İçeriğe geç

Para Olarak Yeniye Uyum

Spread the love
 • 5 sene önce
 • 3Dakika
 • 603Kelime
 • 223Görüntülenme

Para Olarak Yeniye Uyum

Dünyada ticaret paradan önce takas aracılığıyla gerçekleştiriliyordu. Araştırmada birbiriyle tutarlı tarihe ulaşamadığım için tarihlerle ilgili bilgiyi kullanmamayı tercih ediyorum. İlk madeni para Lidyalılar tarafından tarih sahnesine çıktı. İlk kağıt banknotta Çinliler tarafından tarih sahnesindeki yerini aldı.

İnsanlık değişip geliştiği için kullandığımız paralar ya da parayı tanımlayan araçlarda değişmeye devam edecek.

Bolluk ve bereketle ilgili okuduğum kitaplarda, gittiğim workshoplarda ve izlediğim videolarda insanı kısıtlayan belirli yapılmalı ve yapılmamalı bilgilerinin olduğunu fark ettim. Eskiden bende yapılmamalıları yapmamaya gayret gösteriyordum.

Yine sistem bilgileri ters köşe yapmak için bana ‘zorunlu haller dışında harcamalarını banka kartı ya da kredi kartı ile yap’ bilişini verdi. Bende harcamaları bu şekilde yapmaya başladım. Eski okuduğum bilgileri bir arkadaşımın “paranın bolluk ve bereket içinde olması için nakit para kullanmalısın” söylemine kadar hiç hatırlamadım. Tekrar aaa gerçekten böyle mi yapmalıyım diye kendimi sorgularken “hayır kullandığın her para aracına para enerjisi yükleyebilirsin” bilişi ortaya çıkınca çok rahatladım.

Hemen cüzdanımı ellerimin arasına alıp kalbime götürüp “alışverişlerde kullandığım her araca kaynağın para, bolluk ve bereket enerjisini sevgiyle yüklüyorum” niyetini yaptım. Artık banka kartı, kredi kartı, nakit, banka ya da internet bankacılığı aracılığıyla yaptığım her ödemede para, bolluk ve bereket enerjisinin benimle olduğunu biliyorum.

Kendinize Oluşturduğunuz Kısıtlamalar

 • İş yerlerinde maaş ödemeleri banka aracılığıyla yapılmadığı ve nakit alınmadığı için bir çok insanın şikayetçi olduğu para hesaba yatıyor ve aynı gün içinde bitiyor söyleminin temelinde bu tarz alışverişin bereketli olmadığı inancına sahip olabilirsiniz.
 • Kredi ile almanız gereken arsa, ev ya da otomobili kolayca alamayabilirsiniz.
 • Alışveriş algınız kısıtlı olduğu için sanal alışverişte doğru ürün ve fırsatlara ulaşamayabilirsiniz.
 • Kullanmadığınız ürünleri ikinci elde ederinde satamayabilirsiniz.
 • Altın ve mücevher alım ve satımında istediğiniz koşulları ortaya çıkaramayabilirsiniz.

Bolluk ve Bereket Bilinci

 • Anne ve babanızın para tutumuna bakın ve onların kısıtlı inançlarından nelere sahipsiniz.
 • Bolluk ya da bereket tek bir tanımlamı tanımladınız.
 •  Bolluk tanımı sizin için nasıl tanımlı.
 • Bereket tanımı sizin için nasıl tanımlı.

Bunları içinizde sorguladığınızda kendi kısıtlamalarınızı da fark edersiniz.

Sevgi ve ışık odağında olup paranın evrimi ile uyumlu olarak ortaya çıkan her bir para aracına kaynağın ilahi gerçeklikteki enerjisini tanımlayarak keyifle kullanabiliriz.

Son Not 

Kendime karmik alan yaratmamak için şunu belirtmem gerektiğini algıladım. Kumar temiz ve helal bir kazanç alanı değil. Para evet arınmak istiyor sevgi parayı arındırabilecek bir araç. Eğer görevliyseniz kumarhanede olur ya da çalışırsınız ancak hırsla paraya sahip olma arzusu ortaya çıktığında negatif alanda bulunursunuz. Ben hatırlatmamı yapayım hangi yolun size konfor oluşturması gerektiği seçimini siz yapın.

Aşk, para, sağlık, bolluk, bereket, mutluluk, konfor, sevgi, huzur, ışık, kalbimizdeki tüm güzellikler bizimle olsun…

26.09.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin