İçeriğe geç

Sadece Olmak

  • 5 yıl önce
  • 3Dakika
  • 791Kelime
  • 122Görüntülenme

Sadece Olmak

Birilerinin yaşamında olumlu ya da olumsuz değişim olması aslında kişinin seçim ve davranışları ile şekillenir.

Benim yaptığım bir çalışma ile ilgili insanların hayatında olumlu değişim olduğunda bunun benden dolayı olmadığına içsel olarak inanıyorum ve bunu da karşı tarafa çok net ifade ediyorum. Olumlu dönüşümlerde sadece olma halinde olabiliyorum.

Benim çalışmalarım ya da konuşmalarım neticesinde kendi seçimiyle hayatını çalışma başlangıcından daha olumsuz bir alana geçirdiğini bana ifade ettiğinde; alanımda suçlama enerjisi açığa çıkıp kesinlikle sadece olma halinde olamadığımı deneyimledim. Kendi zaafımla yaralandım. 

İki gün sonra Kryon, hep bildiğim deniz feneri meseli ile bana sadece olma halini yeniden hatırlattı. 2000: Eşiği Geçmek kitabı sayfa 186’da kalbimin bildiğini zihnime hatırlatıp, sorumluluklar ve sadece olmayı fark ettirdi.

“Kryon, eğer ben ışığımı yaydığımda o bir başka kişiyi etkilerse ne olur? Bu özgür seçime bir müdahale olmaz mı? Sen bunun bir inancını vaaz edip yayma işi olmadığını söylemiştin. Ben bu durumda onların yaşamlarına müdahale etmiş olmaz mıyım?”

Sevgili varlıklar, deniz feneri herhangi bir faaliyete girişmez. O inancını vaaz edip yayma heveslisi değildir. O sadece ışık yayar. Diyelim ki siz karanlık bir salona girdiniz. Salondaki diğer kişiler karanlıkta yürüyebilmek için ellerinden geleni yapıyor. Siz bir fener olarak onlara doğru ışık yayıyorsunuz, ve birden bu fener onların yolunu aydınlatıyor. Onlar şimdi yollarını görüp görmeme, aydınlanmış olan yolda yürüme ya da bir başka yöne yönelme seçimine sahip. Size soruyorum, bu durumda siz onların seçimine müdahale etmiş olur musunuz? HAYIR. Siz sadece onlara bazı sessiz seçenekler sunmuş olursunuz.

Bazıları sizin onların yaşamlarını etkilediğinizi söyleyebilir doğrudur, ama siz onlara müdahale etmediniz, onların hareketini engellemediniz. Siz onları herhangi bir yolu seçmeye zorlamadınız. Yaptığınız tüm şey sessiz, sağlamca demirlemiş bir halde ışık yaymaktı. Bazıları sizin orada olduğunuzu bile bilmeyebilir! Bu böyle işler. Sessizlikte bütünlük vardır. Karşılaştığı her insanın, her aile üyesinin özgür seçimine ve iradesine saygı gösteren insanda bütünlük vardır. Dolayısıyla, bir ışık feneri olmakta bütünlük vardır. Işık işçisi, sen Kılıçlar Köprüsü’nü geçtin. Ben şimdi yüzlerce ışık fenerinin karşısında oturuyorum!

Bu bölümü okuduğumda yaptığımın sadece kaynağın ışığını yaymak olduğunu yeniden hatırladım.

Dünya tüm var oluş boyutundaki her türlü öğretiyi bize sunan harika bir yaşam alanı. Binlerce yıl tek bir alanda bizim yaşamamız yerine hem her türlü tekamül yolu hem de tekamülsüzleri yaşamımızda bir arada sunup; arındırma ve şifalanma için çok çeşitli fırsatlar sunuyor. Bu süreçte içteki ve dıştaki karanlığa ,tekamülsüze, absolute, negatife ya da nötre ışık tutmak da bizim seçimimiz tutmamak da.

Ben ışık tutmayı seçiyorum. Var olduğum tüm yaşamların öğretisindeki bilgileri damıtıp bilgeliğe insan olarak dönüştürmeyi seçiyorum. İnsanın içinde her şey var. Video izlemeyi sevenler de bu video ile yeniden hatırlamayı seçebilirler.

Her kimden çalışma ya da eğitim aldınız ve hayatınızda olumlu olumsuz değişim oldu ya da hiç bir şey olmadı diye kendi içinizde analiz ediyorsanız; aslında bu analizi kendiniz için yapın. Ne olduysa sizin seçim ve davranışlarınızdan oldu… Diğer insan size sadece bir ışık tuttu nereden yürüyeceğinizi siz seçtiniz…

Kendime arınma;

“İnsanların yaşamlarındaki olumlu ya da olumsuz değişimde ilahi gerçeklikte bir rolüm olmadığını bilmeme rağmen içselleştirmemi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için sizi seviyorum. Aloha, indigo.”

17.11.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: