İçeriğe geç

Egonla Barış Özgür Ol

  • 12 ay önce
  • 2Dakika
  • 509Kelime
  • 181Görüntülenme

Egonla Barış Özgür Ol

Ego, insanın yaşamını sürdürebilmesi için onu güvende tutmaya çalışan parçası.

Ancak ego çoğu insanda nötr durumda bulunamıyor bu da toplum içinde kişinin kendine farklı roller yaratmasına neden oluyor. Egonuzla barıştığınızda o zaman yaşam sizin için daha keyifli olabiliyor.

Ego ile barışmak kibirli ukala ve bencil olmak demek değil. Egonun ruhla doğru iletişimde olup bedenle bir ve bütün olması demek. Ruh maddeyi bilmez; ego maddenin dışındaki gerçekliği bilmez.

Bulunduğumuz devirde ruhun tekamül etmesi için madde ile yaşamayı öğrenmesi gerekiyor. Egonuz ruhunuza maddi dünyanın zevklerini anlatsın; ruhunuz egonuza ruhsallığın hazlarını anlatsın. Yaşamı birlikte programlayıp doyuma ulaşsınlar. Doyum ortaya çıktıktan sonra huzur daimi olarak yaşamın bir parçası olur.

Eğer ruh ve ego birbiriyle uyum içinde olurlarsa kaos anlarında çok hızlı dengeye gelebilirsiniz. Egonun bilinmez dediği alanlar ruhun bilgeliği ile tamamlandığında hiç bilmediğiniz konular bile kendiliğinden oluşur.

Kendi iş yaşamımda aslında bu durumun ben farkında değilken egom ve ruhum kritik zamanlarda iş birliği yapıyorlarmış. İşler sarpa sardığında konuya yüzde yüz hakim değilken bile yaptığım yorumlar doğru yorumlar oluyordu. Egonun bilmediği bilgi ruhta var olduğu için ruh çözümü zihnime fısıldıyormuş.

Bu durumu artık farkında olarak yaşıyorum. Bu farkındalık da ortaya çıkan durumları kolayca yönetmeme sebep oluyor.

Kendi egonuzla barışık olmadığınızda zaten toplumun çoğunluğu egosuyla barışık olmadığı için iletişimde çatışma ortamlarını yaratıyor. Hem egonuzun hem de ruhunuzun size çok güzel öğretileri vardır. Onların bilgeliğini sentezleyin ve harika bir yaşam yaratın.

Ego ile ilgili yazdığım yazılara göz atmak isterseniz tıklayınız.

Eğer egonuzla barışmak isterseniz  bu meditasyon size yol gösterecektir.

Dünya ve yaşam siz izin verdiğiniz kadar size harika kapılar açacaktır.

24.12.2018

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_