• 8 ay önce
 • 16Dakika
 • 4526Kelime
 • 352

Yüzüklerin Efendisi – Film Terapi

Ben hiç bir film serisinin bir hayranı olmadım. Bu yazıyı da hayranlığımdan dolayı yazmıyorum. Geçen hafta “Yüzüklerin Efendisi serisini izlemelisin” mesajını aldığım için izledim ve bol bol çalışma yaptım. Filmlere bir tutkum olmadığı için başladığım filmi bitirmeliyim zorunluluğu ile izlemedim. Aralıklarla ya da baştan sona izleme serüvenim oldu. Bu yazıda benim izlediğim esnada fark ettiklerimi de ifade edeceğim için spoiler olabilir. Filmi hiç izlemeyenler heyecanı kaçmasın diyorsa ön arındırma çalışmalarını yapıp, filmi izleyebilirsiniz.

Buradaki tüm tespitlerimin ve yazdığım şifa cümlelerinin tek amacı var olan her şeyin AŞKa dönüşmesi. Bunun dışında bir amaca hizmet etmiyor.

Ön Arınma Çalışmaları

1 – Filmin içinde bolca büyü kullanımı mevcut. Eğer kendi içinizde var olan cadılık ve büyücülükle ilgili kısımları arındırmadan izlediğinizde o sahnelere büyük bir hayranlık duyup içinizdeki büyücü parçayı aktive ederek ışığınızı safsızlaştırabilirsiniz. Paylaşacağım videonun başındaki ve sonundaki bilgilendirmeyi dinlerseniz bilinç düzeyinde çözümlemeniz gereken alanlara faydası olur. 

2 – Yine dizi de çokça savaşa şahit olacağınız için sahip olduğunuz savaş programlarını barış ile değiştirdikten sonra bu seriyi izlerseniz sizin ya da atalarınızın yaşadığı savaş deneyimi de hem dünyadan hem de sizin DNAnızdan arınmış olur.

3 – Dünya frekans olarak şu an aktif olarak 5 boyut frekansını üzerinde yaşayan tüm canlılara açmış durumda. 5. Boyut ve üzerine geçiş yapabilmek de mümkün. O boyutları deneyimlemek için insanın dünyada var ettiği tüm boyutlardaki önce Işık olmayan her şeyi Işık’a dönüştürmesi gerekiyor. Yüzüklerin Efendisi film serisinde adı geçen Orta Dünya 2. Boyut dünya frekansı. 1. Boyut ve 2. Boyut insanlığın çok çok çok uzun zaman deneyimlediği yaşam boyutları. Bu iki boyutta çok fazla eski enerji var. Bu film serisi ile birlikte 2. Boyuta ait çok fazla alan temizleyebilirsiniz. 1. Boyuttaki benzer programlarda temizlenecek ve eğer hala 1. Boyuttan sizde olan programlar varsa onları da çok daha net fark etmeye başlayacağınız için arındırması kolay olacak. “Dünyada deneyimlediğim tüm boyutlarda var ettiğim Işık olmayan her şeyin ilahi olarak arınma zamanı geldiyse bunların arınmasına niyet ediyorum” niyeti ile aşağıdaki meditasyonu yapabilirsiniz. 

Yaşamınızda aktif olan hırs programları varsa bir çok sahne sizin hırsınızı da büyütüp sizi dengesizleştirecek programları sizde aktif hale getirebilir. Bunu şifaya dönüşmesi için de aşağıdaki meditasyonu yapabilirsiniz.

Filme Başlarken

Yüzüklerin Efendisi üç film ve Hobbit üç film olarak ayrı ayrı gibi de olsa altı film birbirini tamamlıyor. Ben filmi yapım yıllarına göre olan sırada izledim. Önce Hobbit serisi izlenip, daha sonra Yüzüklerin Efendisi serisi izlenebilir. Ben Hobbit serisine başladıktan sonra serinin heyecanını yaşamak için ikinci şekilde izleseydim diye içimden geçirdim.

Yapım Yıllarına Göre İzlenme Sırası
 • Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)
 • Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)
 • Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)
 • Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012)
 • Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları (2013)
 • Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (2014)
Hikayenin Keyfine Vararak İzlenme Sırası
 • Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012)
 • Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları (2013)
 • Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (2014)
 • Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)
 • Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)
 • Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

İlk olarak bu kitapları yazan J. R. R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien) ile primitif formlarımızın arınması çalışması yapılmalı. 2. Boyut Dünya’nın kapılarını bize J.R.R Tolkein açtığı için DNA düzeyinde onunla sevgi olmayan bağlarımız varsa bu bağlardan dolayı filmin bizi içine çekme potansiyeli yüksek. Amacımız 2. Boyut dünyasından özgürleşmekken, 2. Boyut dünyasında hapsolmanın bir anlamı yok.

Uyumlu olduğunuz enerjiler varsa o enerjiye filmi izlemeye başlamadan açarsanız arınma çok daha kolay ve film de sizin için çok daha keyifli hale gelebiliyor. Açmadığınızda sizi boğan çok fazla sahne ile karşılaşabilirsiniz. Ben son izlediğim Hobbit: Beş Ordunun Savaşı’na kadar bunu akıl edemeyip, sahnelere çalışma yaptım ve çok yoruldum 😀  Beş Ordunun Savaşı’nı izlerken Mavi Şimşek enerjisine açınca çok ferahladım. Size de baştan bunu hatırlatayım. Hiç bir enerjiye uyumlamanız yoksa “Kendimi koşulsuz sevginin şifasına açıyorum. İzlediğim duyduğum ilahi olarak şifalanması gereken her şey koşulsuz sevgi enerjisi ile şifalansın.” niyetini de yapabilirsiniz.

Tüm niyetlerinizi ve korumalarınızı yaptıktan sonra “Işık Bilgeleri şu an benimle olun, izlediğim filmdeki ışık olmayan her şeye karşı beni koruyun. DNAmda bulunan bu bilgilere ait kayıtların da ilahi olarak ışık bilgisi ile değişmesi gerekiyorsa her şey ışığa dönüşsün.” niyetinden sonra filmi izlemeye başlayabilirsiniz. Her filme başlarken aynı şekilde enerjiyi yeniden açın lütfen. Hatta film içinde tekrarlamanız gerekebilir. Çünkü karanlığın çok fazla verisine maruz kalıyorsunuz. Hobbit diyarı Shirre ve Elf diyarı Ayrıkvadi dışındaki her yerde yoğun karanlık var.

Gücün yaşam formlarını karanlığa çekişini çok güzel betimlemiş. Her sahnede iyi ve kötünün savaşına her zaman denk geliyorsunuz. Ak büyücünün karanlığın hizmetkarı olması beni en şaşırtan sahneydi. Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliğinde, Saruman karanlığın büyümesi için Karanlık Lord Sauron’un hizmetkarı oluyor. Hobbit Beklenmedik Yolculuk filminde ise onun tek ak büyücü olduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Merakımız ve zaaflarımız ilk olarak ne olmuş olursak olalım bizi kendi gerçeğimizin tamamen tersi bir hale dönüştürebiliyor.

Gandalf ya da büyücülük mertebesindeki gri Gandalf ise Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filminde yeraltında geçiş yaptıkları köprüde iblisle savaşıp, ak Gandalf’a dönüşerek Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminde bize karşımızdaki düşman ne kadar güçlü olursa olsun, içimizdeki hizmet AŞKının bizi güçlendirip, saflaştırabileceğini gösteriyor. İblisin beni filmde çok etkilememiş olması, daha önce yazdığım şu yazıdaki öğretiden kaynaklanıyor. 

Oluşturulan yüzük kardeşliğinde ilk ihanetin insan ırkından gelmesi dünya hayatındaki gerçekliğimizi de üzücü bir şekilde gözler önüne seriyor. Eğer hayatınızda zaaflarınız sizin özgür iradenizin önüne geçiyorsa Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filmindeki Gondorlu Denethor‘un oğlu Boromir’in Hobbit Frodo Baggins ile yalnız kaldıkları zamanı izleyebilirsiniz.

Güç yüzüğü, filmde herkesin içindeki karanlıkla yüzleşmesine aracılık ediyor. Kimisi onun cazibesine kapılırken kimisi de bu testi başarı ile tamamlıyor. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği bölümünde Ayrıkvadi’de Galadriel’in güç yüzüğü ile karşılaşması esnasında, yüzüğün çekim gücüne karşı koyduğu kendi kendine itiraf ettiği “testi geçtim” sahnesi bunu yine harika bir şekilde ifade ediyor. Bu sahnenin bu kadar önemli olması Galadriel’in hizmet alanından geliyor. Wikipedia’daki bilgi

Orta Dünya’da bir Elf soylusudur. Lord Celeborn ile beraber Lothlórien’in yöneticisidir. Kendisine Lórien HanımıGaladhrim HanımıIşığın Hanımı veya Ormanın Hanımı olarak hitap edilir. Lothlórien’de ise, sadece Galadriel Hanım veya Hanım olarak bilinir. Kraliçe değildir, fakat kraliyet soyundan gelir.

Eregion’a saldırı sırasında, Galadriel’e Üç Elf Yüzüğü’nden Nenya verilmiştir. Sauron’un gücünün farkında olan Galadriel, Tek Yüzük Sauron’da olduğu sürece Nenya’yı kullanmamıştır. Fakat Üçüncü Çağ’da Tek Yüzük kaybolunca kullanmıştır. Yüzüğün güçleri, Galadriel’in Aynası ile ilişkilendirilebilir.

Film içinde insanlık soyunun güce sahip olma arzusunu evlat sevgisi diye sunumuna da Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmin de Gondorlu Denethor’un güce olan tutkusunu yetine getireceğine inandığı oğlu Boromir ve kendince güçsüz gördüğü Faramir’in aldığı her kararı sorgulayıp, yüzlerce insanın ölümüne vesile olmasına da şahit oluyoruz. 

Filmler içinde en sevdiğim sahne Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminde Entlerin ortaya çıktığı ve yıkımı durdurmak için harekete geçmeleri. Ağaçların muhteşem bilgeliği Entlerle benim alanımda çok aktif oluyor. Dışarıda gördüğüm ağaçlara dokunup, onlarla konuşmak hayatım içinde en çok sevdiğim aktivite olduğu için. O sahneler benim için özel olan sahnelerdi.

Cüce Gimli’nin Elf, Kuyutormanlı Thranduil‘in oğlu Prens Legolas’a güvensizliği Gimli’nin atalarının savaşı sırasında Prens Legolas’ın babası Thranduil‘in savaşta onlara yardım etmemesinden kaynaklanıyordu. Ataları bir birine yardım etmese de ikisi film esnasında her savaşta ve çatışmada birbirine destek olup; birbirlerini kolladılar. Prens Legolas, Gimli’nin kendi ile savaştığı için utanç duyduğu zamanda söylediği “bir dost ile savaştım” dersin söylemi her şeyin değişkenliğini ve görev bağının her şeyi şifalandırabileceğini bana gösterdi. 

Beni en çok rahatsız eden tür urk-hai denilen ork ve goblininlerin melezlenerek yaratılan formdu. Filmde kullanılan bu program yaratıkların tekamülsüzler tarafından var edilme hali ile eşdeğer olduğu için bu kadar rahatsız olmuştum. Bu konuda daha önce yaptığım bir meditasyonu filmden önce defalarca yapsam da Yüzüklerin Efendisi serisinde Saruman’ın bu ırkı yeniden yaratması beni çok huzursuz etti. Yaptığım meditasyonun enerjisinin alanda aktif olmasına niyet etmiştim. İşte o meditasyon

Yüzüklerin Efendisi serisinin geri de olan en önemli karakteri de Gollum. Karanlık gücün değişimini en görünür hale getiren karakter. Gollum, Hobbit Sméagol’un içindeki karanlığa dönüşmesini sunuyor. İçimizdeki iyi ve kötünün konuşmalarına Gollum ile şahit olabiliyorsunuz. Yanında güçlü bir iyi varken iyi hal kendini görünür kılarken, kendi başına kaldığında Gollum’un kötü hali iyiyi manipüle etmenin yollarını buluyor. O kötü parçadan tamamen özgürleşmek oldukça meşakkatli bir yolculuk.

Yüzüklerin Efendisi serisinde diğer önemli karakterde Hobbit Sam. Frodo’ya her zaman her koşulda inanan, ona yolcukta her türlü desteği ve gücü verirken; kötünün kötü olma halini de bilen bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Hepimiz kendi karanlığımızdan özgürleşmek için zaman zaman yolculuğa çıkıyoruz. İşte bu yolculuklar esnasında bilge olmasa da sevgisi ile bize inanan bir dosta her zaman ihtiyacımız var. Sevgi her şeyi değiştirip, olmadık güçlerle herkesi donatıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Kral’ın Dönüşü bölümünde dünyada maddeyi deneyimlerken maddeye yüklenmiş kötülüğü dönüştüremiyorsak o maddenin yok oluşu bizim için ne kadar zor olsa da onu yok edecek iradeye sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Yok olması gerekene izin vermeliyiz ki dünyadan kötülük çekilip gitsin. Eğer biz kötülüğün beslendiği nesnelerden eşyalardan, bilgilerden, enerjilerden vazgeçemezsek dünyada da kötülük kendini büyütür, büyütür ve büyütür. Filmi izlerken neleriniz yok oluş için Yaratıcı’ya teslim etmeniz gerekirken teslim edemediğinize bir bakabilirsiniz.

Kötülüğün dünyada hüküm sürme potansiyeli nedeniyle dünyayı güzelleştirecek, dünyaya adaleti getirecek görevliler görevlerinden kaçabiliyorlar. Arathorn oğlu Aragorn bu görevden kaçan insanlardan biri. Aragorn kendi ataları güç yüzüğüne sahip olduktan sonra yaşadıkları bir dönüşüm yaşamamak için kendi ülkesinden kaçıyor. Güç yüzüğü yok edildikten sonra görevinin başına geçip, krallığını başlatıyor. Yüzük Kardeşliği’nin bir üyesi olduktan sonra ona Ayrıkvadi Prensesi Arwen’in aşkı her zaman güç veriyor. Dünya’da şu an var olan ruhsal görevliler içinde dünya planında insanların tutundukları karanlığa ait programlardan dolayı görevini yerine getiremeyen ruhsal görevliler var. Barış ve huzurun dünyada olmasını istiyorsak yukarıda da belirttiğim gibi karanlığın bize güç diye sunduğu her şeyden artık vazgeçmemiz gerekiyor.

Hobbit serisinde karanlık lordun kendi planını devreye sokmak için oynadıkları oyunlara bol bol şahitlik ediyoruz. Hobbit Beklenmedik: Yolculuk filminde cücelerin kralı Thorin Meşekalkan ve 12 cüce, Hobbit Bilbo Baggins ve Gandalf yolculuğa çıktıklarında yağmur başlıyor. Cücelerden biri Gandalf’tan yağmuru durdurmasını ima ediyor. Gandalf’ta “doğa olaylarını değiştirmek istiyorsanız başka büyücüye başvuracaksınız.” diyor. En sevdiğim diyolaglardan biri de buydu. Doğa yasalarına saygı duyması ve büyüyü sadece zor durumda kullanıyor olmasının mesajı güzeldi. Günümüz dünyasında artı büyülerin ak ya da kara halini kullanmamamız gerekiyor. Çünkü bu program artık insanlığa hizmet etmiyor. Onun yerine Yaratıcı ile birlikte tezahür ettirmeyi AŞK Boyunun alt boyutu olan sihir gerçekliği ile deneyimleyebiliriz. İnsanlık olarak kullandığımız sihir kelimesinin içinde saf olmayan çok fazla program var. İlahi gerçek sihir boyutunun bilmemiz gereken bilgeliği için şöyle bir niyet yapabiliriz. “Işık Bilgeleri lütfen bana ilahi olarak bilmem geren sihir boyutu bilgisini bana tanımlayın ve alanımda bulunan sihir kelimesi ile ilgili ilahi gerçek olmayan her şeyi alanımdan temizleyin. Şu andan itibaren yazdığım, söylediğim düşündüğüm her sihir kelimesi ilahi gerçek sihir gerçekliği ile benden çıksın.”

Hobbitler kendi yaşam yerlerinde sadece hazza odaklı yaşarken; Sméagol, Bilbo Baggins, Frodo Baggins, Sam, Pippin ve Merry ise hayatta kalabilmek için büyük maceralar yaşıyorlar. Bu hobbitlerden ülkesine dönemeyen ve kendi kendinin felaketini var eden tek hobbitte Smeagol. Smeagol hobbitlerin içinde var olan sevgiyi ve iyiliği karanlığın gücüne teslim ettiği için içindeki cesareti ortaya çıkaramamıştır.

Hobbitler filmde bir çok ırk tarafından buçukluk olarak tanımlanıyorlar, benim de boyum hobbitler kadar kısa olmasa da belki kısa boylu olduğum için bu ifadeyi yaratılışı onurlandıran bir tanım olarak bulmadığımdan bu konuya da çalışma yaptım.

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk’ta da Ayrıkvadi’ye gidilip bu yolculuk için Elrond ve Galadriel’den rehberlik alırlar. Ayrıkvadide yaşayan elflerde sevgi ve ışık daha fazla.

Hobbit serisinin tamamında aslında altına sahip olma ve ondan vazgeçememe hırsına sık sık şahitlik ediyoruz. Cücelerin Ereboru kaybetmelerinin de temelinde bu hırs sonucu aklı melekelerini kullanamayan kralların yaptığı seçimlere şahitlik ediyoruz. Altınla ilişkiniz saf değilse Hobbit serisinde bunu saflaştırmak için çokca fırsata sahip oluyorsunuz. Daha önce yapmadıysanız, şu meditasyonu altınla ilişkinizin şifalanması için yapabilirsiniz.

Hobbit: Samaug’un Çorak Toprakları filminde şekil değiştirenle karşılaşmak şaşırtıcı oluyor. Türk Şamanizminde de şamanların bazıları don değiştirme dedikleri işlem ile çeşitli hayvanların şekline bürünüyorlar. Gandalf şekil değiştiren Beorn, cüceleri sevmese de orklara olan düşmanlığı nedeniyle onun desteğini almıştır. Hayat içinde iyi bir arabulucu yaşam yolculuğunda size yoldaşlık ettiğinde size karşıt olan biri size destek olabilir.

Gandalf Souran’ın kendini yeniden var etmesinden şüphelendiği için onun gömülü olduğu dağa Boz Büyücü Radagast ile birlikte bir yolculuğa başlıyorlar. Onlar yolculuğunda daha çok karanlıkla karşılaşıyorlar. Gandalf, Galadriel tarafından karanlıktan kurtarılıyor. Kurtarılmadan önce Gandalf asasını bu savaşta kaybediyor. Ak büyücü Saruman ve Elrond’da bu süreçte Galadriel ve Gandalfı koruyorlar. Bu savaşta üç elf yüzüğünün gücü de kullanılıyor. Wikipedia’daki tanım,

Üç Elf Yüzüğü

Dövülmüş ilk güç yüzükleri arasında en son dövüldükleri için en fazla güce sahip yüzüklerdir. Tek Yüzük daha güçlü olmasına karşın kullananların bilgelikleri ve bu yüzükler dövülürken Sauron‘un orada olmaması sayesinde elfler tarafından saklanabilmişlerdir. Yüzükler Eregion elfleri tarafından dövülmüşlerdir. Narya, Nenya ve Vilya yüzüklerinin isimlerinin manası sırasıyla ateş, su ve havadır.

Ateş yüzüğü Narya, Galdalf’ta, su yüzüğü olan Nenya, Galadriel’da, hava yüzüğü olan Vilya da Elrond’da bulunmaktadır.

Cüceler ve Bilbo Baggins Yalnız Dağ’da kurulmuş Erebor’a Durin gününden önce gizli geçidi bulmaları için dağa ulaşmaları gerektiği için büyülü ormandan geçeceklerdir. Büyülü ormanda örümceğin saldırısına uğrayan cüceler Bilbo Baggins ve Kuytuorman elfleri tarafından kurtarılıyorlar. Bu örümcek türünden tek kalanı Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filminde de rastlıyoruz. Gollum’un yüzüğe ulaşmak için yaptığı kötülük planında tek güvendiği varlık oluyor.

Kuytuorman kralı Thranduil‘in cücelere karşı hiç sempati taşımadığı için hepsini hapsediyor. Cüce Kral Thorin Meşekalkan ile pazarlık ediyor. Bu pazarlığı kabul etmeyince hepsi hapsediliyor. Bilbo Baggins güç yüzüğünün görünmezlik özelliği ile cüceleri hücrelerden kurtarıyor. Kurtulsalar da daha ölümcül bir tehlike ile karşılaşıyorlar. Bu zorlukta Elf Prens Legolas ve elf Tauriel’in destekleri ile cüceler hayatta kalmayı başarıyor. Farklı ırkların aşkı bu defa cüce Kili ile elf Tauriel’in aşkına şahitlik ediyor. Bu aşk ile birlikte kendi aşk alanınızın saflığını ve gücünü de şifalandırma fırsatı bulabilirsiniz. Kalbi soğumuş elf kralı Thranduil’in aşka dair yaklaşımı ve tavırları zaman zaman insanın sorgulamasına neden olabiliyor.

Ayrıkvadi’nin huzur ve ışıltısına rağmen, Kuytuorman huzursuz ve karanlık bir elf yerleşkesi.

Yalnız Dağ’ın içi altınla dolu olmasına rağmen hiç bir ırk tarafından gidilememesinin nedeni Erebor’u ele geçiren Ejderha Samaug bulunması elbette. Ejderhalar hakkında bilgi edinmek isterseniz; şu yazımı okuyabilirsiniz. Ejderha konusunu da bu yazı ile filmi izlemeden önce şifalandırmıştım.

Bard, cücelerin Yalnız Dağ’a ulaşmasını kolaylaştırmak için rüşvet karşılığında yasal olmayan bir şekilde kendi kasabasına girmelerine aracılık ediyor. Göl kasabasının açgözlü efendisi halkı yoksullaştırıp, kendisini zenginleştiriyor. Bu zenginlik hırsı nedeniyle Thorin Meşekalkan’a yardım edip, onun yolculuğuna yardım ediyor. Cüce Kili orklar tarafından zehirli okla vurulduğu için onu kasabada bırakıyor. Fili’de kardeşi Kili yalnız bırakmayıp, onunla birlikte kasabada kalıyorlar. Thorin Meşekalkan’ın bu seçimi acımasızca da olsa Kili’nin Taurel tarafından yapılan bitkisel şifa ile hayata dönüşüne vesile oluyor. 

Yalnız Dağ’a Durin günü ışığı bitmeden ulaşıyorlar. Ellerindeki haritadaki bilgiyi doğru yorumlayamadıkları için hüsrana uğruyorlar. Cüceler, her şeyden vazgeçmiş olsalar da Bilbo Baggins onlarda daha çok inançla gizli kapıyı bulmak için gayret ediyor. Bu gayreti sonucu güneş ışığının kendilerine rehber olmadığını; ay ışığının rehber olduğunu fark ediyor ve gizli kapının anahtar girişini buluyor.

Erebor’a girdikten sonra, yolculuğun ilk başından beri hırsızlık için yanlarına aldıkları Bllbo Baggins’i Arken (Dağın Kalbi) Taşını bulup getirmesi için ejderha Samaug’un yattığı hazinelerin içine gönderiyorlar. Samaug yıllardır süren uykusundan uyanıyor. Yeni bir yıkım başlıyor.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filminde Erebor’a ve göl kasabasına Samaug öfkesi ile büyük zararlar veriyor. Daha önceki savaşta ejderhayı yaralayan insanın oğlu Bard, babasının yaraladığı yerden vurduğu okla ejderhayı öldürüyor. Burada hem cesaretin hem de aklın birlikte kullanılmasını fark ediyoruz. Hayatın devamı için bir başka yaşam formunun öldürülmesinin önündeki engellerin şifasına da ben burada çalışma yaptım.

Ejderha ölüp, Thorin Meşekalkan Erebor’un kralı olduktan sonra kendisine gönülden bağlı cücelerle ilgili güvensizliği, altın lanetinin onu dönüştürmesine de şahit oluyoruz. Tek bir altından vazgeçmek istemeyip; elflerle ve insanlarla savaşa girmeyi göze alıyor. Bu hırsından vazgeçmesi için Bilbo Baggins Alken Taşını Kuytuorman kralı Thranduil ve Bard’a götürüyor. Alken Taşı da Thorin’in savaşmasının önüne geçemiyor. Bu savaş zamanı artık Gandalf’ta onlara katılıyor. Elflerin ve insanların oluşturduğu orduya Thorin Meşekalkan’ın kuzeni Dain Demirayak ordusu ile birlikte destek için geliyor. Bu desteğe sevinen Thorin, Erebor’dan ve hazinelerden vazgeçmemek için kendi ırkının desteğine gitmiyor. Thorin Meşekalkan’ın elflerin, insanların ve cücelerin ölümüne umarsız yaklaşımı, cücelerin umutsuzluğa düşmesine neden oluyor.

Thorin altınlardan uzak kaldığı için olsa gerek, savaşa katılma kararı alıyor. Babasının ve dedesinin ölümüne vesile olan Kirletici Azog’un liderlik yaptığı orklarda bu savaş alanına gelmiştir. Bu savaş esnasında çok fazla ork, insan, elf ve cüce ölmüştür. Thorin Meşekalken ve onunla birlikte olan 12 cüce Kirletici Azog’un tuzağına çekilmişlerdir. Bu tuzak yerine çok fazla orkla birlikte Azog saldırmıştır. Azog, Thorin’i vazgeçirmek için Kili ve Fili kardeşleri de öldürmüştür. Yine bu savaşta Elf Prens Legolas ve elf Tauriel cücelere yardım etmektedirler. Zorlu çarpışmanın sonunda Kirletici Azog ve Thorin Meşekalkan her ikisi de ölmüştür.

Tauriel, Kili’nin ölüm yolculuğunda; Bilbo Baggins’te Thorin Meşekalkan’ın ölüm yolculuğunda başlarında bulunmaktadır. Elf Kral Thranduil, Tauriel’in acısını görünce onun aşkının gerçekliğine inanmıştır.

Savaşın sonlarına doğru Boz Büyücü Radagast hayvanlardan oluşturduğu ordu ile bu savaşa katılmıştır. Sonunda savaş karanlığın belirli bir süre kaybetmesine vesile olmuştur.

Dain Demirayak, Thorin Meşekalkan’ın ölümü ile Erebor’un kralı olmuştur. Bilbo Baggins, Thorin Meşekalkan’la yaptığı anlaşmada yapacaklarını yerine getirdiği ve savaş bittiği için memleketi Shirre’ye dönmeye karar vermiştir. 13 ay sonra Bilbo Baggins huzurlu Shirre’ye dönmüştür. Evine döndüğünde yolculuk başında güvenini kazanmadığı Thorin Meşekalkan onun dostu olmuştur.

101. yaş gününe kadar Shirre’da kitaplarını yazarak yaşamına devam etmiştir.

Bu yazdığım her konuya ben kendi içimde açığa çıkan enerjilerle çalışma yaptım. Sizlerde hem benim yazdıklarıma hem de izlerseniz izlediğinizde açığa çıkacaklara arınma yapabilirsiniz. İzlemeden de kendinizi enerjiye açarak yazılanları şifalandırabilirsiniz.

Daha önce seriyi izlemiş olanlar izledikleri ana içlerinden gelen koşulsuz sevgi, ışık, sevgi ya da AŞK şifasını yönlendirebilirler.

Son Arınma

Bu bilgiler zaten dünyanın kristal ağında kayıtlıydı. Kayıtlı olan bu bilgiler, JRR Tolkien, filmin senaristleri ve yönetmen Peter Jackson tarafından alınıp yorumlanarak yeniden kollektif bilince sunuldu. İnsanlığın AŞKa yolculuğunu zorlaştıran bilgiler için dileyenler şu çalışmayı yapabilir. 

“Işık Bilgelerini ve Kryon’u Dünya’ya davet ediyorum. Dünyanın Koruyucuları ile birlikte Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit Serisi ile şahitlik ettiğim 2. Boyut Dünya’nın bilgisinin AŞKa dönüşemeyecek izinli olduğum bilgilerin kristal ağdan ve kollektif bilinçten arındırılmasını talep ediyorum. Bu yaşanmışlıkların pozitif kutbu olan bilgilerin Yaratıcı’nın izni ile kristal ağa AŞK koruması ile yüklenmesine beden frekansıma uygun olarak kanal olmayı kabul ediyorum. Dünyanın 1., 2. ve 3. boyut yaşamlarındaki her deneyimi onurlandırıyorum. Her birine sunmaya izinli olduğum AŞK şifasını sunuyorum. Bu bilgilerin günümüzde kitap ve film aracılığıyla ortaya çıkmasına direkt ya da dolaylı emek vermiş herkesle var olan yaşamlarım olduysa bu yaşamlarımızın da AŞK ile şifalanmasını talep ediyorum. Şifada benim sorumlu olduğum alanlara izinli olduğum saf AŞKı yönlendiriyorum.”

Her şey AŞK olsun ki, biz de artık bu dünyada AŞKa şahitlik edelim.

17.12.2021

 

 

 
 

You may also like