İçeriğe geç

Ben Zavallıyım Oyunu

  • 5 yıl önce
  • 3Dakika
  • 707Kelime
  • 127Görüntülenme

Ben Zavallıyım Oyunu

Yaşamda birey alması gereken sorumlulukları almaktan kaçınınca, onun yerine bu görevi alma arzusunda olan enerjisel varlıklara görev devredilebiliyor. Özgür iradesi kendi kullanmadığı için başkasına devredilen insan dünyada kukla misali oradan oraya sürükleniyor. Kendini iyi hissetmek için de kendi kendine ben zavallıyım oyununu hazırlıyor ve yaşamını bu oyunu oynayarak devam ettiriyor.

Bu oyunun tam detayını ben dün fark ettim. Kendi özel hayatımdaki ilişkilerimde, danışan ya da dönüşenlerimin hepsinde aynı durum ortaya çıkıyordu ve ben bunun sebebini anlayamıyorum. Gece sebebini algıladım. Kendi hayatında zavallıyım oyununu oynayan insanlarla olan iletişimde o anda kalbim buz kesiyor ve bütün sevgi iletişimi kapanıyordu. Bunun kendimle alakalı bir durum olduğunu düşünüp çok çalışmalar yapıyordum. Yine benzer durumdaki bir insanla karşılaştığımda aynı tepki ortaya çıkıyordu. Hatta bir kaç kişi ile yazışırken sevgi çok yoğun alanımda aktifken ben zavallıyım oyununda olan kişinin mesajını açınca başka bir enerji alanındaki bene dönüşüyordum.

Bunun sebebi: İnsan olarak yaratılırken Allah/Yaratıcı’nın nuru ile bedenlendik. İnsanlık bu nurun değerini bilmese de var oluştaki diğer var olmuşlar onun değerini çok iyi biliyorlar. Yazının başındaki planın devreye girebilmesi için yöneten varlığın kişinin özgür iradesi ile kendinde olan nurun ya tamamını ya da bir kısmını teslim etmesi gerekiyor. Ben insanların kalbi ile uzak ya da yakın titreşime girdiğimde eğer o nur yoksa kalbimde onun yokluğunu fark ediyorum. Yokluğun kendi var oluş gerçekliğini hissediyorum. Bana ait olmayan soğukluk ve donukluk bundan kaynaklanıyor.

Size Ait Parçalar

Lütfen artık dünyasal ve ruhsal sorumluluğunuzu %100 alın. Ancak sorumluluğunuzu aldığınızda size ait ışık parçaları talep edebilirsiniz. Öylesine değerlere sahipsiniz ki fark edin. Hayatınızda yaşadığınız hiç bir şeyin sorumlusu bir başkası olamaz. Sizin pozitif ya da negatif seçimlerinizin sonucunda yaşadıklarınızı yaşayabilirsiniz.

Sorumluluğunuzu gerçekten almaya karar verdiğinizde aşağıdaki çalışmayı yapabilirsiniz.

Dönüşüm Çalışması

  • “Artık kendi ruhsal ve dünyasal sorumluluğumu %100 almayı kabul ediyorum. Bendeki nuru her kime ya da neye teslim ettiysem ışık rehberlerim ve meleklerimin gözetiminde en saf hali ile bana dönsün. Bendeki ona ait her şeyi de diğer var oluş parçasına yine ışık rehberlerim ve meleklerimin gözetiminde iade ediyorum” niyetini yapıp aşağıdaki meditasyonu dinleyin.
  • Bu çalışmadan sonra “Yüce Yaratıcı bana verdiğin emanete sahip çıkamadığım için lütfen beni bağışla. Yaşamımın sonuna kadar senin nuruyla yaşayabilmem için lütfen bana bir ışık koruyucu ve rehber ver” niyeti ile alanınıza koruma ve yaşam içinde hayatınızı yaşama bilgeliğini size öğretecek rehberi yaşamınıza dahil edin. Dikkat etmeniz gereken tek şet bu rehberden çözüm bulamadığınız noktada sadece destek istemek sizin adınıza bunları onun yapmasını beklemeyin yapmayacaklardır. Çünkü sorumluluk alan insan kendi seçimlerini kendinin yapması gerekir.
  • Günde minimum iki dakika kalbinize odaklanın ve oradaki nur ile yani Yaratıcı ile iletişime geçin. Zihninizden ve kalbinizden geçenleri paylaşabilirsiniz, dua okuyabilirsiniz, olumlama yapabilirsiniz, esma çekebilirsiniz, zikir çekebilirsiniz ya da sadece sessizce kalbinize odaklanabilirsiniz. Her ne yapıyorsanız gözlerinizi kapatın ve içsel olarak kalbinize bakın. Onu daha kolay hissedecekseniz elinizi kalbinize koyabilirsiniz.

Kalbinizdeki nurun o sıcacık varlığını hissetmeye başladığınızda asla yalnız olmadığınızı asla çaresiz olmadığınızı hatırlarsınız. İlahi gerçek olmayan tüm illüzyonlar yaşamınızdan ayrılmaya başlar.

01.12.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: