İçeriğe geç

Birlik Zamanı

Spread the love
  • 4 yıl önce
  • 3Dakika
  • 677Kelime
  • 80Görüntülenme

Birlik Zamanı

Eylül ayı enerjisel olarak zor ancak bir çok armağanla birlikte geldi. Bir çoğumuz ruhen dönüşümü talep ettiğimiz için birlik kapısından geçmeyi hak eden bir çok kardeşimiz oldu.

27 Eylül Cuma günü sürekli Samandağ’daki Hızır peygamber ve Musa peygamberin buluştuğu rivayet edilen türbeye gitmeliyim hissi geldi. Orada yaşayan gönlümüzün birlik alanında bir olduğu Dilek’e oraya uygun zamanda gitmesini o da isterse istemiştim. Sağ olsun gece demeden oraya gitti. Oradan çektiği fotoğrafı gördüğüm anda içime onanın mesajı aktı. Bu da aslında bizim bir olduğumuzu ve fiziksel olarak orada olmasak da kalben birlik alanında bağlı olduğumuz biri orada olduğunda enerjisel olarak oraya transfer olduğumuzu yeniden deneyimledim.

Oradan gelen fotoğraf sonrası kalbime doğanlar;

Allah sevgisinin tüm kalplerde zamanın başladığı. Bu sevginin bizleri harmanlayıp yücelteceği. Kalp sırrının kapıların açıldığı. Sırra nail olanların bu sırra gark olacağı. Şükrü bilenlerin sırra ereceği… Huzura çağrılanların çağrıyı duyacağı… Bilenlerin uyanacağı… Uyananların ereceği zamanlar geldi…

Öylesine derin bir şifa alanı açıldı ki bunu kelimeler ifade edemiyor; ancak enerjiyi hissedebilirsiniz.

Hızır ve Musa peygamberin bize açtığı şifa kapısı o geceücretli yapacağım Işık Bilgeleri ile Arınma çalışması kaydı esnasında çok güçlendi. Sizlere söylediğim ben aslında aracıyım söylemi bu meditasyonda tam olarak aktifti. Söylediğim hiç bir kelimeyi zihnim tamamlayamadı ya da zihnim takip edemedi. Benim için evrenle bir olma ve sisteme güvenme deneyimimdi.

Daha sonra Supergirl’de dünyada yaşayan uzaylıları ve insanları ayrıştırıp birbirine düşman etmeye çalıştıkları bölümleri izledim. Supergirl kendi ile çatışan bütün insanları tehlike esnasında korudu. Asla onlara sırtını çevirmedi. Yaratılmış her şeyin içindeki iyiyi görmeye devam etti. Ayrıştırmayıp birleştirmek için çalıştı. 

Diziyi izlerken benim gibi insanlığın dönüşümü için gelmiş dünyadaki bir çok ruhsal görevlinin varlığını hatırladım. Birlik yolunu insanlara göstermeye çalışırken bizi ayrıştıran insanların varlığını fark ettim. Birlik alanında var olmak istemeyen teklik bilincindeki enerjilerin ruhsal bağı zayıf insanları manipüle edip dönüştürmeye çalışan insanlara saldırılarını fark ettim.

Bu fark ettiklerime rağmen zorluğa değil, kolaylığa; ayrışmaya değil, birliğe; sevgisizliğe değil, sevgiye; ışıksızlığa değil, ışığa odaklandıkça insanların hayatlarındaki değişimleri tetiklediğimi fark ettim.

Ben neyim ki demeyin, ben ne yaparım ki demeyin. Kalbinizdeki sevgi ile yola çıkın. O sevgi sizi birlik alanına ulaştıracaktır.

Öylesine mükemmel bir plan içindeyiz ki gerçekten her şey mükemmel. Her şey ilahi adaletle dengelendikçe dönüşüyor. Hepimiz ilahi adaletin görevlileri tarafından sürekli destekleniyoruz. Bu destek biz neyi seçersek o yönde gerçekleşiyor.

Benim birlik yolundaki kolaylaştırıcılarım;

<3 Bir yaratılmış olduğumu ve gücümün sınırlı olduğunu bilmek.

<3 Yardım almaya açık olmak.

<3 Birlikte her şeyin daha kolay dönüşeceğini bilmek.

<3 Olan her neyse onun benim için en hayırlı potansiyel olduğunu bilmek.

<3 İnsan sorumluluğumdaki yapmam gerekeni yapıp onun dışındaki her şeyi Allah’a bırakmak.

<3 İsteyeni istediği kadar sevmek ve isteyenin istediği kadar yanında olmak.

<3 Beklentileri minimize etmek.

Birlik boyutunda mükemmel uyum ve ahenk içinde olacağız. Bu zamana kadar da istediğimiz şeyleri yapma ve yaptıklarımızın sonuçlarını yaşama özgürlüğünde olacağız.

29.09.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin