İçeriğe geç

Evrensel Bilgeliğin Aktarımı Sanat

Spread the love
  • 3 sene önce
  • 7Dakika
  • 1776Kelime
  • 162

Evrensel Bilgeliğin Aktarımı Sanat

İlahi gerçeklikte hepimiz her şeyi her an bilen ve gören değiliz. Bu dengeye kendi adıma çok şükrediyorum.

Yaşamla ilgili enerjisel boyutta şifa için bir şeyleri görmem ya da kollektif için şifaya açmam gerekiyorsa sistem o konu ile ilgili her şeyi mükemmel bir incelikle bir araya getiriyor. İşte sanat alanının açılımı esnasında bir çok eş zamanlılık yaşadım; ressam ve oyuncu kalbi şifa ile dolu iki insan beni sanat boyutuna davet ettiler. Onların daveti sonrası bu zamana kadar etkileşimde olduğum diğer sanat kollarındaki insanların da enerjisi ile bu alan genişledi.

Kendi algılarımı size aktarmadan önce Wikipediadaki sanatın tanımına bakalım ve sanatın dallarına bakalım,

Sanat, en genel anlamıyla yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesi olarak anlaşılır. Tarih boyunca neyin sanat olarak adlandırılacağına dair fikirler sürekli değişmiş, bu geniş anlama zaman içinde değişik kısıtlamalar getirilip yeni tanımlar yaratılmıştır. Bugün sanat terimi birçok kişi tarafından çok basit ve net gözüken bir kavram gibi kullanılabildiği gibi akademik çevrelerde sanatın ne şekilde tanımlanabileceği, hatta tanımlanabilir olup olmadığı bile hararetli bir tartışma konusudur.

Görsel (Plastik) Sanatlar; çizim, resim, seramik, fotoğrafçılık, mimari, heykel

İşitsel (Fonetik) Sanatlar; müzik, edebiyat.

Sinema veya Sinema sanatı, kamera aracılığı ile elde edilmiş görüntülerin bir ışık aracılığı ile beyaz renkte bir perdeye yansıtılarak film adı verilen sesli veya sessiz hareketli görüntüler elde edilmesi işidir. Üretilen bu filmler, sinema salonu adı verilen özel binalarda gösterilmektedir. Sinema sanatı genel olarak diyalog, kurgu, sahnenin düzeni, ışık, ses ve dekor gibi şeyleri yapılan filme uygun olarak kullanımı olarak bilinmektedir. Bu işlemlerin tamamına ise sinema endüstrisi adı verilmektedir. İtalyan asıllı Fransız film kuramcısı Ricciotto Canudo sinemayı, “yedinci sanat” olarak tanımlamış ve günümüzde de bu şekilde kabul edilmektedir.

Yıllar önce ben içimden gelenlerin resmini yapmaya niyet etmiştim. Yaptığım resimleri görenler çocuk resmi gibi bu ne yorumu ile yorumladılar. O yorumlardan ziyade yaptığım resimdeki kanlı bıçak beni korkuttuğu için resim yapmayı bıraktım. O zamanlar neyin neyden kaynaklandığını anlayabilecek ruhsal kapasiteye sahip değildim.

Daha sonra Youtube canlı yayınında Göknil ressam olduğunu yazdığında benim yaptığım çalışmalardaki gördüğüm vizyonların enerjisi canlanınca ben çok mutlu oldum. O yayın sonrasında Göknil beni resim yapmaya ikna etmek için, arada yazışıyorduk. Ben her defasında hem ona hem eşine hem de tüm ressamlara saygısızlık yapmamak için “ben alanı sana açayım sen yap resimleri” diyordum. Eşi de ressam ikisinin sanatsal beyin fırtınalarından ben de nasiplendim önce canlı yayında tüm katılımcılarla Kollektif Bilincin Arındırılması meditasyonunu yaptım. O meditasyon esnasında sanatçıların asıl ulaşması gereken evrensel bilgeliğe, kollektif bilinçteki çarpıtılmış bilgi ve enerjilerin engel olduğunu gördüm. O meditasyonla alan temizlendikten sonra Göknil ve eşi Fatih’in cesaretlendirici destekleri ile resim yapmaya başladım. Resim sonrası Göknil’in sorduğu sorularla alan daha da derin şifalanıyordu. Bu şifaya bir çok insanın ulaşması için bir grup kurduk. O grup aracılığıyla çok güzel bir deneyim ve şifa yaşıyoruz hep birlikte. Sizde grubumuza katılmak isterseniz buraya tıklayarak katılabilirsiniz. Bu grup aracılığıyla ve Göknili’in kalbini ve bilgeliğini bize daha derin açma isteği ile Renklerle Şifa Meditasyon kaydını yaptık. 

Ben sanattan anlayan entelektüel bir insan değilim. Hayatım boyunca sadece bakmak, izlemek ve dinlemek tarafındaydım. Hem Göknil’in hem de Fatih’in resimlerine bakarken her bir resmin çok başka hikayesi olduğunu kendine özgü bir dili olduğunu ve bu dili anlamak için sadece bilgi değil kalple bakıldığında o resmin sizinle konuştuğunu deneyimledim.

Göknil ve Fatih’le resim alanını anlamaya çalışırken eş zamanlı bir şekilde oyuncu İlkin Hanımla  iletişime geçtik. İlk etkileşimimiz rüya boyutunda oldu. Film ve oyunlardaki canlandırdığı her karakterin enerjisi ile rüya boyutunda yoğun bir etkileşimimiz oldu. Bu rüya etkileşimi sonrası eğer dünya boyutunda sözle birbirimize aktaracağımız bilgiler varsa İlkin hanıma kapımı açıyorum niyetini yaptım. Bir kaç gün sonra İlkin Hanımla konuştuk. Bu konuşma esnasında benim Tiyatro oyunlarını izlerken aldığım keyfi ve son sahnedeki alkışın ne kadar muhteşem olduğunu ifade ettiğim de ondaki bu hislerimin karşılığı da harikaydı. Henüz açığa çıkmasa da muhtemelen geçmiş yaşamlarımdaki oyunculuk alanındaki hücresel bilgilerim aktif hale geliyordu. Role girmenin muhteşemliğini aile dizimlerinde deneyimleyip, her katılımda çok eğlenip, çok şifalanıyordum.

İlkin Hanımla birlikte şunu fark ettim. Oyunculuk hem mükemmel bir şifalanma hem de yoğun bir enerjisel sıkışıklığı beraberinde getiriyordu. Kendi alanımda şifa için film, dizi, oyun, gösteri ve konseri uzunca bir süredir hayatımda bulunduruyordum. Hatta bunun şifa alanı ile ilgili yazı da yazmıştım. Kendi hayatınızda şifa için bu alanı kullanabilirsiniz. Okumak isterseniz yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

İlkin Hanımla etkileşime geçinceye kadar sadece kendi alanım için oyunculuğu kullanmıştım. Sonra oyuncuların alanında birikmiş enerjileri fark ettim; kollektif bilincin enerjisi, oynadığı roldeki karakterin enerjisi ve o karakteri seven ve sevmeyen insanların enerjisi alana dahil oluyordu. Seven insanlar sevgisiyle birlikte kendi travmalarını da oyuncuya aktarıyorlar. Bu da çok zorlayıcı bir alan oluşturuyor. 

Bu açılımlar sonrası müziğin içinde bulunan hüzün ve melankolinin aslında sanatçıların ruhu tarafından ortaya çıkarılmadığını; kollektif bilinçte bulunan insanların yoğun düşünce ve anıları sonucu sanatçının zihni tarafından kollektif bilinçten çekilip; sanatın herhangi bir dalı ile şekil bulduğunu algıladım. Sonra yargıladığım ya da eserinden kaçtığım tüm söz yazarı ve bestecilerden özür diledim.

Bu yazımı da hem sanat dışında olan bizlerin hem de sanatçılarların alanını dengeleyip şifalandırması için yazmaya niyet ettim.

Sanat dışında olan herkes dilerse şu çalışmayı yaparak kollektif bilinçten sanatçılar alanına dahil olmuş kendilerine ait alanı arındırabilirler. 

“Bu yaşam ya da geçmiş yaşamlarımda dünyada sanat icra etmiş insanların alanına direkt ya da dolaylı olarak gönderdiğim saf sevgi olmayan her enerjilerin sanatçıların alanından Işık Bilgeleri tarafından ilahi olarak temizlenmesini talep ediyorum.

Şu andan itibaren benden ortaya çıkan pozitif ve aydınlık olmayan duygu, düşünce ve hisleri kollektif bilinç alanında kalmadan yok olması için kaynağa yönlendiriyorum.

Sanatçıların evrensel bilgeliği dünyaya indirmesini engelleyen benden kaynaklı her şeyin Aydınlık Varlıklar tarafından ilahi yasalara göre arındırılmasını talep ediyorum.”

Sanatçıların Yapacağı Çalışmalar

Sanatçıların alanında çok yoğun birikmiş tortu olduğu için kısa niyetler alanı şifalandırmak için yeterli olmayacaktır. Onun için meditasyonları yapmak sizin alanınızı daha hızlı dengeleyebilir.

Yaşadığınız toplumun ruhsal olarak dünyaya geliş amacınızı engellemeye çalışan enerjisinden arınmak için Toplumsal Algıdan Özgürleşme Meditasyonunu yapmak ilk adım olabilir.

Evrensel boyuttaki ışığın dünya inmesini engelleyen insanların enerjinden özgürleşip onları yaşam planınızdan uzak tutmak için Işık Bilgeleri İle Kollektif Bilincin Arındırılması Meditasyonunu yapabilirsiniz.

Her birimiz insan bedeninde olduğumuz için bilerek ya da bilmeyerek insanlık planın dengesizleşmesine neden olmuş olabiliriz. Bu dengesizliğin ortadan kalkması için Başmelek Mikail’le İnsanlık Planında Sorumlu Olduğumuz Alanların Arındırılması Meditasyonunu yapabilirsiniz.

Dünya planında da herhangi bir dengesizliğe neden olma ihtimalimiz de yüksek. Onun için de Başmelek Raguel’le Dünya Planının İlahi Dengeye Gelmesi Meditasyonunu yapabilirsiniz.

Bilmediğiniz tüm varoluşunuzun şifalanması için de Başmelek Raziel’le Kendi Varoluşumuzu Arındırma Meditasyonunu yapabilirsiniz.

Evrensel boyutun tüm pozitif gerçekliklerini de ışık ve sevgi dolu olarak bize sunmanız için ben sabırsızlıkla bekliyorum.

Oyuncular İçin Ekstra Çalışma

Oyuna başlamadan önce ya da film/dizi sahnelenmeden önce; “bu rolü oynarken izleyenlerin ya da hayranlarımın sadece saf sevgi enerjisinin alanıma dahil olmasına iznim var. Sevgi enerjisi altına gizlenen ilahi gerçek sevgi olmayan enerjilerin alanıma ulaşmasına iznim yok.” 

Bunu dilerseniz o projeniz bittiğinde yapın ya da her sahne sonrası yapabilirsiniz.

“Oynadığım oyunda canlandırdığım karakterin benimle bağlantılı her anının sevgi ile anda şifalanmasını talep ediyorum. O role ait tüm enerjileri alanımdan kaynağa gönderiyorum. Oyundaki/filmdeki arkadaşlarım, izleyicilerim ve hayranlarım ile aramda sadece sevgi alışverişine ve şifasına izin veriyorum. Kalbimin sevgiyle saflaşıp, kolayca şifalanmasına izin veriyorum.”

Sanatın hangi kolu olursa olsun bunu amatör ya da profesyonel olarak icra eden herkese çok teşekkür ediyorum. Bilerek ya da bilmeyerek fiziksel ve enerjisel her türlü hadsizliğim ve ukalalığım için de özür diliyorum. İyi ki dünyaya sanatı tezahür ettirmeyi seçmişsiniz.

23.06.2020

 
🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰
Etiketler: