İçeriğe geç

Sevgiden AŞKa AŞKtan Sevgiye

  • 3 yıl önce
  • 3Dakika
  • 733Kelime
  • 191Görüntülenme

Sevgiden AŞKa AŞKtan Sevgiye

Bu yazıda sadece enerjisel boyuttaki sevgi ve AŞK akışını yazacağım.

Sevgi kaosun en büyük şifa ve dönüşüm enerjisi. Düalite için Yaratıcı tarafından Kaos ve AŞK boyutları var edildi. Kaos kendi yolculuğunda AŞKa dönüşecek. Bu dönüşümde Kaos boyutuna sevgi rehberlik edecek. Sevgi onu varlığıyla sarmalayacak ve Kaosun kendinde sevgiyi görmeye başlaması ile Kaos AŞKa dönüşmeye başlayacak.

Kaos AŞKa dönüşürken uzun süre sevgide olgunlaşmak için kalacak. Bu olgunlaşma süreci Kaosun her zerresinin sevgiye dönüşmesi için gerekli olacak. Kaos sevgiyi önce her zerresine massedecek. Bu massedilen sevgi her bir zerreyi sevgiye dönüştürecek. Sevgiye dönüşen zerreler yeniden sevgiden doğacaklar. Artık sevgi olacaklar.

Kaosun sevgiden var olan her zerresi kaosun bilgeliğini kendi özünden taşımaya devam edecek. Kaosun bilgeliği sevginin bilgeliği ile harmanlanmaya başlayacak. Bu harman AŞKın bilgeliğini doğuracak. AŞKın bilgeliği AŞKın saf enerjisini damla damla sevgi olan her zerreyi AŞK ile aşılayacak. AŞK aşısı her bir sevgi zerresini AŞK bilgeliği ile kuşatacak. Her AŞK damlası sevgiyi daha da yoğun hale getirecek. Sevgi AŞKtan öyle yoğun öyle yoğun öyle yoğun bir hale gelecek ki varolmuş her şeyle bir olan bağının farkındalığına erişecek. Bu farkındalık sevginin bir anda AŞK olmasına sebep olacak.

AŞK ondan başka bir şey olmadığını fark edinceye kadar genişleyecek. Sonra yeniden her bir zerredeki AŞKı öz merkezine çekecek. Bu çekilme ile birlikte her zerre yeniden sevgi olduğunu hissedecek. Bu defa tüm zerreler zerre olduklarını unutup BİR olacaklar. BİR olurken sevginin bilinç halini deneyimleyecekler. Sevgi bilinci kendini maddeye dönüştürecek. Sevginin madde hali ise enerjisel genişlik ve ferahlıktan sıkışmaya dönecek. Bu sıkışmışlık madde haline gelmiş başka sevgilere akmaya başladığında o enerjisel genişlik hali yeniden deneyimlenecek. Sevgi madde halinde paylaşımla akışkanlığı deneyimleyecek. Sevgi paylaşımı yeniden AŞKın sonsuz varlığını var edecek.

AŞK yeniden sevgiye; sevgi yeniden AŞKa dönüşecek. Bu muhteşem döngü sonsuzluk boyutunda AŞK zamanı bitinceye kadar kendini kendinden yeniden doğurarak var edecek.

İnsan Olarak Sevgi ve AŞK Döngüsünü Deneyimleyebilmek

Eğer biz bu varoluş döngüsüne dahil olmak istiyorsak; oldukça fazla şeyden vazgeçmemiz gerekecek. Bu vazgeçiş bu zamana kadar deneyimlenen vazgeçişler gibi ne acı verir ne de yoksunluk hissettirir. Sadece gerçek bir tamlık hissi. Eğer vazgeçtiklerimiz bize acı veriyor ya da yoksunluk hissettiriyorsa bu dönüşüm alanına gerçekte dahil olamamamızdan gelir. 

Kendimize yarattığımız illüzyonlardan; var ettiğimiz oyunlardan ve yalanlarımızdan özgürleşmemiz gerekiyor.

Varoluşun durmadığının bilincinde sürekli hareket halinde olmaya izin vermemiz gerekiyor. Ben böyleyim değişemem inancını bırakmamız gerekiyor. Ben oldum inancını bırakmamız gerekiyor.

Kaosun, Sevginin ve AŞKın her birinin kendine özgü kutsallıkta olduğunu birinin diğerinden üstün ya da aşağıda olmadığını sadece özgün olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

Bu yolculukta hayatımızda olan her insanın bize bu üç alanda olması gereken sürede yol arkadaşlığı yapacağını bilmemiz gerekiyor. Aynı şekilde bizde onun hayatında olmamız gereken alanda olmamız gereken sürede yol arkadaşlığı yapacağımızın bilincinde yol almamız gerekiyor.

Her şeyin ilahi zamanda birbirine dönüşeceğini bilerek acele etmeden sadece anın tadına vararak yol almamız gerekiyor.

İlk yazdığım güzel hale erişmek için eski bildiklerimizi bırakmaya değmez mi?

28.07.2021

Etiketler: