İçeriğe geç

Gün Dönümleri, Ekinokslar ve Ruhsal Boyut

Spread the love
 • 2 sene önce
 • 4Dakika
 • 877Kelime
 • 249Görüntülenme

Gün Dönümleri, Ekinokslar ve Ruhsal Boyut

Önce her iki tanımın coğrafi olarak tanımını yazıp daha sonra ruhsal olarak bana aktarılan bu zamana kadar ki bilgileri yazacağım.

Gündönümü / Gün Dönümü ve Ruhsal Boyut

Coğrafi tanımı

Yılda iki kez tekrarlanan ve güneşin ekvator çizgisine en uzak mesafede olduğu andır. 21 Aralık Kış Gündönümü ve 21 Haziran da Yaz Gündönümü tarihleri. Kuzey yarım kürede 21 Aralık en uzun gece; güney yarım kürede en kısa gece olur. Kuzey yarım kürede 21 Haziran en uzun gün;  güney yarım kürede en kısa gün olur.

Ruhsal Olarak Bu Tarihlerde Neler Olur?

21 Aralık’ta ve 21 Haziran’da dünyada yaşayan tüm insanların kendi içlerindeki ışık/karanlık ölçümü yapılıp kolektif insanlık ışık/karanlık oranı belirleniyor. Bu da insanlığın kolektif alandaki dünyada bulunmaya izinli olan ruhsal rehberlerin ve bireysel olarak insanların ruhsal rehberlerinin dağılımını belirliyor. Bizlerin tekamül yolları ile çok benzer şekilde ruhsal rehberlerin de tekamül yolları mevcut. Toplu olarak eğer insanlığın kolektif alanında ışık oranı karanlık oranından artış gösterdi ise o zaman ölçüm öncesinde dünya insanlığına hizmet eden karanlık ve negatif rehberler ayrılıp insanların ışık frekansına uygun olan aydınlık ve pozitif rehberler dünyaya geliyor.

Ekinoks ve Ruhsal Boyut

Coğrafi Tanım

Gün – tün eşitliği /gece gündüz eşitliği / ılım, Güneş ışınlarının Ekvatora dik vurması sonucunda aydınlanma çemberinin kutuplardan geçtiği an. 21 Mart İlkbahar Ekinoksu ve 23 Eylül’de Sonbahar Ekinoksu.

Ruhsal Olarak Bu Tarihlerde Neler Olur?

Yine insanlığın ışık/karanlık ölçümü yapılır. Eğer bir önceki ölçümle ekinoks ölçümlerinde %40 ve üzerinde bir fark çıkarsa o zaman yine kolektif alanda insanlara hizmet eden ruhsal değişimler insanların yapmış olduğu özgür irade seçimiyle uyumlu hale getirilir. %40 altında olması halinde rehberler aynı şekilde görevlerini devam ettirirler. Bireysel olarak kendi içinde kişi kuantum sıçrama yaşarsa ve bu ruhsal görevli olan bir ruhsa kendi grubunun rehber değişimini de gerçekleştirmiş olur. Her insan önce kendi tekamülünü sonra da insanlığın kolektif tekamülünü etkiliyor.

Gündönümleri ve Ekinokslarda Ne Yapmalı?

Bu zamanlarda yapılan toplu meditasyon çalışmaları insanlık için frekans yükselmesine büyük katkısı olan çalışmalar. Grup çalışmalarına uzaktan ya da yüz yüze katılabiliyorsanız o tarihlerde katılabilirsiniz. Hiç bir şey yapacak zamanınız yoksa yılda 24 saatlik zaman dilimlerinde affetme çalışmaları ve sevginin frekansını yaşamınızda arttırmaya niyet edin. gün içinde tekrarlayacağınız bol “seni seviyorum” cümlesi bile sizin kendi içinizdeki ışık/karanlık oranını ışık frekansına doğru arttıracaktır.

Bu zaman dilimleri öncesi kendinize ruhsal bir çalışma planı hazırlayıp bir haftalık bir arınma yaparsanız hem kendiniz hem de insanlık için harika bir hizmet yapmış olursunuz.

Kendi yaşam yolunuzdaki yöntem ve öğretilere göre kendinize bir çalışma programı hazırlayabilirsiniz ya da arzu ederseniz benim hazırladığım programa göre çalışma yapabilirsiniz. Linklerden çalışmalara ulaşabilirsiniz.

 1. Eğer geçmiş yaşamlarınızda siz ya da atalarınız Dünya’ya herhangi bir negatif eyleminiz oldu ise bu şifalanmadığı sürece yaşamınız sürekli tıkanır. Meditasyon kaydına buradan ulaşabilirsiniz.
 2. Affetme Çalışması. Bu yazı sizlere yardımcı olacaktır.
 3. İçimizdeki ışığı arttırmamızı engelleyen en büyük engelimiz sahip olduğumuz korkulardır. Korkulardan özgürleşmek bize ruhsallığın sevgi boyutu kapılarını açar. Başmelek Azakriel’den bu konuda rehberlik alabilirsiniz.
 4. Bizim insanlık köklerimiz Mezopotamya’ya dayanıyor. Oradan özgürleştiğinizde sizlerde sevgi boyutuna bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Meditasyon kaydına buradan ulaşabilirsiniz.
 5. Daha önce rüya çalışmasını yapmadıysanız rüya çalışmasını da yapabilirsiniz. Çalışma içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.
 6. Ruhsal uyanış için yaptığım meditasyon kaydına buradan ulaşabilirsiniz.
 7. Aldığım rehberlikler de ilahi gerçeklikteki Allah tanımı ile ne kadar bir olursak yaşam planımız kolaylık ve aşk boyutuna yaklaşıyor. Allah Sevgisi ile BİR olma meditasyon kaydına buradan ulaşabilirsiniz.

Yasemin Derya Metin Youtube kanallarından dilediğiniz çalışmaları da gerçekleştirebilirsiniz.

Her şeye rağmen ışığımız her zaman parlasın.

19.09.2018