İçeriğe geç

Stres Çeşitleri

Spread the love
  • 2 yıl önce
  • 4Dakika
  • 963Kelime
  • 211Görüntülenme

Stres Çeşitleri

Yazıda sadece kendi deneyimlerimde fark ettiğim konuları ifade edeceğim. Hayatınız içinde belki sizin yaşadıklarınızda bu sayede anlam bulur ve içsel bir karmaşadan özgürleşmiş olursunuz.

Çok uzun yıllardan beri devam eden diş sıkma sorunum var. Diş hekimime sebebini sorduğumda stresten demişti. Ben de o zaman stresin sadece kişinin kendisindeki olan konuları dengeleyememesi diye tanımlı olduğu için benim bir stersim yok diye düşünmüştüm. Düşünsem de konuyu hem Gözde ile yaptığımız sohbetlerde hem de sabahları uyandığımda çenemde baskıyı hissettiğim zamanlarda şifalandırmak için ne yapabilirimin içsel düzeyde arayışına girmiştim.

8.8 akşamında yatarken başka bir konuda “enerjisel stresten kaynaklanıyor” diye bir cevap alınca, stres kavramı benim için farklı farklı alanları görünür kılmıştı. Bu zamana kadar benim için tanımlanan stresler:

  • İçsel stres: İnsanın kendi huyu, kişiliği ve içsel parçalarının birbiri ile uyumsuz olması sonucu yaşanılan stres hali.
  • Dışsal stres: İnsanın kendinden kaynaklı olmayıp; dış uyaranlara sürekli ya da aşırı maruziyet sonucu bedende yaşanılan stres hali.
  • Enerjisel stres: Dünyada ve evrende var olan kaos deneyimleyen tüm yaratılmışların ve diğer formların var ettiği kaos enerjisinin insan bedenine sirayet edip; bedende yaşanılan stres hali.
  • Evrensel düzen karşıtlığı stres: İnsanın zihin gerçekliği ile evrensel sistemdeki düzeni algılayamaması sonucu Yaratıcı’yı ya da evrensel yasaları kabullenmek yerine onu redderetmek adına ruhunun ona aktardığı evrensel bilgileri reddetmesi sonucunda yaşanılan stres hali.

İçsel ve Dışsal Stres Arınması

Daha önce içsel ve dışsal stres ile ilgili bir arınma çalışması paylaşmıştım. O yaptığım çalışmalar enerjisel stresi ve evrensel düzen karşıtlığı stresi fark etmeme ve algılamama sebep oldu. Okumak isterseniz buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Enerjisel Stres Arınması

Enerjisel stresi anlamam da ülkemizde ve dünyada yaşanan orman yangınları sonucu oldu. Bu enerjisel stresi ağaçlar, bitkiler ya da hayvanlar ortaya çıkarmadı. İnsanların kendi sorumluluklarından kaçmak için dışarıdaki başka bir şeye sorumluluk atma çabasından ve bu sürecin kolaylaşması için Yaratıcı’dan yardım istemek yerine dünya dışı yaşam fomlarından evrensel yasalarla uyumsuz yapılan çağrılar sonucu dünyanın alanına yaklaşan kaos deneyimi yaşayan fomlara özgü enerjilerden ortaya çıktı. Dünyanın etrafında çok yoğun bir enerjisel stres mevcut. Dünyada yaşayan yaşam formlarının enerjisi ile ortaya çıkan enerjisel stres için hepimiz zorda olsa bir şekilde dengede kalabiliyoruz. Şu an dünyanın etrafındaki enerjisel stresle dengede kalmayı çoğumuz bilmiyoruz. Umarım yazacağım çalışma bu alanın arınmasını kolaylaştırır.

“Şu an dünyanın etrafında bulunan enerjisel stresin var olması ile ilgili sadece bana ait sorumluluğu yüzde yüz alıyorum. Yaratıcı’ya güvenmek ve ondan yardım istemek yerine zihnimdeki kurtarıcı diye tanımlamış olduğum formlara yaptığım yardım çağrısını iptal ediyorum. Evrensel yasalarla uyumsuz yaptığım tüm seçimlerimi ve çağrılarımı iptal ediyorum. Dünyanın koruyucularına ve dünyanın rehberlerine ilahi şifa ve denge için var ettiğim alanı teslim ediyorum.

Yaratıcı’nın bilmeme izin verdiği evrensel bilgileri reddetmeme neden olan benim gelişimimi engelleyen her şeyi Yaratıcı’ya teslim ediyorum. Dünyayı ve dünyada yaşayan yaratılmışları zorlayan benden kaynaklı enerjisel stresin ortadan kalkması için Yaratıcı’dan yardım talep ediyorum.

Benim sorumlu olmadığım dünyada yaşayan diğer insanların ve kişilerin var ettiği enerjisel stres için Yaratıcı’dan hak ettiğim ilahi korunmayı talep ediyorum.”

Evrensel Düzen Karşıtlığı Stres Farkındalığı

Bu konudaki arınma insanın kendi içinde Yaratıcı’ya inanç, iman ve teslimiyeti özgür iradesi ile seçtikten sonra gerçekleşir. Dünyayı sadece zihinle analiz etmek ya da anlamak şu an insanın tercihi ise bu konu direnç göstereceği bir konu. Ben sadece direnç göstermek yerine gerçeği arayanlar için gerçeği görmelerini engelleyen alanların arınması için bir niyet yazacağım.

“Şu an kendi ruhsal planımda olan evrensel düzeni fark etmemi engelleyen tüm bilinçaltı çıkarlarımı iptal ediyorum. Buna bağlı her şeyi alanımdan kaynağa gönderiyorum. Açılan boşlukların ilahi gerçek ışık bilgisi ile dolmasını seçiyorum. Bir şeyleri ispat etme zorunluluğundan kendimi özgürleştiriyorum. Varoluşun kendi düzenini ve ilk oluşumundaki gerçeği görmem gerektiği gibi görmemi ve algılamamı engelleyen bana ait ya da bana ait olmayan ilahi olarak özgürleşmem gereken her şeyden akıl ve beden sağlığım yerinde olacak şekilde özgürleşmeyi seçiyorum.”

Dünyada yaşadığımız her anın hak ettiğimiz güzellikler ve kolaylıklarla donanması dileklerimle.

11.08.2021

Etiketler: