İçeriğe geç

Özgürlük ve Mutluluk – Yaşam Hikayesi

Spread the love
  • 5 sene önce
  • 3Dakika
  • 560Kelime
  • 89Görüntülenme

Özgürlük ve Mutluluk – Yaşam Hikayesi

Her birimiz farklı inançlarla dileklerimizin olabilmesi için çeşitli eylemlerde olabiliyoruz. Kıymet Hanım’ın da üç tane yerine getiremediği adağı varmış. Biz Kıymet Hanım’la Ekim 2018’de çalışmaya başladık. O zaman diliminde adak konusu da konuştuğumuz konulardan biriydi.

Mart ayında paylaştığım grup mesajı sonrası Kıymet Hanım’ın bana ilettiği deneyimini herhangi bir eylem içinde olmak isteyip; parası olmadığı için hayal kurmayı bırakanlara anlatıyordum. Çok güzel bir yaratım ve yardımlaşma örneği. 

Ben kendi adıma herhangi bir şey için adak sözü vermiyorum. Kalben adakta bulunmanız gerekiyorsa elbette o sizin için doğru olan eylemdir. İlahi planda hangi eylemi yapmamız hangisini yapmamamız gerektiğini zihnen bilmemiz mümkün değil. İlahi planda olması gerekeni kalbimiz bilir ❤

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kıymet Hanım’ın saf niyetle dilemesi sonucu bana ilettiği yaşam hikayesi:

İyi akşamlar Yasemin Hanım evet tam olarak yazıp yazmamak konusunda kararsızlık yaşarken böyle bir yazı gelince yazmam gerektiğini fark ettim.

Bundan yaklaşık altı yedi ay önce size “benim 3 tane adağım var bunlar enerji çalışmalarına engel olur mu diye bir soru sormuştum.” Sizde “bu konuda bilgim yok” demiştiniz bende o gün niyet etmiştim “bu kurbanları kesmek benim yolumu açacaksa Rabbim sebep ver de kurbanları kesebileyim” diye.

36 sene ticaret yaptım bundan 2 sene önce de çok büyük bir batak verdim ve darbenin olmasıyla iflas ettim. Her şeyimi kaybettim. Maddi problemlerim hala devam ettiği için kurbanlarımı kesemiyordum. Yaptığım bütün enerji çalışmalarında yaparken başarılı olsam da sabah uyandığımda her şey eskiye dönüyordu. Sonra sizin kundalini reiki gruplarına girdikten sonra, düzenli çalışmalarıma başladım.

Yan komşum fizyoterapist Belçika’dan bir hastası geçmişte ona şifa olması sebebiyle ziyaretine gelmiş. Bende o gün çok rahatsız yatıyordum. Komşum benim durumumu ona anlatınca bana geçmiş olsun demek istemiş. Geldiler o gün tanıştık 15 dakika sohbetten sonra, benim adağımın olduğunu ve bunları kestirmediğim için bütün bu sıkıntıları yaşadığımı söyledi. Bende şu an imkansız olduğunu söyleyince, bana “ben sana bu parayı hibe edeceğim ve sende bu kurbanları Arafat’taki yetim çocuklara kestir” dedi.

Bankayla parayı gönderip adaklarımı kestirdim. Bugün Şile’ye gittim, Şile’de herkes bana “sende müthiş bir değişim olmuş, biz seni hiç böyle görmedik” dediler. Yıllar sonra resmen yeniden doğmuş gibi hissediyorum ve “çok mutluyum” diye bağırmak geliyor içimden. Şükürler olsun ki meleklerle bağlantımda başladı. Size çok teşekkür ederim bana öyle bir rehber oldunuz; farkinda olmadan benim yolumdaki taşları öyle güzel sessiz sakin kaldırdınız ki size nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum.

Bu arada kurban adağı olan arkadaşlarımız varsa bir an önce inşallah Rabbim onlara da sebepler versin kesebilsinler. Gerçekten çok fazla şeye engel oluyormuş adak. Bunu da yaşayarak deneyimledim maalesef.

01.06.2019