İçeriğe geç

Yaratıcılık İçin Arınma

Spread the love
  • 1 sene önce
  • 3Dakika
  • 698Kelime
  • 135

Yaratıcılık İçin Arınma

Yaratıcılık, artık benim içsel düzeyde hissettiğim şöyle bir duruma karşılık geliyor; Allah’ın insanı yaratırken ona üflediği nefesle birlikte geçmiş olan Allah’a ait parçanın minnak bir damlası ile Dünya’nın güzelliğine güzellik katma hali.

Eskiden yaratıcılığın sadece sanatçılara ait olduğunu düşünürdüm. Oysa kimya mühendisi olarak çalıştığım zamanlarda Ar-Ge ile iki yüzün üzerinde ürün ortaya çıkarmıştım. İşte bunların hepsi benim özümde var olan yaratıcılıkla ortaya çıkmıştı. Ben yaratıcılığımı okul hayatımdaki hocaların kalıplarına uygun olması gerektiğini düşündüğüm yok saymıştım.

Uyanışımla birlikte yaratıcılık benim kendi yaşam planımdaki en güzel hali ile minik minik ortaya çıktı. Bu yaratıcılığa izin verme halim birilerinin benim yaratıcılığımı tasdik edip, bir etiketle kendimi belirlemek zorunda olmamayı zihinsel düzeyde seçtikten sonra oldu. Bu hayatta kimseye kendimizi ispat etmek zorunda değiliz. Allah’ın bize bahşettiği yaratıcılık bir damla ise de; okyanussa da bırakalım ortaya çıksın. Bize özgü olan yaratıcılıkla dünyaya kendimize özgü dokunuşu yapıp, bu dünyada var olma sebebimizi ortaya çıkaralım…

Arınma

Ailemin ya da beni yetiştiren büyüklerimin kendilerince olan öğretileri esnasında ben Allah’ın bana bahşettiği yaratıcılığı ruhsal planımdaki gibi tam olarak kullanamadığım her yaşam anıma sevginin şifasını yönlendiriyorum. Bahanelerin arkasına sığınmak yerine kendi yaratıcılığımı artık ruhumun saflığı ve kendine özgü zarafeti ile ortaya çıkarmayı seçiyorum.

Okul hayatımda benim gelişimim için bana öğretmenlik ve hocalık yapan büyüklerimin, kendi bildiği bilgelikle beni kalıplara sokmasına izin verip, kendimi belirli alanlarda yeteneksiz sayıp yaratıcılığımdan vazgeçtiğim ya da utandığım her anıma sevgi şifasını yönlendiriyorum. Bu hayattaki bana özgü yetenek ya da yeteneklerime sahip çıkıp, özümde var olanları insanlarla ve Dünya ile paylaşmayı seçiyorum.

Kendi gelişimimim için okul hayatım dışında aldığım rehberlik ya da eğitimler esnasında benim hakikatime yüzde yüz vakıf olmadığı halde kendi varoluşuma vakıf olduğunu düşündüğüm insanların beni tanımlamasına izin verip, yapılan tanımlamayı kendi hakikatimin tamamı diye yorumlayıp, kendi varoluşumun tam potansiyelinde bulunan yaratıcılığımı yok saydığım her anıma sevgi şifasını yönlendiriyorum. Varoluşumun muhteşem gerçekliğini idrak edip, Allah’tan talep ettiğim yaşamımın her anını dolu dolu yaşamayı seçiyorum.

Kendi kendime acımasızca yaklaşıp, kendi değerimi fark edemeyip kendimi değersizleştirdiğim; sahip olduğum mükemmel yaratıcılık programım ortaya çıkmasın diye kendi kendime var ettiğim tüm negatif programlarımın ve durdurucularımın alanına sevgi şifasını yönlendiriyorum. Başkalarının mutlu olması için kendi özümde var olan yaratıcılığı ortaya çıkarmadığım her bilinçaltı çıkarımı iptal ediyorum. Bununla bağlı bağlantılı her şeyi Allah’a teslim ediyorum. Benim bilmediğim Allah’ın bildiği bende var olan yaratıcılığı Allah’ın izni ve yardımı ile yaşamımda ortaya çıkarmayı seçiyorum.

Şu andan itibaren Allah’la birlikte tezahür ettirme bilinci ile yaratıcılığımı, kendim, insanlık, dünya ve doğa için en saf hali ile kullanmayı seçiyorum.

06.08.2022

Etiketler: