İçeriğe geç

Bedenin Yaşamdaki Amacı

  • 4 yıl önce
  • 4Dakika
  • 1044Kelime
  • 191Görüntülenme

Bedenin Yaşamdaki Amacı

Bedeni kusurlu görüp onu değiştirmeyle ilgili çalışmalar geldiğinde ben içsel olarak rahatsız oluyorum. İnsanların dış güzelliği yerine sağlıklı beden için çalışmalar yapıyorum.

Her sabah uyandıktan sonra çok acil bir işim yoksa gördüğüm rüyaların şifalanması için mutlaka meditasyon çalışması yaparım. Bugün de çalışmayı yaptım ve insanlara şu an seçtikleri bedenin onlara öğretisini fark ettiren yazıyı yaz diye bir biliş geldi. Daha sonrada bedenim ve benim yaşamımla ilgili anılar ortaya çıktı.

2003 yılında kimya sektöründe ikinci girdiğim işte yönetici oldum. İlk kuruluşunda firmaya girdim. Gün geçtikçe büyüdük. Hiyerarşik açıdan baktığımızda bana bağlı olarak çalışanların ilk başta hepsi erkekti. 155 santimetre ve 45 kilo ağırlığında; ses tonu düşük ve ince sesli bir kadının erkekler tarafından ilk başlarda dinlenmesi çok kolay olmadı. Israrla onlara kendimi ifade etmem ve iş verenimin beni desteklemesi süreci değiştirdi.

Çalışma hayatımda o fizikle kendi ağırlığımın 5 katı ağırlığı çeşitli yöntemlerle bir yerlere transfer edebildim; tankerlerin ve tır dorselerinin kontrollerini yaptım. Firma içi ve firma dışından gelen herkese yapmaları gereken işi doğru yaptırma konusunda oldukça başarı sağladım. Erkeklerin yapabileceği bir çok işi yapmam gerektiğinde bedenimin buna engel teşkil etmediğini gördüm. Buraya kadar yazdıklarımın hepsi eril enerjimin bedenime yansımasıydı.

Dişil enerjimin yansıması ile kendi bedenimi referans alarak bedenimdeki sporcu bedeninde olmayan durumları yazarsam. 2002 yılında geçirdiğim ilk iş deneyimindeki stresli çalışma koşullarında henüz güçlenmemişken psikolojik kaynaklı mide sorunları yaşayıp 37 kiloya düştüğüm dönem hariç her zaman göbeğim oldu. Göbeğime bakıp onu beğenmediğim zamanlar oldu elbette. Ama artık onunla birlikte mutluyum. Sağlık sorunu olmaması için gerekli kontrollerimi yaptırıp; enerji çalışmalarıyla bedenimdeki yağlarla barış içinde yaşıyorum.

Ergenlik döneminde yaşamadığım sivilce sorunlarını 2002 yılından sonra uzunca bir süre yaşadım. Önce bu durumu umursamadım. Bir ara “Yasemin inat etme hadi doktora git” dedim. Bedenimle uyumlu sivilce için kullanılabilecek doğru antibiyotiği doktorla birlikte bulamayınca; bu tedavinin dahili ilaçla olamayacağı ortaya çıkınca harici merhemler kullandım. Sonra sivilce yapan gıdaların bedenim için faydalı ürünler olmadığını fark edip onları tüketmeyi bıraktım. Sivilce çıktığında benim için en kısa sürede iyileşme sağlayan aromatik yağları buldum. Onlarla birlikte yol almaya başladım.

Yüzümde güneş lekeleri var. Bunun için doktorun önerdiği dermokozmetik ürünlere de ulaşamayınca “aman boşver barış kendinle Yasemin” dedim. Cildimdeki güneş lekeleri hep başka insanların bende görüp üzerimde baskı hissetmem sonucu çözüme yöneldiğim durumlar oldu.

Güzellik kavramı göreceli bir kavram olduğu için de bedenimdeki çirkinliğe odaklanırsam; çirkin denilecek bir sürü alan bulabilirim.

Buraya kadar hep olumsuzlukları yazdım. Sizin gözünüzdeki en güzel diye tanımladığınız bir insan bile kendi içinde kendinde bir sürü kusur buluyordur. Dışsal olarak ne olursa olsun; içsel dengeyi bulamadığınız sürece yaptıracağınız estetik ameliyat; vücut şekillendirme hiç biri sizi mutlu etmeyecektir.

Ben bu mini minicik ve çok güzel olmayan bedeni neden yaşam programıma dahil etmişim gelin ona bakalım.

Ruhsal olarak bir yerlere geldiğimde insanların “eee zaten fiziksel olarak ideal kadın bedenindesin, sağlıklısın, güzelsin, hiç bir şekilde insanlar tarafından zorlanmamışsın şu an geldiğin yere gelirsin. Elbette kendini seversin; elbette mutlu olursun” bahanelerini ortadan kaldırmak için ben bu bedenle dünyaya geldim. 

Tıbbi geçmiş açısından bakarsak; kanser dahil ailemde bir çok genetik hastalık mevcut. 25 yaşına kadar bağışıklık sistemi zayıf olduğu için sürekli hastalanan bir insandım. Özellikle 30 yaşından sonra bu hastalıkların ortaya çıkmasından korkmak yerine kendimi daha sağlıklı halde yaşam sürmek için çalışmalar yapmaya başladım. Yaşam planımdaki hastalık derslerininin daha sağlıklı olması ilahi olarak mümkünse bunu talep ettim.

Bedenime acı çektirerek onu değiştirmek hiç bir zaman bana çekici gelmediği için bedenimi olduğu hali ile keyifli ve sağlıklı yaşamaya kendi bedenimi dinleyerek ulaşıyorum. Gıda takviyesini rutin olarak değil; bedenim almamı istiyorsa alıyorum. Yiyeceğim gıdaları ve içecekleri insanların programı ile değil kendi enerji programımla tüketiyorum.

Sizin Kendi Beden Farkındalığınız

Bu zamana kadar bedeninize yönelttiğiniz her türlü olumsuz etiketi bir kağıda yazın.

Sonra o cümlelerin her birine sevgi gönderin.

“Sevgili ruhum sen bu bedeni yaşam programındaki hangi deneyim için bu şekilde planladın; lütfen bunu anlamamı sağla” sorusunu kağıda yazın ve sonra aklınıza gelenleri yazmaya başlayın. Anlamlı anlamsız her ne olursa yazın.

Bu çalışmayı belirli aralıklarla tekrarlayın. Bu sizin kendi programınızı bulmaya yardımcı olacaktır.

Gün içerisinde aklınıza geldikçe “kendime daha sağlıklı olma iznini veriyorum” cümlesini tekrarlayın. Bu cümle hem kendi bedeninizi daha iyi tanımanıza aracılık eder hem de artık bedeninizdeki sizin fiziksel sorun diye gördüğünüz durumların değişmesi uygunsa bununla ilgili size en uygun yönteme yönlendirir.

Daha önce yaptığım meditasyonda kendinizle buluşma sürecinde size rehber olabilir.

04.12.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: