İçeriğe geç

Pozitif Tekamül Yolu

  • 1 yıl önce
  • 4Dakika
  • 1106Kelime
  • 638Görüntülenme

Pozitif Tekamül Yolu

Ruhsallığa ilk girdiğim zaman en çok araştırdığım konu tekamül olmuştu. Tekamülün ruhsal yükseliş yolculuğu olduğunu ilk öğrendiğimde rahatlamıştım. Kelime bana bilinmezliği çağrıştırmıştı ilk anda. Ama bildiğimi fark etmek beni rahatlatmıştı.

Bu kadar araştırma sonrasında ilahi planda beni görevlendirmiş ya da görevli olduğum için o kadar çok araştırma yapmıştım. Yaşamın içindeki bir çok alanda olduğu gibi burada da bir paradoks var. Sebep her ne olursa olsun tekamül yolları ile meditasyonlarda ve yazılarda çok fazla vurgu yapıyorum. Her yol bire ulaşıyor. Dengeli bir ruhsal yolculuk yapmak için tekamül yolunu belirlemek gerekiyor. Benim önemsediğim kadar önemsenmediği için yaptığımız çalışmalarda enerjiler karışmaya başlıyor. Bu yazıyı okuyup özgür iradenizle tekamül yolunuza karar verin. Eğer pozitif ya da aydınlık tekamül yolunu seçmiyorsanız o zaman benim sizinle çalışmam uygun olmaz.

Bana aktarıldığı kadarıyla ben de sizlere aktarım yapayım.

Ruh, zihin, beden, ego/nefs, kalp ve yüksek benlik her birinin tekamül yolu farklı olabiliyor. Onun için hangi tekamül yolunu seçiyorsanız “özgür irademle ruhumun, zihnimin, bedenimin, egomun, kalbimin ve yüksek benliğimin tekamül yolunu …. (hangi yolda ilerlemeyi seçiyorsanız) olarak seçiyorum” demeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır. Bazen hayatınızda ruhsal olarak bir şeyin olmasını çok istersiniz, çalışmaya başladığınızda bir sürü engel, hastalık yorgunluk karşınıza çıkar. Yazdığım altı parçanız ya birbiri ile uyumsuzdur ya da o çalışma gerçekten sizinle uyumsuzdur.

Kişinin bir kere tekamül yolu için seçim yapması bu seçim yolunun ömrünün sonuna kadar onunla olacağı anlamına gelmiyor. Kişi özgür irade seçimleri ile herhangi bir konuda farklı bir seçim yaptığında ve bu seçim tekamül yolunun ilahi yasaları dışındaysa o zaman seçilen yol değişmiş oluyor.

Pozitif tekamül yolunu seçtikten sonra korkularınızın dönüşümü için çalışmalar yapın. Pozitif yoldan sizi saptıran ilk duygu korku olacaktır.

Zaaflarınız ve korkularınızla zaman zaman kontrol edilirsiniz. Burada amaç ruhu zorlamak değil sadece pozitif tekamül yolu gerçekten bu yolda ilerleyebilecek sevgi ve ışık gücü insanları ya da var oluş boyutundaki diğer varlıkları yolunda tutabilir. Birlik alanına yaklaştıkça sevgi ve ışık gücü artar. Varlığın içinde bulunan negatif ve karanlık bu noktada dönüşmemişse zarar verir ya da yok olmasına neden olur. Bunların olmaması için pozitif tekamül yolu her yolcuyu bir üst frekansa hazır mı diye kontrol eder. Eğer o frekansa uygun değilse o zaman uygun olacağı zamana kadar ruhun yolculuğunu yavaşlatır. Aşırı bir sapma varsa ruhsal varlıklarla birlikte uygun olduğu tekamül yoluna geçmesi sağlanır. Eğer varlığın bu değişim bilincine verilmesi gerekiyorsa bir şekilde bunun bilgisi ona ruhsal rehberlerinin planları ile bildirilir.

Hiç bir yol bir diğerinden üstün değildir. Her yolun kendine özgü kuralları vardır.

Dünyanın yükselen frekansı pozitif ve aydınlık tekamül yolu ile daha uyumlu. Dünya gezegeninde daha huzurlu yaşamak istiyorsanız bu seçimi yapmak sizler için daha uygun olacaktır.

Çalışacağınız enerjilerin, alacağınız bilgilerin de seçtiğiniz tekamül yolundaki kanallardan gelmesini talep etmeniz sizleri daha dengeli kılacaktır. Diğer türlü enerjiler ve bilgiler birbiri ile çatışmaya başlayacaktır.

Pozitif Tekamül Yolunu Seçenler

Pozitif tekamül yolunda ilerlemeye karar verdiyseniz bundan sonrasını okuyun lütfen.

Zihnen karar verdiniz ama ne olması gerektiğini bilmiyorsanız; yazdıklarımı okuduğunuz zaman enerjisel düzeyde de pozitif tekamül yoluna geçiş yapmış olacaksınız.

“Pozitif tekamül yolunun koruyucuları alanıma gelin ve lütfen benim seçimimle bağlantılı olan herkesi ve her şeyi korumaya alın.

Pozitif tekamül yolun rehberleri benim yaşamımda değişmesi gerekenleri lütfen neşe, sağlık ve kolaylıkla değiştirebilme bilgeliğiyle bana destek olun.

Vazgeçmem gereken alışkanlıklarımdan, kişilik özelliklerimden, huylarımdan, duygularımdan, düşüncelerimden, hislerimden ve davranışlarımdan kolayca özgürleşmeyi bana öğretin.

Pozitif tekamül yolunda ilerlerken bilmem gerekenleri benim anlayacağım şekilde farkındalığıma getirin.

Bilincimi pozitif tekamül yolunun bilinci ile uyumlayın.

Ruhum, zihnim, bedenim, egom/nefsim, kalbim ve yüksek benliğimle her parçamla pozitif tekamül yolunda kalmam için beni destekleyin.

Pozitif tekamül yolunun gereklilikleri için almam gereken her türlü sorumluluğu kolaylıkla, sağlıkla ve neşe ile almayı seçiyorum.

Şu an bilmediğim ve benim seçtiğim her parçamla pozitif tekamül yolunda olmamı engelleyen eski seçimlerime ait her şeyi kolayca ve sağlıkla arındırmanız için size teslim ediyorum.

Korkularımı sevgiye dönüştürmede lütfen bana yardım edin.

Zaaflarımdan özgürleşmemde bana şefkat ve merhametle yol gösterin.

Kendi kendime verdiğim sözden dönecek olduğum zamanlarda lütfen sevgiyle bana benim anlayacağım şekilde sözümü hatırlatın.”

İnsanlığın yarattığı şartlar her ne olursa olsun. Her zaman pozitif tekamül yolunun dengesi sizinle olsun.

13.10.2018

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_