İçeriğe geç

Teslimiyette Yaşamak

  • 5 yıl önce
  • 5Dakika
  • 1306Kelime
  • 115Görüntülenme

Teslimiyette Yaşamak

Bu yazı 2018’in son yeni ayında yeni ay hediyem olsun

Teslimiyette yaşamak, hiç bir şey yapmadan yaşamak değil; aktif bir halde yüzde yüz sorumluluk alıp, seçim yaparak yaşamak.

Çok kolay bir oluş hali olmasına rağmen insanlık olarak bizim zorlaştırdığımız bir ütopyaya dönüşmüş durumda.

Yolculuk Hazırlıkları

Kendi yaşam deneyimimde neleri yaptığımda teslimiyetim değişti bu yazı da onları size aktaracağım. Sizlerde gerçekten teslimiyette yaşamayı istiyorsanız buradaki örnekleri yaşamınıza uyarlayabilirsiniz.

Çocukluğumdan beri hep Allah inancına sahiptim. Yaşam döngülerim içinde kendimce Allah inancımın güçlendiğini ya da zayıfladığını sandım. Ben din kavramı ile Allah’ı eşleştirdiğim için burada karmaşaya düşmüş ve inancımın zayıfladığını sanmıştım. Dinlerle ilgili doğru bilgiye ulaşınca insanlar ruhu ile bağlantıda olduklarında Yaratıcı ile de bağlantıda olacakları için dinlerin ortaya çıkmasına neden olacak hiç bir eylemi yapmayacaklardı. Ancak bu da insanlık planı gereği olması gereken bir deneyimdi.

Bu karmaşa sonrasında Allah inancım çok güçlendi. İnanç kendi kendine güvene dönüştü. Güvenin ortaya çıkmasında benim en büyük rehberlerim hayvanlar oldu. İç güdülerinde var olan kayıtlar onların aynı dünya içinde farklı bir boyut yaşamalarına sebep oluyordu. Hayvanlarla olan gözlemim Fıstık’ın gelmesiyle birlikte iyice perçinlendi. Yaşamım içinde de bir çok kaza geçirdim ve her kazada korundum. Benim ya da yakınlarımın hastalık deneyimlerinde kalben dua ettiğimde ya da dilediğimde her şeyin kolayca olduğunu gördüm. Uzayla ilgili belgeseller izlediğimde gök cisimlerinin mükemmel bir rotada ilerlediklerini fark ettim. Gezegenler ve sistemler benden milyonlarca kat büyük olmasına rağmen bu kadar uzun yıllardan beri varlık sürdürdülerse benim için olan planda bitmesi gereken zamana kadar mükemmel bir şekilde ilerleyecektir kararına vardım.

Bizi teslimiyetten alıkoyan ikilimiz ego ve zihin onlarla da arada ruhum konuşur. Bilmedikleri bir durum ortaya çıktığında, yaşamak için panik haline geçip eski veriler doğrultusunda yeni planlar yapıyorlar. Bu da karmaşaya neden olabiliyor.

Egonun arzusu konforlu yaşamak. Ruhum onun daha konforlu şartlarda yaşaması için şu anki bilinmezlik içinde olduklarını. Ancak eskiden daha iyi şartların oluşması için ruh ile işbirliği yapmasını teklif ediyor ona. Egonun tüm itirazlarına cevapları verdiği için ego ikna oluyor.

Zihin bizim yaşamımızı sürekli olarak idame ettiren orkestra şefimiz beynin bir parçası. O da var oluşu gereği eldeki veriler doğrultusunda bizim için yaşam planı oluşturuyor. Ruh zihne sen bir insan beyni olarak sınırlı veriye sahipsin gel bilinmezlik içinde kaybolmamak için seni evrensel zihinle uyumlayalım. Var oluştaki ihtiyacın olan bilgiler sana ulaşsın diye zihne de harika bir teklif yapıyor. Bu teklifi zihinde kabul ediyor.

Bir adım daha yaklaştık teslimiyete.

Beden korkup eylemsiz kalmasın diye o da yine ruhun bilgeliği ile eğitiliyor. Yapılan seçimler ve yaşanacaklarda beden kendi varlık bütünlüğünün olması gerektiği gibi olacağını biliyor.

Eskiden köşeye sıkıştığımda yaşadıklarımdan dolayı dışarıda bu ortak derste kiminle bulunuyorsak onu suçlama meylim vardı. Artık tüm sorumluluğun kendim olduğunu kabul ettikten sonra her şey daha güzel olmaya başladı. Şimdi geriye dönüp baktığımda o köşeye sıkıştığım zamanlarda da her şeyin benim planımın parçası olduğunu anladım.

Yalan enerjisine bay bay dedikten sonra zihnim kime neyi nasıl söyleyeceği ile ilgili yükten kurtulduğu için rahatladı. Bu da teslimiyete yer açtı.

Kabulleniş de benim teslimiyetimi büyük ölçüde arttıran konulardan biridir. Eleştirmek ya da reddetmek uzlaşı ortamından bizi alıp kaosun en yoğun olduğu alana götürüyor. Bir insan ya da olay karayken ben ona ak dedim diye ak olmuyor. O zaman niye ak kara, kara ak diye karışalım. Ak aktır kara da karadır.

İçsel oyunlarımı bitirmek ve insanların oyunlarını fark etmek bana yeni bir alan daha açtı. İnsan olduğumuz için belirli kapasitemiz var teslimiyete yer bırakmadıysak o enerjiye önce hareket edeceği bir alan yaratmalıyız. Oyunlar bitince otomatik alan açılıyor. Kendi içimdeki oyunlardan biri yapmak istemediğim bir şeyi karşı tarafı kırmamak için içinde yalan olmasa tam gerçekliği ile ifade etmemeydi. Artık gerçeği zarafetle dile getirmeyi Başmelek Cofiel’den öğrendim. Gitmemem gerekiyorsa ya da yapmamam gerekiyorsa doğru ve eskiye göre narin bir şekilde bunu karşı tarafa ifade ediyorum.

Kurban ve fedakarlıkla ilgili kolektif alandan gelen alanlarda temizlenince biraz daha alan açılıyor.

Hepimiz dünyaya gelirken farklı donanımlarla geliyoruz. Benim donanımlarımdan biri de sabırdı. Eğer sabırsız bir yapınız varsa teslimiyetten oluşum süreçleri sizin için işkenceye dönüşebilir. Sabırsızlığı dönüştürmekle ilgili kendinize bir yöntem bulun ve bunun için çalışın.

Mükemmelliyetçi tarafımı sitem bir güzel yerle yeksan etti. Olan her şey tam olması gerektiği gibidir felsefesini zorla kabul ettirdi.

Sanırım son olarak da kalbimin sesini duymam benim için en rahatlatan iletişim oluyor. Kalbimle iletişime geçene kadar arada tüm organlarımla tek tek ya merhabalaşırdım ya da onlara bana yaptığı her şey için teşekkür ederdim. Artık toplu ziyaretim olmuyor ama her aklıma geldiğinde organlarımla konuşurum. Unuttuğumda da onlar her hangi bir hastalık, ağrı ya da krampla bize uzun zamandır ziyarete gelmedin diyorlar. Kalbinizin üzerine elinizle dokunun, konuşun o mutlaka bu iletişiminize cevap verecektir.

Teslimiyet Yolculuğunda Yaşam

Her şey teslimiyete yer açtıktan sonra, kalan parçalarla birlikte hoş geldin dedik. Gerçekten çok hoş geldi. Ev sahibi de misafirde mutlu oldu. Sonra artık o evin bireylerinden biri oldu.

Planlarımı, seçimlerimi yapıyorum. Bu planlar sadece benim içinde olduğum durumlar değil elbette. Planlar sonucunda ortaya program dışı bir şey ortaya çıktığında içsel olarak bunu şimdi sonlandırmalı mıyım yoksa ilk başlangıçtaki gibi yapmalı mıyım sorusunu kendime soruyorum. Sezgisel analiz devreye giriyor burada. Olayın egomla bir ilgisi olmadığını artık egomda zihinimde bildiği için bu zorlayıcı bir durum olmuyor. İlahi gerçeklikte bunu ruhsal olarak yapmalı mıyım yoksa artık enerji boyutunda realite değişti mi? Bu da analiz faktörlerinden biri. Hala enerjisel olarak olma potansiyeli içindeyse programı konu içinde olan kişilerle ortak zamana öteliyorum. Enerjisel olarak bittiyse de karşı tarafa bu durumun artık sistemsel olarak bittiğini iletiyorum.

Her şey tam olması gerektiği zamanda oluyor. Siz strese girseniz de girmeseniz de, eylemde olsanız da olmasanız da aynı şekilde sonuçlanıyor. Yapmam gereken seçimlerde seçimimi yapıp yolda gelen manzara neyse ondan keyif almayı seçiyorum. Yıldız Parkına gideceğim diye evden çıkıp kendimi Ortaköy’de bulabiliyorum.

07.12.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin