İçeriğe geç

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Şifası

Spread the love
  • 3 yıl önce
  • 5Dakika
  • 1302Kelime
  • 111Görüntülenme

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Şifası

Mart ayı başında 8 Mart Dünya Kadınlar Günün ilk ortaya çıkan sebebinin; kadının ve erkeğin bir birini onurlandırıp insanlık planını birlikte yüceltmek yerine eşitlik adı altında var edilen çatışmanın şifalanması için resim yapmaya karar vermiştim. Resme başladım, resmin tamamlanması ertesi günü buldu.

Resmin hikayesine geçmeden önce 8 Mart Dünya Kadınlar/Emekçi Kadınlar Günün nasıl ortaya çıktığını hatırlayalım. Benim hatırlama da ilk kaynağım her zaman Vikipedi Özgür Ansiklopedi oluyor. Yine oradaki bilgileri paylaşıyorum.

“Dünya Kadınlar Günü” olarak 8 Mart gününün belirlenmesine kaynaklık eden olay konusunda ise muhtelif tartışmalı iddialar mevcuttur. 

Rusya’da çarlığın yıkılmasına yol açan 1917 Şubat Devrimi’nin 8 Mart günü yapılan kadın yürüyüşü ve grevleri ile başlamış olması,

8 Mart 1908’de ABD’nin New York kentinde çoğu sosyaIist olan kadın işçilerin öncülüğünde sendikal haklar ve kadınlara oy hakkı talepleriyle düzenlenen miting, başka biri ise 8 Mart 1857’de yine ABD’nin New York kentindeki bir tekstil fabrikasında grevci işçilere polisin saldırması, işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin kurulan barikatlar nedeniyle kaçamamaları sonucunda 120 kadın işçinin ölmesi,

Bir önceki konu ile paralellik arz eden, ancak gerek Dünya Kadınlar Gününün ilk kararlaştırıldığı 1910’dan gerekse ilk uluslararası kutlamaların düzenlendiği 19 Mart 1911’den sonra hiç bahsi geçmeyip çok sonraları ileri sürülen, 25 Mart 1911’de New York’ta gerçekleşmiş Triangle Gömlek Fabrikası yangınıdır.

Birleşmiş Milletler’in resmi web sitesinin konuyla ilgili sayfasında 8 Mart gününün seçilmesine kaynaklık eden olay olarak Rusya’da Çarlığa son veren 1917 Şubat Devrimi’nin Gregoryen takvime göre 8 Mart günü kadınların protesto eylemleri ve grevleri ile başlamış olduğuna işaret edilmektedir.

Sosyal medya kullanmaya başladığım 2009 öncesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günün olmasının nedenini bilmiyordum. Araştırınca temelde yatan negatif deneyimler yıllardır beni rahatsız ediyordu. Rahatsız eden bir diğer konu da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ifadesiydi. Emekçi kelimesinin enerjisi altında kadına yüklenen ekstra yük olduğunu hissediyordum. 

Bu dünyada evet iki cinsiyet kimliği var. Her iki cinsiyetin üst kimliği insan. Bu kutlama günlerinde kadın ve erkek olarak insan olmamızı kutlayıp onu onurlandırmalıyız. Ataerkil ya da anaerkil düzeni yüceltmek ya da eleştirmekten ziyade yeni insan düzenini nasıl var ederizi her birimiz kendi yaşam koşullarımıza göre düşünmeli ve bunu ortaya çıkarmalıyız. Doğru bilgi ile objektif olarak bilinçlendiğimizde toplumu pozitif odağa yönlendirebiliriz. Bu özel günlerle ben objektif bilgi yerine çoğunlukla yanlı bilgi ile anma yapıldığını görüyor ve duyuyorum.

Kadınlar özlerinde var olan sevgi ve ışığı, saygı ve şefkatle; erkekler de özlerinde var olan sevgi ve ışığı, saygı ve merhametle dünyaya sunamadıkları sürece bu ve buna benzer günlerde sadece lafta anar; kapitalizmin para harcatma oyunu olan hediyelerle bir birimizi avuturuz.

Hep birlikte harikaları insanlık planında var edebileceğimize ben inanıyorum. Bu inancım nedeniyle de elimden gelen gayreti sunuyorum.

Meditasyonları yaparken sadece söze döken ben olduğum gibi burada da renklerin konuşmasını görünür kılan oluyorum. Kryon’un Yuvaya Yolculuk kitabında Mike’ın elinde bir harita var. O harita ilk baktığında boş kağıt oluyor. Ne zaman ki yol ayrımına gelse haritada gitmesi gereken yollarla ilgili bilgiler açığa çıkıyor. Benim resim defterimde aynen bana göre böyle. Beyaz kağıdın üzerinde zamanı gelince kendi desenini, şeklini ve rengini enerjisel olarak görünür kılıyor ben de o zaman onları boyuyorum. Böyle resim yapmak benim için çok ama çok eğlenceli.

Her resmi yaparken farklı enerjilerle ve farklı niyetlerle yapmaya başlıyorum. Bu resmi yapmaya başlamadan önce Yaradan’ın şifasına açtım kendimi. Sonra ilk kalbi çizerek başladım. Kalbin tek bir şeyi içinde barındırmadığını çok farklı frekansları barındırdığını pembenin tonları size görünür kıldılar. Resim üç hattan ilerledi. Kalp çevresi, sol üst taraf ve sağ alt taraf. 8 rakamı da sona doğru görünür oldu. Her bir renk, her bir kıvrım her bir çizgi bana kadının içindeki hüzün ve üzüntüden özgürleşirse eşitliğin ve birliğin kendiliğinden keyifle ve coşku ile açığa çıkacağını hissettirdi. Resmi yaparken yeri geldi sosyoloji ile bağlantılı alanlar şifalandı, yeri geldi Kabil’den gelen şiddet programları ile arındı yeri geldi meditasyonla ilgili alanlar şifalandı yeri geldi dişi enerjinin içinde olan karanlık ve tekamülsüz alanlar şifalandı.

Bu resmi yaparken sadece pozitife odaklanarak şifa çalışması yapmadım. İnsanlık planındaki yaralarımız neyse kadına dair her şeyin şifalanması için aklıma ve kalbime düşen her şeyi araştırdım; okudum ya da videolar izleyerek acının sağaltılmasına odaklandım.

Resmi yaparken dinlediğim yayın ve meditasyonlarımı da ekliyorum. Youtube kanalında önceden yaptığımız canlı yayınlardan olan videolarda ses kesintileri mevcut. O zaman da bunu yayınların bir çoğunda ifade ettim. Sözler kesik olsa da enerji tam.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Dünyada Yaşamış Kadın Rehberlerle Şifa Çalışması

Kadınlar Günü Meditasyonu (2020)

Tabii ki resmi ve boya kalemlerini yiyerek; onlarla oynayarak; AŞK, ho’oponopono kelimeleri ve kendine olan sevgisini de seslendirerek Fıstık da kendi şifasını dahil etti.

Resmi yapmaya başladığım süreçteki dört yayının enerjisi de tabii ki bu meditasyona dolaylı olarak dahil oldu.

3 3 Enerji Çalışması (2021)

Sevgi ve Neşe Şifası (05.03.2021)

Başmeleklerle Kalp Şifası

Paranın Sizdeki Tanımı (07.03.2021)

Sizlerde resme bakarak şu şifaya niyet edebilirsiniz; “Yaradan’ın şifasının beni; beni etkileyen kollektif bilinçteki, ley hatlarındaki, dünyanın manyetik alandındaki ve kristal ağdaki artık ilahi olarak arınma zamanı gelmiş tüm alanları şifalandırsın. Benim içsel eril ve dişil enerjimi de sağlıklı ve kolay bir şekilde saflaştırsın.”

Şunu hep hatırlayalım sadece kadın ya da sadece erkek bu dünyadaki insan yaşamını var edemez. Her iki cins olarak da biz çok özgün ve değerliyiz. Kadınlar Gününün ortaya çıkması, kadınlara toplum tarafından verilmeyen yaşam hakları da cesaret sahibi erkeler tarafından kadının yaşamını kolaylaştırdı. Onun için kadının hayatını kolaylaştıran tüm erkeklere de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde teşekkür edelim. 

Hepimizin hak ettiği güzellikler kadın ya da erkek cinsiyeti fark etmeksizin insan kimliğimizde bizi bütünleştirerek dahil olsun.

09.03.2021