İçeriğe geç

Lütfen Hatırla

Spread the love
  • 2 yıl önce
  • 5Dakika
  • 1305Kelime
  • 211Görüntülenme

Lütfen Hatırla

İnsan olarak her birimiz çok değerliyiz. Kendi değerimizi kendimize gerçekten verdiğimizde kendimize olan saygımız ve kendimize olan sevgimiz artıyor.

Aynanın karşısına geçip alın kendinizi karşınıza kendinizle sohbet edin. Nerelerde değersizleştirmişsiniz kendinizi. Yaşam için de zevk almak eğlenmek elbette herkesin hakkı. Ancak siz kendinize saygı duymazsanız dünya oyununda var olan bazı araçlar sizin dengenizi bozacaktır. Daha önce ki yazılarımda bu konulara değinmiştim. Tekrar yazma ihtiyacı hissettim.

Yaşamda her şeyi deneyimleyerek öğrenmekten yıllar önce vazgeçtim. Başkalarının deneyimi ile öğrenmenin de mümkün olduğunu görünce bu yolu seçmiştim. Bu seçtiğim yolda beni daha kolay yoldan hatırlamaya getirdi. Facebook’ta gelen mesajlar o an beni aşırı sinirlendirse de sonrasında bunu neden deneyimlediğimi soruyorum. Yakın zamanda karşılaştığım durumlar cinsel olarak insanların seçimlerine saygı duymayı ve dolandırıcılığı kapıma getirdi. İçimde olan bir şeyler mi bu deneyimi bana yaşattı diye baktım. Önce bir arkadaşımla konuşurken cevap geldi. Ben yine de emin olmak için meditasyona başlarken bunu sordum. Ben de mi olan bir şeyler bu deneyimi bana yaşatıyordu yoksa başka bir nedeni mi vardı. İnsanların kendine değer vermesini hatırlatmam söylendi.

Kendi değerinize kendinize vermediğiniz sürece aldatma&aldatılma, cinsel doyumsuzluk&isteksizlik, dolandırma&dolandırılma, hastalık, olumsuz olan ne kadar deneyim varsa bunu hayatınıza çekersiniz. Lütfen kendinize değer verin, kendinizi sevin, affedin, kendinizi şefkatinizle sarıp sarmalayın. Bunları yaptıktan sonra cinsel olarak, parasal olarak her ne yapmak istiyorsanız onu yapın. Bunları yapmadığınız zaman dünyadaki insan için sunulmuş olan herhangi bir şey sizin yaşamınızı sizden çalmaya başlayacaktır. Bunun sonucunda da yaptıklarınızı normal olarak algılayacaksınızdır.

İnsanların mesaj yazmalarındaki rahatlıktan anlıyorum ki sanal seks artık olağan bir hale gelmiş. Burada sadece erkeklere söz söylemek haksızlık olacaktır. Bu durumun yaşanması için iki kişinin karşılıklı olarak onay vermesi gerekiyor. Bunu yapan erkekler bunu yapan kadınlardan dolayı kendilerini hiç çekinmeden ifade ediyorlar. İsteyen istediğini yapsın yargılamak ya da karşıya ahlak bekçiliği yapmak bana düşmez. Sadece kadınlar ve erkekler kendinize ne kadar değer veriyorsunuz ne kadar dengedesiniz buna bakın. Ruhunuz bu deneyimin içinde olmayı tercih ediyorsa elbette bir insan olarak bana söz söylemek düşmez. Bu okuduklarınızı da yok sayın. Ancak okuduklarınız sizi rahatsız ettiyse ruhunuzun onaylamadığı bir deneyim içindesinizdir. Önce dengeye gelin sonra cinselliği yaşayın.

Bir ara mesaj yazanları anında engelliyordum, sonra baktım bir süre gelmese de yine benzer durumlar ortaya çıkıyor. Bu defa üşenmedim hepsine cinsel enerjinin dengelenmesi ile ilgili bir çalışmam vardı onu yolladım. Bu yazı üzerine hala aynı yaklaşımda olanı silip engelledim. Bazısının sadece mesajını engelledim. Bu defa bu arkadaşlar arkadaş listemdeki bayanlara ulaşıp onları rahatsız ediyordu. Benim içinde olduğum bir durumdan kimsenin olumsuz etkilenmesini istemediğim için listemden çıkarıyorum. Tamam da bizim listemiz 5000 kişi ile sınırlı. SEO sitelerinden birinde verilen bilgide 1,2 milyar aktif facebook kullanıcısı olduğu bilgisi verilmiş. Ocak 2016 verilerine göre de 7,3 milyar dünya nüfusu var. Aslında kısıtlı olan sayı bize ulaşıyor. Kısıtlı sayıda bile bu durumla karşılaşıyorsak aslında dünya genelinde özellikle cinsel çok sapmış durumda. Haberlerde de bunlara şahit oluyoruz. Bu duruma kızıp öfkelenip kendini kapatmak yerine önce içsel olarak kendimize bakalım. Kendimizi kandırmadan kendi değerimizi ne kadar kendimize veriyoruz buna bakalım. Sonrasında bu içselleştirdiğimiz bilgiyi etrafımızla paylaşalım. İnternetin bizi global olarak birbirimize bağlamasını pozitif yönde kullanalım.

Birçok yöntemle yolum kesişti her birinden ayrı bir fayda gördüm. En kolayı, kendi kendinize uygulayacağınız, uzun bir zaman ayırmanıza gerek olmayan yöntem ho’oponoponoyu kendinizi arındırmak ve dengelemek için kullanabilirsiniz.

Örnek cümleler

Değersizlik için;

kendimi değersiz görmeme/bilmeme/hissetmeme/sanmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim. Aloha, indigo.

Aşırı cinsel istek için;

aşırı olarak cinsel arzu duymama ve tatmin olmama engel olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim. Aloha, indigo.

Erkeklerden cinsel olarak nefret etme için;

erkeklerden cinsel olarak nefret etmeme neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim. Aloha, indigo.

Kadınlardan cinsel olarak nefret etme için;

kadınlardan cinsel olarak nefret etmeme neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim. Aloha, indigo.

Cinsel dengesizlik için;

cinsel olarak dengesiz olmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim. Aloha, indigo.

Kişi anne ve babasıyla sorun yaşamış ya da yaşıyorsa yaşamında o cinsiyetten intikam alma arzusunda olabilir. Böyle bir şey hissediyorsanız;

kadın/erkek cinsiyetinden intikam alma arzuma neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim. Aloha, indigo.