İçeriğe geç

Aile Bireyleri ve İlişkimiz

Spread the love
  • 1 yıl önce
  • 2Dakika
  • 397Kelime
  • 221Görüntülenme
 

Aile Bireyleri ve İlişkimiz

Ailemiz bizimle en zorlu deneyimleri çözümlemek için bir araya gelen ruhlardır. İlk olarak aynı çatı altında bir arada oluruz. Bazen aile bireyleri o evden ayrılır ama bağlar hala çok güçlü olarak kalmaya devam eder. Onlar o kadar bizdendirler ki canımız sıkkın, üzgün, kızgın olduğumuzda kendimize nasıl acımasızca davranıyorsak onlara da aynı şekilde davranırız.

Birlikte olduğu kadar her birimizin ayrı bir deneyimi ve bununla gelen bazı zorlukları olabilir. Zaman geçtikçe aile bireyleri birbirinin sözlerinden daha çok incinmeye başlarlar. Bu incinmenin en büyük sebebi. Karşı taraf o kişinin çözümlemesi gereken deneyimi çözümlememek için direndiğini görür ve çıkması gereken noktadan bir an önce çıkması için artık canını acıtan sözler söyler. Bu durumlar bilinçli olmaz genelde. Ama ruh hep hatırlar niye bir arada olduğunu. Bilince bunun sinyallerini verir. Sonrasında çözümleninceye kadar uyarı şiddetti yavaş yavaş hala mı olmadı daha şiddetli gelmeye başlar. Eskiden ya çözümlenir ya da ailede kopuşlar olurdu son noktada. Ama artık hayatımızda her şey kolaylaştığı gibi bu deneyimler de kolaylaşmaya başlıyor. Bu kolaylığın yöntemlerinden biri;

Ruhum biliyorum ki şu an bireyi olduğum ailemle ilgili bizim bu dünya planı için belirlemiş olduğumuz deneyimlerimiz var. Bu deneyimlerimiz için daha önce çizmiş olduğun bizim ailemizi ve bizimle etkileşimde olan diğer bireyleri yoran üzen yollardan başka yollar da var. Artık keyifli, mutlu, sağlıklı, bolluk ve tüm güzelliklerin ve kolaylıkların bizimle olduğu yolda birlikte olmayı seçiyoruz. Allah’ım bu yolu bulmamız için bize izin ver, meleklerimiz bize kolaylık yolunu bulmamız için yardım etsinler. Benim, ailemin ve bütünün hayrına olsun.

 

Etiketler: