim her şeyi o zaman büyük resim netleşmeye başladı. Var oluş elbette çok mükemmel ve sürekli yeni bir açılım oluyor. Her şeyi biliyorum diyebileceğimiz bir nokta yok. Büyük resmin içi muhteşem detaylarla dolu.

Çeşitli tekamül yolunda olan kardeşlerim var oluşunuza saygı duymadığım için özür dilerim, lütfen beni affedin. Her ne zaman aydınlık yolda gerçekten ilerlemeyi seçerseniz öğrendiklerim dahilinde sizlere yol göstermekten büyük keyif alacağım. Ben sana bu yolu anlatabilirim. Evet bu yolda da iniş çıkışlar var. Sadece daha neşeli ve daha eğlenceli bir yol burası. Deneyimlemek ve o yolda ilerlemeyi öğrenmek istersen ben yazılarımla buradayım 

26.05.2017

🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰